איטום מרתף

המרתף הוא יחידה תת קרקעית המצויה מתחת למבנה. קירות המרתף אינם חשופים לאוויר ולשמש, כי אם לאדמה בריכוז לחות גבוה, מה שיוצר צרכי איטום ייחודיים, כמו גם מגבלת נגישות אליהם.

איטום המרתף מצריך טכניקות עבודה ייחודיות, היכרות עם סביבת המבנה וסיכוני הרטיבות ושימוש בחומרי איטום בעלי עמידות ויעילות גבוהה במיוחד.

תקרת המרתף היא למעשה רצפת הקומה שמעליו, ואף היא חשופה לרטיבות ולחדירת נוזלים, הן בשל צנרת סמויה המועברת דרכה, והן בשל חשיפה למים זורמים או עומדים במבנה עצמו.

קצת עלינו

איטום טל – חברה מקצועית בעלת ניסיון רב שנים בכל פתרונות האיטום מציגה:

  • שימוש בחומרי איטום באיכות גבוהה במיוחד
  • וטכניקות איטום מתקדמות
  • לטיפול בכל צרכי האיטום לרבות איטום מרתף, מקלטים וחללים תת קרקעיים
  • עבודה מקצועית באמצעות צוות איטום מנוסה
  • ותוך חותמת מקצועית ואחריות ל-10 שנים!

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

על מנת לבצע איטום מרתף מקצועי נדרש מיפוי מקצועי של תכנית הבינוי, ההנדסית והאדריכלית, חשיפת נקודות החולשה והמיקומים האסטרטגיים אשר יוצרים סכנת נזילה וחדירת מים למרתף, היכרות עם חומרי איטום מהמתקדמים והמעולים בשוק כמו גם ניסיון וטכניקת יישום בעבודות האיטום.

מומחי חברת איטום טל משתפים מידיעותיהם וניסיונם – כך מתבצע איטום מרתף כהלכה:

איטום חיצוני של המרתף

מתבצע כחלק מעבודות הבינוי, וכולל חיפוי כלל קירות המרתף החיצוניים באמצעות חומרי איטום ביטומניים. חומרי איטום ביטומניים מתאימים לאיטום משטחי חוץ, מתבססים על רכיבים אשר מזוקקים מנפט נוזלי, מספקים גמישות רבה בעבודה, מה שמאפשר ליישם אותם גם על גבי משטחים מאתגרים ובעלי בעיות נגישות, ועמידים לאורך שנים ארוכות. חומרי האיטום הביטומניים  ניתנים ליישום במריחה או באמצעות יריעות ביטומניות להלחמה. איטום קירות מרתף חיצוניים נהוג לבצע באמצעות הכנת הקיר ויישום של חומרי איטום עמידים באמצעות מריחה אחידה וייבוש מלא. שכבת האיטום סופגת את הלחות ועמידה בפני לחץ, ומונעת חדירת מים ולחות אל הקירות הפנימיים.

איטום מרתף

איטום פנימי

איטום פנימי מתבסס על הגנה על חלקם הפנימי של קירות המרתף, ומיושם הן במעמד הבינוי והן במעמד של שיפוץ, חיזוק האיטום וטיפול בנזילות ורטיבות.

איטום מרתף פנימי יוצר למעשה חוצץ ואינו מאפשר לרטיבות חיצונית לחדור לחלל המרתף. איטום כזה נקרא גם איטום חיובי, ומתבסס על שימוש בחומרים צמנטיים. חומרי איטום צמנטיים מכילים תרכובת ייחודית של מלט, חול וחומרים פולימריים, ויוצרים יחד חומר איטום קשיח ועמיד במיוחד. עבודה עם חומרי איטום צמנטיים מתבצעת באמצעות מריחה של החומר ודורשת הכנה יסודית של המשטח, יישור והחלקה שלו.

מומחי חברת האיטום טל מבצעים את עבודות האיטום תוך מתן מעטפת שירותים מלאה, מיפוי כשלי האיטום הקיימים, הכנת המרתף ויישום פתרונות האיטום כפי שנקבעו, לאיטום מלא ויסודי המביא בחשבון את כלל הקונסטרוקציה, לרבות קירות, תקרה, מעברי צנרת ואחרים. 

כל עבודת הכנה לאיטום של המרתף כוללת קילוף והסרה של שכבות צבע, טיט וחומרים אחרים וחשיפה של הבטון. לאחר החשיפה מתבצעת עבודת טיוח והחלקה מוחלטת, לצד איתור גורמי רטיבות ונקודות עקב אכילס. יישום חומרי האיטום מתבצע תוך מריחת שכבות על גבי שכבות, המתנה לייבוש ושילוב בין חומרי איטום מעולים לצורך הגעה לתוצאה אופטימלית ולמיגון מלא על המרתף מפני חדירת מים.

חשיפת יתדות ברזל וכלונסאות תכלול הסרה וניקוי של חלודה, איטום מלא של הפרופילים עצמם ויצירת שכבת איטום נוספת סביבם באמצעות חומרי איטום המיושמים בהזרקה.

חברת טל איטום עובדת אל מול קבלנים, חברות בניה, מוסדות ורשויות, כמו גם לקוחות פרטיים רבים, ומספקת פתרונות איטום מתקדמים מהמובילים בשוק, ביסודיות, במקצועיות, ובמחיר הוגן.

בטון רזה הוא שכבת בטון בעובי 5 ס"מ אשר נועד ליצור שכבת איטום נוספת על גבי רצפת המרתף.

חומרי איטום בהתזה מיועדים לספק שיטת עבודה מהירה ולסייע בפתרון איטום לחללים צרים בעלי בעיות נגישות. מדובר בחומר אשר יוצר שכבת איטום דקה ופחות מתאים לצורך איטום מרתפים- שמחייב שכבות הגנה מאסיביות יותר.

יריעות ביטומניות הן יריעות איטום איכותיות ועמידות במיוחד אשר מיושמות בהלחמה ומספקות רמה גבוהה של איטום. איטום חיצוני של מרתפים לרוב מיושם באמצעות משחות ביטומניות, אולם במקרים מסוימים על פי צרכי הקונסטרוקציה ניתן להסתייע ולחזר את האיטום באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות חיצוניות.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן