מחירון איטום

עבודות איטום הן דבר נפוץ בבתים חדשים, וכמו כן גם בבתים ישנים. עבודות איטום נעשות על ידי קבלן איטום, קבלן משנה. איטום טוב הוא איטום שנשמר לשנים ארוכות, אך ללא עבודה מקצועית יתכנו פריצות במערכת האיטום ועקב כך הדיירים סובלים מרטיבות, עובשים, נזילות, פגיעה בצבע ובקירות עצמם. לכן, כאשר אתם בוחרים קבלן איטום חשוב להסתכל על מחירון איטום, אך לא פחות חשוב לבדוק את המקצועיות של בעל המקצוע.

כיצד נקבע מחירון איטום?

מחירון איטום אינו דבר אחיד, יש משפיעים שונים אשר מייקרים או מוזילים את המחיר. כמעט בכל המקרים, המחיר הוא לפי מ"ר ולא לפי פרויקט. מחיר לפי פרויקט ייעודי לשטחים הקטנים מ-50 מ"ר, כמו חדרי אמבטיה, גגות בשטח צר ואחרים. המחיר המשוקלל כולל את בחירת חומר האיטום, קיימים הבדלים בין איטום בזפת לבין איטום ביריעות ביטומניות. סוג החומר נקבע לא רק לפי טיבו, אלא גם לפי חומר האיטום שהיה לפני כן באזור הרצוי. לא ניתן לשלב בין חומרי איטום, זאת אומרת שאם בעבר אטמו את הגג שלכם באמצעות חומרים פוליאוריטנים, לא ניתן יהיה לבחור בזפת או ביריעות ביטומניות. מנגד, כאשר האיטום הישן הוא מזפת, כן ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות מכיוון שגם הן מכילות זפת.

כדי לבחור בחומר עמיד יותר למרות שקיים חומר איטום נוגד, יש לבצע ניקוי יסודי של המקום ורק לאחר מכן ניתן יהיה להשתמש בחומר איטום שונה. דבר נוסף שמשפיע על המחיר היא העבודה של בעל המקצוע. אם מדובר על קירות עם חיפוי לדוגמא, על בעל המקצוע להסיר את החיפוי ולבנות חיפוי חדש כדי לפתור את הבעיה מהשורש.

מחירון איטום גגות 2023

כך קבלן איטום מתכנן את עבודת האיטום:

כאשר ישנה קריאה, קבלן איטום מגיע לבחון את המקום כדי לדעת מהו סדר גודל העבודה. עליו לבדוק לא רק את חומר האיטום שהיה לפני כן, אלא את מקור הבעיה עצמה. לעיתים ניתן מדובר על בעיה נקודתית ולכן, העלות תהיה בהתאם. מנגד, יש מקרים בהם הבעיה מורכבת ונדרש בעל המקצוע להשתמש בחומרים יקרים, לעבוד עם סנפלינג בבניינים רבי קומות, לאטום סדקים ועוד

תחילת עבודתו של קבלן איטום היא לסדר ולהכין את השטח לשכבת האיטום. זאת אומרת, אם יש אובייקטים שמפריעים לביצוע המלאכה יש להסירן כמו דודי שמש. לאחר מכן, כאשר המשטח מוכן הוא עובר ניקיון יסודי, עליו מבצעים שכבת איטום (בדרך כלל שתי שכבות איטום לאחר ייבוש השכבה הראשונה), ולבסוף כדי לוודא שהאיטום בוצע בצורה מלאה יש לערוך בדיקת הצפה. בדיקת הצפה כשמה כן היא, במשך 24 שעות יש לבדוק האם ישנן נזילות עקב הבדיקה. אם ישנן, האיטום לא בוצע כראוי ולהפך

לפניכם מחירון איטום:

סוג איטום

מחיר למ"ר

הערות

איטום גגות ביריעות ביטומניות (4 מ"מ)

90-110 ש"ח

מומלץ לבחור ביריעות עם עובי של 5 מ"מ למעט מקרים חריגים.

איטום גגות ביריעות ביטומניות (5 מ"מ)

110-135 ש"ח

במקומות מסוימים יבחר הקבלן בשתי שכבות של 5 מ"מ.

איטום בזפת

40-55 ש"ח

כאשר מדובר על גגות קטנים ניתן לקבוע את המחיר לפי פרויקט ולא מטר.

איטום בחומרים פוליאוריטנים 

110-150 ש"ח

המחיר משתנה בהתאם לסוג חומר האיטום.

איטום בחומר אקרילי

60-90 ש"ח

ניתן לבחור במשחה שקופה.

איטום קיר חיצוני

החל מ-120 ש"ח למ"ר

המחיר יכול להגיע גם למעל 1,000 ש"ח למ"ר בהתאם למצב הקיר.

מחיר איטום קיר טיח

120-210 ש"ח

מחיר איטום בסנפלינג

המחיר נקבע לפי פרויקט

המחיר מתחיל מ-3,000 ש"ח ועשוי להגיע גם למעל 10,000 ש"ח בהתאם למצב הקיר.

איטום מרפסת מרוצפת

750-1,500 ש"ח

כולל החלפת ריצוף ישן.

איטום חדר אמבטיה

החל מ-3,000 ש"ח

מחיר לפרויקט.

איטום חלונות

350-800 ש"ח

מחיר משתנה בהתאם למורכבות העבודה.

ביקור קבלן איטום

250-400 ש"ח

אם בוצעה עבודה המחיר לרוב יהיה כלול במחיר הפרויקט.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן