איטום גג אסבסט

גגות אסבסט הם גגות אשר נבנו באמצעות חומר האסבסט, ששימש רבות את ענף הבניה כחומר בנייה מוביל, עד סוף שנות ה-80. האסבסט זכה לפופולריות בזכות תכונותיו עמידות האש ועמידותו הכללית, והיה בשימוש נפוץ בבניית אלמנטים לקירוי ולבידוד, בראשם גגות אסבסט.

עם השנים, גילו מחקרים את הסכנה הקיימת בחומר זה, וכיום אסבסט ידוע כמסוכן מאוד לבריאות, וחשיפה לסיבי אסבסט עלולה להוביל למחלות קשות כמו סרטן ריאות ומזותליומה. החוק אינו מחייב את פירוק גגות האסבסט שנבנו בעבר, אולם אוסר את המשך השימוש בו בתעשיית הבניה, ומחייב את בעלי הנכסים הכוללים קירוי אסבסט, לאיטום באמצעות טכניקות וחומרים שימנעו את פיזור הסיבים ואת הסכנה לציבור.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום מתקדמים

איטום כל סוגי הגגות לרבות ביצוע איטום גג אסבסט

תוך הקפדה על לשון החוק ושמירה על בריאות הציבור

בטכניקות איטום יעילות, מתקדמות ובאמצעות שימוש בחומרי האיטום מעולים

וצוותי איטום מקצועיים ומנוסים בפריסה ארצית

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גג אסבסט 

בישראל, רק קבלני אסבסט מורשים כחוק לעבוד עם חומרים המכילים אסבסט, לרבות ביצוע איטום גגות אסבסט. קבלנים אלו מיומנים בשיטות טיפול בטוחות באסבסט ונדרשים לפעול לפי הנחיות קפדניות כדי להגן על עצמם ועל אחרים מפני חשיפה לאסבסט. חשוב להזמין קבלן אסבסט מורשה לאיטום גג אסבסט, שכן טיפול לא נכון באסבסט עלול להוביל לסיכונים בריאותיים חמורים הן לצוות האיטום, הן לדיירים במבנה והן לעוברי אורח ושוהים בסביבה.

איטום גג אסבסט – בדיקת היתכנות

על מנת לבצע איטום לגג אסבסט יש לוודא כי הגג מצוי במצב שלם, ללא התפוררות, בעל יכולת נשיאת משקל ללא סכנת שבירה. אסבסט מפורר או שבור יוצר שחרור סיבים מסוכנים לאוויר, ובמקרה כזה הגג יידרש לפירוק ולא לאיטום.

רק גג אסבסט שלם ויציב ניתן לביצוע איטום מלא ומיטבי תוך הימנעות מסכנות תברואתיות. 

שיטות איטום גג אסבסט

קיימות מספר שיטות לאיטום גג אסבסט, אך השיטה הנפוצה ביותר היא שיטת המעטפת. שיטה זו כוללת מריחת חומר איטום על פני הגג כדי למנוע שחרור של סיבי אסבסט. 

גגות אסבסט בשונה מגגות רגילים, נדרשים להרטבה והספגה במים בטרם תחילת העבודה, בכדי למנוע פיזור של החומר באוויר ואת סיכון העובדים.

לאחר ההרטבה תתבצע מריחה של שתי שכבות בסיס מסוג פריימר, אשר מותאם לחומר האיטום המיועד. 

חומר האיטום הנפוץ לצורך זה חומר עבה מבוסס רכיבי גומי, אלסטי ודביק,  בעל יכולת הצמדות מיטבית למשטח הגג, ומאפשר יצירה של מחסום מגן בין האסבסט לאוויר הפתוח. 

לאחר ביצוע אמצעי המיגון הראשוניים, ניתן לבצע איטום גג אסבסט גם בשיטות איטום נוספות בניהן:

איטום ביריעות ביטומניות

איטום בחומרים פולימריים

איטום באמצעות יריעות זפת

ושיטות נוספות, בהתאמה לגג ולצורך, כמו גם לתקציב ולהעדפות הלקוח.

תקנות הטיפול באסבסט קובעות את עובי השכבה ומשקלה וכן ביצוע בדיקות ייחודיות לווידוא עמידות חומר האיטום וחניקה מלאה של סיבי האסבסט, גם כנגד תנאי רטיבות, עומס, רוחות, חום כבד ואחרים.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום מתקדמים בפריסה ארצית, לכל צורך, ותוך הצגת מקצועיות שאין שניה לה, ומגוון פתרונות איטום לכל צורך ולכל מורכבות. החברה מעמידה בראש כל צוות איטום קבלן איטום מורשה, לרבות קבלנים מורשים ורשומים לצרכי טיפול באסבסט, בעלי רישיון עבודה בגובה, היכרות עם טכניקות איטום וחומרים, ניסיון ומיומנות.

במידה והמבנה מבודד היטב, יבש ואינו מראה סימני חדירת מים או רוח, אין צורך לבצע בדיקה תקופתית. במקרה של מבנה המחזיק בציוד יקר ערך, ניתן כאמצעי מניעה לבצע בדיקת איטום שנתית לפני תחילת החורף.

פנל מבודד הוא חומר איכותי שיכול לגלות עמידות ל-30 שנים ויותר, אולם חשוב לבצע עבודות תחזוקה ושמירה עליו, חידוש של האיטום על פי צורך, טיפול בסדקים ובחריצים.

לא, איטום גג פנל מבודד מתבצע באמצעות חומרי איטום מותאמים ומעולים שמחזקים את הבידוד התרמי ולא פוגעים בו.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן