איטום בהתזה

תכנון של פתרונות איטום מחייב בחינה של אלמנטים רבים, דוגמת:

  • תשתית האיטום הקיימת
  • ליקויי איטום ומקורם
  • מצב הקונסטרוקציה
  • חשיפה למים זורמים, מים עומדים ותנאי לחות
  • נגישות לאזור הנדרש לאיטום.

אחד האתגרים בביצוע עבודות איטום נוגע לנגישות, הן של צוות האיטום למשטח הנדרש, בין אם מדובר בקירות חיצוניים, באיטום גגות או באיטום תפרים, לצד קשיים בנגישות של חומר האיטום עצמו למפתחים קטנים, סדקים, חיבורי רולקה וחיבורים אחרים היוצרים נקודות תורפה במערכת האיטום הקיימת.

יישום של פתרונות איטום בהתזה מאפשר החדרת חומרי איטום לחללים ומקומות בעלי בעיית נגישות, באמצעות התזה של החומר במכשירי התזה ייחודיים ובלחץ גבוה, במינון חומר מדויק ובצורה אחידה, ליצירת מערך איטום שלם ומלא, באמצעות חומרי איטום איכותיים.

קצת עלינו

חברת איטום טל מספקת מענה מקצועי לכל צרכי האיטום למבנים תוך התאמת סוג האיטום, חומר האיטום ואופן היישום שלו לצרכי האיטום במבנה לקונסטרוקציה ולמגבלות להעדפת הלקוח ולמסגרת התקציב שלו מומחי איטום טל מבצעים איטום בהתזה לאיטום גגות מלא ולטיפול בכשלי איטום באמצעות חומרי איטום מתקדמים ומעולים וטכניקת עבודה מקצועית. מחיר הוגן, מקצועיות ושירות ברמה גבוהה במיוחד

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גגות בהתזה

גגות של בתים ובניינים משותפים מספקים לא מעט אתגרי איטום, כאשר גגות רעפים סדוקים יוצרים חללים המאפשרים מעברי מים, למרות המבנה המשופע של הגג שאמור להביא לסילוק טבעי שלהם. הדרך היקרה והמורכבת לאיטום גג רעפים, היא הסרת כלל הרעפים מן המבנה, ביצוע איטום מלא של משטח הגג והצבת הרעפים מחדש.

דרך יעילה לא פחות, המאפשרת יישום מהיר וחיסכון בזמן עבודה, בכוח אדם ובעלויות, היא איטום בהתזה. איטום בהתזה מיושם בין חריצי הרעפים ומעל רעפים סדוקים או שבורים, באמצעות חומרי איטום לבנים אל עומק התשתית וחומרי איטום שקופים בחלק החיצוני, לשימור המראה הפסטורלי של גג הרעפים.

במקרה של איטום גג שטוח, איטום בהתזה מאפשר מתן מענה לגגות עליהם מולחמים דודי שמש, מזגנים ומערכות סולריות, חיבורים בין תעלות מרזב, צינורות ואלמנטים אחרים אל הקונסטרוקציה, תוך אפשרות ליישום של חומרי האיטום מתחת לכל הללו, ללא צורך בפירוק ובהתקנה מחדש.

איטום בהתזה מספק מענה מדויק גם לאיטום רולקה- החיבורים והזוויות שנוצרות בין משטח הגג לקירות.

איטום בהתזה

 

איטום קירות חיצוניים

קירות חיצוניים חשופים לרטיבות ולמפגעים, ודורשים עבודות איטום בגובה, באמצעות סנפלינג, פיגומים או במות הרמה. יישום של איטום בהתזה על גבי קירות חיצוניים מאפשר כיסוי של שטחים גדולים בזמן קצר, נגישות גבוהה לכל חלקי הקיר, הסדקים ומפגעים על ידי עובד האיטום, ויישום פתרונות איטום מדויקים במיוחד.

איטום תפרים

איטום תפרים בהתזה הוא איטום מתקדם, המאפשר חידוש איטום וטיפול בליקויי איטום קירות חיצוניים, הבנויים בסמיכות גבוהה למבנים נוספים, במטרה למנוע דחיקה ותזוזה של המבנה וככלי מיגון לרעידות אדמה. איטום תפרים שמתבצע לרוב בשלבי הבינוי, דורש תחזוקה וחידוש מדי מספר שנים, ובשל מגבלת הנגישות לקיר החיצוני המצוי בצמידות לקיר מבנה נוסף, מיושם באמצעות איטום בהתזה מן הגובה לצד חיזוק האיטום בקירות הפנימיים של המבנה.

איך מתבצע איטום בהתזה

איטום בהתזה הוא איטום שאינו מתבצע על ידי כל אחד, וכמו כן לא ניתן ליישם אותו באופן עצמאי ברכישת חומרי איטום. איטום בהתזה חייב שימוש במכונה ייחודית, אליה מחדירים את חומר האיטום הנדרש, ובאמצעות משאבה מותאמת המפעילה רמות שונות של לחץ, משתחרר חומר האיטום בריכוז גבוה, אל צינור ארוך וגמיש המאפשר החדרה למקומות צרים ומספק נגישות מיטבית.

חברת איטום טל מחזיקה בכל הציוד המקצועי הנדרש, לרבות מכונת איטום בהתזה, ציוד מותאם לעבודות איטום בגובה ובאמצעות סנפלינג.

איטום בהתזה מתבצע לרוב באמצעות חומרי איטום אקריליים, המאופיינים במצב צבירה נוזלי ומותאמים למכונת ההתזה וליישום באמצעות רסס. החומרים האקריליים הם חומרים לבנים, עמידים ואינם סופגים חום, ומאפשרים טיפול מקצועי במגוון כשלי איטום ומיקומים שונים. ניתן לבצע איטום בהתזה גם באמצעות סילר וחומרים פולימריים. 

איטום בהתזה יוצר משטח איטום דק יחסית, ובמקרה וניתן ליישם שיטות איטום נוספות על גבי המשטח דוגמת איטום באמצעות חומרים משחתיים או הצמדת יריעות, מוטב יהיה לבחור בשיטות הללו ולבצע איטום בהתזה רק למקומות בעלי מגבלת נגישות.

ככלל, איטום בהתזה מתבסס על שימוש בחומרים אקריליים, שלרוב מחירם נמוך ממחיר חומרי איטום ביטומניים. יחד עם זאת, מחיר החומר אינו מהווה את הרכיב היחיד בתמחור, והצורך במכונת התזה ולעתים גם בפתרונות עבודה בגובה עשויים לייקר את העלות.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן