איטום חלונות

החיבור בין החלונות לקונסטרוקציה הוא חיבור שטומן בחובו לא מעט אתגרי איטום, ומהווה את עקב האכילס של המבנה בשל כך.

כשלי בידוד ואיטום סביב חלונות הבית לא תמיד יהיו גלויים לעין, ולעתים תידרש בדיקה יסודית של הקונסטרוקציה החלון והחיבורים במטרה ללמוד את הכשל ולטפל בו. אולם גם ללא סדק או מרווח גלוי באזור החלון, ניתן יהיה ללמוד על קיומו של כשל כזה בשל חדירת קור ורוח גם כאשר החלון סגור, חדירת רעשים חיצוניים מן הרחוב, צליל שריקה קבוע החודר מן החלון וקיום כתמי רטיבות ולחות בקיר הסובב את החלון.

טיפול בכל התסמינים הללו גם יחד יתבצע באמצעות עבודת איטום מקצועית של החלון. איטום חלונות דורש איתור מדויק של כשלי האיטום הקיים, ומתן מענה באמצעות חומרי איטום ייחודיים, שמביאים יכולת היצמדות למספר חומרי יסוד גם יחד.

מהם הגורמים לכשלי איטום בחלונות

ליקויי איטום בחלונות המבנה עשויים להתקיים סביב חלונות ישנים במיוחד, אולם גם חלונות חדשים ואיכותיים עלולים ללקות בכשלי איטום ובחדירת רוחות ורעשים מן החוץ אל תוך המבנה.

חברת איטום טל מציגה מגוון פתרונות מתקדמים לביצוע איטום חלונות

איטום תרמי

איטום אקוסטי

איתור וטיפול בליקויי איטום קיימים

איטום חלונות ישנים וסדקי חיבורים

עודה מקצועית עם התחייבות להצלחה

ומתן אחריות ל-10 שנים לכל עבודות האיטום

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

הסיבות עשויות להיגרם בשל בלאי טבעי ושחיקה או בשל התקנה לקויה מלכתחילה.

בין הגורמים לכשלי איטום בחלונות:

  • ניתוק חומר הבידוד המחבר בין משקוף החלון לקונסטרוקציה.
  • הנחת והדבקת סף החלון על גבי האבן ללא ביצוע איטום משלים
  • סדק או שבר בפלטת האבן היוצרת את סף החלון, שיוצר מרווח בין מסגרת החלון לאבן.
  • בעיית עיבוי- הפרשי טמפרטורות בין החלל החיצוני לחלל החדר שיוצרות התגבשות ועיבוי של אדים לכדי נוזלים בחריצי החיבורים.
  • חיבור תשתית החלון לקונסטרוקציה באמצעות ברגים ללא יצירת שכבת איטום בניהם.
  • חורי הכנה לברגים שנקבעו בתהליך התכנון ולא נעשה בהם שימוש.

כפי שניתן לראות קיימים גורמים רבים לכשלי איטום חלונות. בין אם מדובר בבלאי טבעי של חומרי האיטום ובין אם בכשלי איטום במעמד ההתקנה של החלון. בשני המקרים במטרה להביא לבידוד תרמי ובידוד אקוסטי אופטימליים ולמנוע חדירת רטיבות ופגיעה בקונסטרוקציה, הדרשת עבודת איטום חלונות מקצועית.

איטום חלונות

כיצד מתבצע איטום חלונות

איטום חלונות מתבצע באמצעות בחינת כל יסודות החלון והאלמנטים המהווים גורמי חיבור וסיכון, מיפוי הכשלים וטיפול בהם. הליך האיטום יכלול הסרה של חומרי האיטום הקיימים בתהליך קילוף עדין, יצירת מרווחים מבוקרים בשולי החלון ובנקודות החיבור, והחדרת חומרי איטום ייחודיים בהזרקה אל עומק המרווחים לאיטום מלא ויסודי של החלון.

בעוד שבעבודות איטום משטחים נדרשת התאמה בין סוג חומר האיטום למשטח, איטום חלונות מתבצע באמצעות חומרים הנדרשים להיצמד אל תשתית האבן מחד גיסא ואל פרופיל האלומיניום מאידך גיסא. עבודות איטום חלונות מתבססות על שימוש בחומרים ייחודיים, בעלי יכולת כימית להיצמדות אופטימלית לריבוי של חומרים ובעלי עמידות גבוהה בלחצי משקל ועומסים.

כחלק מהליך האיטום של החלון מומלץ ליישם שכבה ראשונית של חומר מסוג פריימר- חומר שקוף בעל תכונת היצמדות המאפשר יישום של חומרי איטום נוספים מעליו ויצירת שכבות של איטום ובידוד ליעילות מקסימלית.

חברת איטום טל מתמחה בפתרונות איטום חלונות. צוותי האיטום של החברה פועלים בפריסה ארצית, מביאים היכרות עמוקה וניסיון בטיפול בבעיות איטום קונסטרוקציה וחלונות, היכרות עם כשלי איטום אפשריים ושימוש בחומרי איטום מעולים ובטכניקות יישום מתקדמות לנגישות מלאה ולעבודה יסודית ברמה שאין שניה לה.

תעשיית חומרי האיטום מספקת מספר חומרים מעולים ליישום סביב חלונות בניהם: פריימר שקוף, סיקפלקס, רובה אפוקסית, סיקפלקס, חומרים על בסיס פוליאורתני בעלי תכונת גמישות טובה.

חומרי איטום מבוססי סיליקון מספקים עמידות גבוהה בפני מים ולחות, אולם לא מומלצים בעבודות איטום חלונות מאחר והם מתנתקים בקלות מקונסטרוקציית אבן וקירות.

שאלת האחריות תלויה בגורמים רבים בניהם גיל המבנה וקיום של אחריות קבלן, גיל החלון וסוג הליקוי. לרוב ניסיונות להתמודד עם הטלת אחריות בין בעל מקצוע אחד לאחר יסתיימו בהזמנת שירות עצמאי לאיטום החלון.  

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן