איטום גגות בחולון

העיר חולון היא בין הערים הגדולות והמוכרות באזור גוש דן, ומהווה את ביתם של קרוב ל- 200,000 תושבים. חולון היא בין 10 בערים הגדולות בישראל ובין הוותיקות שבהן, ותושביה משלבים בין אוכלוסיות של מתיישבים וותיקים מימות קום המדינה, לזוגות צעירים ממשיכים או כאלו שהיגרו אליה. היקף הבניה בעיר היה נמוך ביחס לערים אחרות במרכז לאורך שנים, אולם תכנית תב"ע עירונית חדישה משנת 2022 מצביעה על התחדשות העיר והרחבתה הן באמצעות הגדלת היקף הבנייה החדשה והן באמצעות מגוון תכניות התחדשות עירונית ושיקום שכונות וותיקות.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום גגות בחולון

בערים נוספות בגוש דן ובפריסה ארצית רחבה ומעמידה לרשות לקוחותיה הרבים צוותי איטום מקצועיים

ציוד איטום מקצועי

מיומנות וניסיון בביצוע כל עבודות האיטום

במקצועיות שאין שניה לה

בהוגנות מלאה ותחת אחריות ארוכת שנים

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גגות בחולון – שירות ליזמים ולקבלנים

חברות היזמות וענף הבניה והקבלנים הפועלים בעיר הם רבים. תקנות הבניה מחייבות מענה לתחום האיטום בכל שלבי הבינוי, הן בפרויקטים חדשים והן במבנים קיימים הזוכים לשיפוץ, שימור והתחדשות. קבלני איטום הם הגורמים המקצועיים המהווים קבלן משנה לקבלן המבצע בפרויקטים הללו, ומספקים מענה למגוון צרכי איטום, בראשם: איטום גגות. איטום הגג יבוצע בהתאם לקונסטרוקציה, למאפיינים ולסיכונים, תחת תכנית איטום מותאמת אישית המיושמת בסטנדרטים מחמירים.

איטום גגות בתים משותפים

בתים משותפים הם בנייני דירות, אשר הדירות במבנה מצויות בבעלות אנשים פרטיים אשר רכשו אותן מידי הקבלן ו/או מיד שניה. מסירה של בניין דירות לרוכשים יתבצע כאשר גג הבניין נאטם על פי התקנות, על ידי הקבלן המבצע. יחד עם זאת, לאורך השנים, נדרש חידוש האיטום של הגג, טיפולי בליקויי איטום ותיקונים. מלבד בתקופה בה המבנה מצוי באחריות קבלנית, טיפול בליקויי האיטום יהיה באחריות בעלי הדירות במבנה. 

וועדי בתים משותפים הם לרוב הגוף המייצג והמטפל בליקויים במבנה המשותף, לרבות ליקויי איטום, כאשר התשלום נחלק בין כלל הדיירים. חשוב לציין כי איטום גג בבניין משותף הוא באחריות משותפת של כלל השכנים, ואינו חל על בעלי הדירות בקומה הגבוהה בלבד. ליקויי איטום בגג מטבעם יראו סימנים ראשונים בדירות המצויות תחת הגג, אולם ללא טיפול מתאים, עשויים לגרום לנזק מצטבר לקונסטרוקציית המבנה כולה.

ישנן מספר דרכים לטפל באיטום גגות בבניינים משותפים:

  1. טיפול בעת הופעת סימנים של חדירת מים למבנה: סימני רטיבות על גבי תקרת הדירות המצויות תחת הגג, סימני רטיבות בשטחים משותפים, דליפה גלויה.
  2. בדיקה תקופתית ותחזוקה- החלטה על בדיקה של קבלן איטום מדי תקופה. התקופה הנהוגה נעה בין מדי שנה למדי 3 שנים. בדיקות אלו יסייעו באיתור סדקים, ליקויי איטום קלים וטיפול בהם, למניעת התרחבות ונזק מצטבר.
  3. ביצוע חידוש לאיטום מדי תקופה הנעה בין 3-10 שנים, בהתאם לסוג האיטום הקיים ולעמידות הצפויה שלו. בשיטה זו מערך איטום הגג למעשה תמיד נמצא באחריות, והדיירים נמנעים מן הצורך במעקב אחר מצב האיטום בגג ומנזקים מצטברים.

שיטות מובילות לאיטום גגות

ענף האיטום מתחדש ללא הרף בשיטות איטום מתקדמות ובחומרי איטום יעילים הנותנים מענה למגוון אתגרים וכשלים, ומותאמים לתנאי האקלים המקומי. בין שיטות האיטום המובילות:

איטום באמצעות חומרים אקריליים- איטום באמצעות חומרים אקריליים מבוססי מים ומולקולות איטום, לבנים ודוחים קרינה, קלים ליישום ונותנים מענה לצרכי איטום הכוללים אתגרי נגישות.

איטום באמצעות חומרים פולימריים- איטום באמצעות חומרי איטום המיושמים בהזרקה ובמריחה, בעלי תכונת צמיגיות גבוהה, היצמדות למגוון סוגי משטחים ועמידות ארוכת טווח בפני תנאי חוץ ומשקעים.

איטום ביריעות ביטומניות – איטום באמצעות הלחמה של יריעות איטום עבות, גמישות ובעלות דרגת איטום מעולה, המספקות עמידות בכל תנאי וסביבה לאורך שנים ארוכות. 

פוליגג הוא שמו המסחרי של חומר איטום אקרילי לבן המשמש לאיטום גגות. החומר כולל סיבים סינטטיים לחיזוק שכבת האיטום, ושכבת איטום אקרילית לבנה דוחה חום המסייעת גם בבידוד.

ליקויי איטום בגג עשויים לגרום לרטיבות על קירות ותקרות במבנה באזורים המצויים תחת הגג, לריח של טחב או להופעת הצטברות מים באזורים שאמורים להיות יבשים. כאשר הגג נגיש ניתן לזהות ליקויים גם בטרם הופעת הנזקים הללו, על ידי זיהוי סדקים, חורים או ניתוק של חומר וכיסי מים ואוויר על גבי שכבת האיטום הקיימת.

גם במבנים קלים ניתן וחשוב לבצע איטום מלא לגג. ישנן מספר שיטות איטום המיועדות למבנים קלים, בהתאם לסוג המבנה ולחומר ממנו הוא בנוי.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן