קבלני איטום

מרביתן המוחלט של התביעות כנגד חברות בניה וקבלנים הנוגעות לליקויי בניה, עוסקות בכשלי איטום וחדירת רטיבות למבנה. ליקויים אלו אינם בולטים לעין ונדרש זמן רב בכדי לאתר אותם, בעיקר במדינת ישראל, שהיא מדינה חמה, בה זורחת השמש שלוש מאות ימים בשנה בממוצע. הסיבות לכשלי האיטום נוגעות למורכבויות הרבות הכרוכות בעבודות איטום, לצורך בבדיקות הצפה ובדיקות אחרות בכל שלב ושלב באיטום, ולעבודות איטום שבוצעו ביד לא מקצועית ומיומנת.

עבודות איטום עשויות להיתפס כעבודות פשוטות הכוללות מריחת חומר איטום על גבי המשטח, בלבד, מה שמביא אנשי שיפוצים כלליים (הנדימן) להציע את השירות ללקוחות.

בדומה לעבודות חשמל, אינסטלציה ותקשורת הדורשות יישום באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים, גם עבודות איטום מחייבות פניה אל קבלן איטום מוסמך, ולא עבודות ארעיות המתבצעות בידיים שאינן מקצועיות.

חברת איטום טל חברה מקצועית המספקת את כל פתרונות האיטום

לקבלנים, יזמים, לקוחות עסקיים ומוסדיים ולקוחות פרטיים בהובלה וניהול של קבלן איטום מוסמך

צוות מומחי איטום בעלי ניסיון רב שנים

הכשרה לעבודה בגובה

מתן מענה למשטחי איטום המצריכים פתרונות נגישות

במקצועיות, באחריות

ובמחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מה הסיכון הקיים בביצוע תשתית איטום לקויה?

חשיבות האיטום במבנה נוגעת לא רק במניעת רטיבות ונזילות מים, כי אם במניעת מפגעים תברואתיים, בטיחותיים ואחרים, דוגמת:

 1. תנאי לחות גבוהה במבנה.
 2. הצטברות עובש ופטריות על גבי קירות ותשתיות.
 3. פגיעה בקונסטרוקציה בשל נזקי מים ורטיבות שעשויים להביא להתפוררות פנימית, להיחלשות המבנה ולנזקים פנימיים וחיצוניים.
 4. טרחה, משאבים ועלויות הנדרשים בשל הצורך החוזר ונשנה בטיפול בליקויי האיטום.
 5. עלויות גבוהות ומיותרות כתוצאה מנזקי תשתית יקרים לתיקון ולשיקום.

קבלני איטום

מיהו קבלן איטום מוסמך ומה תחומי הידע הנדרשים לו?

קבלני איטום מוסמכים הם קבלנים אשר עוסקים בתחום האיטום בלבד, כספק שירות ישיר ללקוח או כספק משנה במיקור חוץ, ומביאים הסמכה בתחום האיטום ממכללה, גוף או מוסד המוכר על ידי משרד העבודה והתעשייה, או קורס אוטם מורשה המעניק הסמכת מטעם מכון התקנים הישראלי.

בין תחומי הידע וההכשרה הנדרשים עבור קבלני איטום:

 •  תקנות הבניה, חומרי בנייה ותכונותיהם, איכות בניה והיכרות עם סוגי קונסטרוקציות.
 • הכנת גגות ותשתיות איטום.
 • תקני איכות לעבודות איטום.
 • איתור כשלי איטום ונקודות תורפה.
 • סוגי חומרי איטום, מיון וסיווג לקבוצות, תכונות, התאמת חומר איטום לתשתית, עמידות חומרי איטום, תכונות כימיקליות ושילוב בין חומרים.
 • יישום חומרי איטום, טכניקות איטום, מכונות ומכשור מקצועי, הלחמה, הצמדה באמצעות חום.
 • איטום קירות חיצוניים, איטום משטחים בלי חיפוי, איטום משטחים מרוצפים.
 • איטום חדרים רטובים, איטום בריכות, איטום תפרים וסוגי עבודות איטום מורכבות.
 • בקרת איכות: סוגי בדיקות, מדידת לחות, ביצוע בדיקות הצפה.
 • טיפול בכשלי איטום ונזילות בטכנולוגיית אל הרס.
 • אחריות מקצועית.
 • עבודה בגובה, נהלים לבטיחות בעבודה.

מדוע חשוב להזמין קבלן איטום מורשה?

קבלני איטום מורשים מביאים אתם ידע וניסיון, היכרות עם חומרי עבודה ותשתיות. אלה מסייעים בידם הן באבחון מהיר של צרכי האיטום, הן בתכנון שיטת האיטום המומלצת ביותר למבנה ולקונסטרוקציה והן ביישום מקצועי של הפתרון המתאים לבעיה. קבלן איטום גם מביא הסמכה לעבודה בגובה וביטוח מקצועי מתאים, ואינו מטיל את הסיכון על הלקוח. 

קבלן איטום ידע לספק אחריות רחבת טווח על עבודתו, בהתאם לאורך החיים הצפוי של חומרי ושיטת האיטום שנבחרה, אחריות שנעה בין שלוש לעשר שנים- זמן מספק לכל הדעות לזיהוי ליקויים וכשלים במידה ואלו קיימים.

איטום טל- צוות מומחי איטום מוסמכים, מנוסים ומקצועיים בניהול קבלן איטום בעל למעלה מחמש עשרה שנות ניסיון בענף.

איטום חדרים רטובים, וחדרי אמבטיה בניהם, נכלל בתכני הלימוד וההסמכה של קבלן איטום מוסמך. מדובר בעבודות איטום מהמורכבות שקיימות, וחשוב לוודא כי הקבלן האמור מביא את הידע והניסיון הנדרש. 

קבלני בניה מורשים לומדים כחלק מהכשרתם את פרקי עבודות האיטום. יחד עם זאת מדובר בעבודה מקצועית ונקודתית המתבצעת לרוב באמצעות קבלן איטום במיקור חוץ המועסק על ידי קבלן הבנייה הראשי.

ניתן לרכוש חומרי איטום מסוגים שונים בכל חנות לחומרי בנייה ויישם באופן עצמאי על פי הנחיות היצרן. יש להביא בחשבון את מיקום העבודה: גג, קיר חיצוני, חלון חיצוני- והאם קיימת נגישות בטוחה למקום, וכן להכיר את סוג הקונסטרוקציה ושכבת האיטום הקיימת, במטרה לרכוש חומר איטום מתאים. חשוב להביא בחשבון שהיכן שקיים חור או כשל איטום, ייתכנו כשלים נוספים, ולרוב עדיף יהיה להסתייע בבעל מקצוע. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן