איטום קירות

איטום קירות מתבצע במגוון שיטות וטכניקות, ולמעשה תהליך האיטום מגיע כבר בשלב הבינוי, באמצעות החדרת סילרים וחומרי איטום אל עומק התשתית. לצד האיטום הראשוני, ובמטרה להגן על המבנה מפני חדירת מים ורטיבות לאורך שנים ארוכות, נדרש גם איטום קירות חיצוני ופנימי כחלק מעבודות הגמר והמיגון המלא על המבנה.

איטום טל החברה המובילה והמקצועית בישראל לפתרונות איטום

איטום קירות באמצעות מגוון טכניקות ושיטות 

איטום שלילי

איטום חיובי

איטום בסנפלינג

איטום תפרים

ופתרונות רבים נוספים

שירות מצוין, עבודה מקצועית

ומחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום קירות חיצוניים

הקירות החיצוניים של המבנה חשופים לתנאי לחות ורטיבות דרך קבע ומחייבים באיטום מקצועי ויסודי. כשלי איטום ובלאי יבואו לידי ביטוי ראשית בהופעת כתמי רטיבות על גבי הקיר החיצוני, ובהמשך גם על גבי הקירות הפנימיים, לאחר חלחול של המים לזמן ממושך. הדרך הטובה והיעילה ביותר לאטום את קירות המבנה היא באמצעות יצירת  שכבת איטום חיצונית שתעמוד כחוצץ ישיר בין הרטיבות למבנה. 

איטום קירות חיצוני מחייב עבודת הכנה קפדנית, ניקוי יסודי של הקיר, הסרה וקילוף של שכבת צבע במידה וקיימת, סילוק אלמנטים חיצוניים שעשויים להוות גורם מפריע, ייבוש מלא של הקיר ואיטום נקודתי של סדקים מקומיים בקיר. לאחר כל הללו ניתן יהיה לבצע איטום באמצעות חומר האיטום הנבחר. איטום קירות חיצוניים יתבצע לרוב באמצעות חומרי איטום משחתיים המיושמים  במריחה באמצעות מברשת סיבית החודרת לעומק חריצים, או חומרים במרקם נוזלי יותר המיושמים בהתזה. חומרי איטום נפוצים בעבודות איטום קירות חיצוניים הם חומרי איטום אקריליים, חומרי איטום וחומרי איטום פוליאוריתניים.

איטום קירות

איטום קירות פנימיים

איטום קירות פנימיים מתייחס לאיטום הקירות מן הצד הפנימי של המבנה, ולמעשה מתוך הבית. איטום כזה מתבצע כאשר קיימת בעיית נגישות שאינה מאפשרת ביצוע איטום מיטבי על גבי הקיר החיצוני, ולמעשה נועד למנוע את חדירת המים אל תוך המבנה, או לחילופין להוות חיזוק לאיטום החיצוני. איטום פנימי מתבצע באמצעות יישום חומרי איטום אקריליים או פוליאוריתניים ולעתים באמצעות חומרים מבוססי סיליקון, במריחה ישירה על הקיר. 

איטום פנימי אינו מונע חדירת מים חיצונית אל עומק התשתית במידה והאיטום החיצוני לקוי, ומהווה פתרון משלים או פתרון זמני בלבד. 

איטום זה גם מתאים ליישום בקירות פנימיים הגובלים עם חדרים רטובים וכוללים מעברי צנרת.

פתרונות נגישות לעבודות איטום קירות חיצוניים

איטום קיר חיצוני עשוי להיות מאתגר, במקרים בהם מדובר בקיר הנישא לגובה רב, קירות חיצוניים של מבנים צמודים ומגבלות נוספות. 

בין פתרונות האיטום המתאימים:

איטום בסנפלינג – עובדי איטום מקצועיים בעלי הכשרה לעבודה בסנפלינג – השתלשלות מן הגג סביב פאות בטכניקה בטוחה ובפיקוח חברי צוות נוספים, כאשר עובד האיטום יושב על גבי מתקן תומך וידיו פנויות לעבודה. שיטה זו מספקת מענה למגוון אתגרי נגישות באיטום ועבודות איטום בגובה.

איטום בהתזה – החדרת צינורית התזה המחוברת למכשיר הכולל משאבה המשחררת חומר איטום ברסס ובלחץ עוצמתי שמאפשר כיסוי של משטחים גדולים ממרחק וללא גישה ישירה.

איטום תפרים

איטום תפרים הוא איטום המיושם על גבי קירות חיצוניים, בבניית מבנים סמוכים במיוחד זה לזה ותוך יצירת רווח צר בין מבנים שנועד למנוע תגובת שרשרת ונזק מצטבר בעת רעידת אדמה. רווחים אלו קרויים תפרים ומחייבים איטום יסודי ועמיד לשנים ארוכות כבר במעמד הבינוי, הן בשל תנאי הלחות שעשויים להיווצר כתוצאה מדחיסות המבנים והן בשל מגבלת הנגישות שתיווצר בהמשך.

השיטה הטובה והעמידה ביותר לביצוע איטום תפרים לקיר חיצוני היא באמצעות יישום של יריעות ביטומניות. יריעות ביטומניות הן יריעות עבות, גמישות ואטומות למשעי, עמידות לאורך שנים ארוכות ומיושמות באמצעות הלחמת היריעות בחום אל הקיר.

חברת איטום טל מספקת מענה מקצועי בראייה רחבה ובהתאמה לכל סוגי הקונסטרוקציות, לאיטום קירות ופתרונות איטום נוספים, בפריסה ארצית.

איטום קירות שלילי הוא איטום המתבצע מחלקו הפנימי של הקיר אשר אינו חשוף באופן ישיר אל מקור המים.

איטום קירות חיובי הוא איטום המתבצע על חלקו החיצוני של הקיר ונועד למנוע חדירת מים אל התשתית.

האיטום השלילי יאפשר הגנה על הבית מפני הופעת כתמי עובש ורטיבות בקירות, אולם לא ימנע חדירת מים למבנה, שעשויה להביא להחלדה של אלמנטים מברזל, להתנפחות הקירות ולהיווצרות סדקים בתשתית. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן