איטום גגות בפתח תקווה

 פתח תקווה- אם המושבות, היא בין הערים הוותיקות במדינת ישראל, זכתה להכרה כעיר עוד בטרם קום המדינה (1937), כשלמעשה נוסדה כמושבה כששים שנים קודם לכן. מבנים וותיקים במיוחד ומבנים לשימור בפתח תקווה הם חלק בלתי נפרד מחזות העיר, כאשר עבודות התחזוקה והשימור נוגעות בעיקרן לשימור של החזות החיצונית ולשיפור וחיזוק איכות המבנה.

שימור מבנים וותיקים מצריך התייחסות ופתרונות לשאלת האיטום של המבנה, אשר נוטה לבלאי ולליקויים לאורך השנים, בדגש על איטום גגות. גג המבנה העומד חשוף לאורך עשרות שנים, אל מול קרינה יוקדת, שינויי מזג האוויר, משקעים ורטיבות ומפגעים אחרים, מצריך יישום של שכבת איטום מיטבית ומותאמת לקונסטרוקציה, שתבטיח מבנה עמיד לחדירת מים, יבש ויציב.

הגענו גם לפתח תקווה חברת איטום טל החברה המובילה בישראל לעבודות איטום

מפעילה צוות איטום מקצועי וראשון בתחומו לביצוע עבודות איטם גגות בפתח תקווה לצד עבודות איטום נוספות

איטום גגות בבניה חדשה

איטום גגות קיימים

טיפול בליקויי איטום

פתרונות איטום מתקדמים לגגות ולמשטחים בעלי מגבלת נגישות

איטום בסנפלינג, איטום בהתזה ונוספים

שירות מעולה, מחיר הוגן, עבודה מקצועית באחריות

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

חידוש איטום לגג – איך זה מתבצע

בבחינת שאלת חידוש האיטום יש להתייחס למספר פרמטרים:

גיל הגג

גג במבנה ישן בין עשרים שנים ויותר, שלא בוצע בו חידוש איטום לאורך שנים, נכון יהיה לבצע חידוש איטום מלא. לעומת זאת גג חדיש יותר/מתוחזק בעל איטום בן חמש שנים ופחות, מומלץ יהיה לבצע איתור לכשלי האיטום הקיימים ולבצע טיפול נקודתי.

סוג הגג והקונסטרוקציה

פתרונות איטום גגות מספקים מגוון מענים עבור סוגי גגות שונים, החל במבנה הגג: איטום של גג שטוח לעומת איטום גג רעפים, ועד להתאמת חומרי האיטום עבור גגות בטון, גגות אבן, גגות פולימריים וחומרים אחרים המהווים את בסיס הקונסטרוקציה לגג ולמבנה.

איטום גגות בפתח תקווה

סוג האיטום

שיטת האיטום הנפוצה ביותר עבור מבנים ישנים הייתה באמצעות זיפות- יציקה שכבה של זפת חמה על גבי משטח הגג, ייבוש של הזפת באופן טבעי ומריחה של שכבת סיד להלבנה, למראה אסתטי יותר ולדחיית קרינה וחום. ששיטה זו הייתה זולה ליישום, נחשבה יעילה ודרשה תחזוקה שנתית וחידוש של שכבת ההלבנה. עם השנים נולדו שיטות איטום מתקדמות יותר, דוגמת איטום גגות ביריעות ביטומניות, איטום גגות באמצעות חומרים אקריליים, איטום פולימרי, איטום בסיליקון ואחרים.  בבחינה של חידוש האיטום בגג הקיים, יש לוודא מהי שיטת האיטום הקיימת לרבות תיקוני האיטום שבוצעו לאורך השנים ולבצע התאמה. חומרי איטום נוהגים להיצמד היטב לחומרים מאותה משפחה, ועל כן במידה ומעוניינים בשינוי שיטת האיטום יהיה צורך בהסרת השכבה הקודמת במלואה וניקוי של הגג.

אלמנטים וגורמים מפריעים- גגות הם שטח אחסון אפקטיבי לקולטי שמש ודודי שמש, יחידות מיזוג ומערכות אחרות. 

או עשויים להוות גורם מפריע וליצור מגבלת נגישות בעת חידוש האיטום לגג. בתכנון של האיטום המחודש לגג יש לבחון את כל הללו, לבצע מיפוי מוקדם ולהביא שיטת איטום ושימוש בחומרי איטום המאפשרים מעבר נגיש וחדירה אל נקודות כשל ותורפה, לרבות תחת ציוד כבד וללא צורך בפירוק והתקנה מחדש של הללו. 

חברת איטום טל מספקת מענה מקצועי הכולל אבחון של סוג הגג וכשלי האיטום, התאמה, המלצה ויישום של מגוון פתרונות ושיטות איטום מתקדמות. החברה מפעילה צוותי איטום מקצועיים ומנוסים, המספקים מענה גם לביות איטום מורכבות ומאתגרות, מתן מענה לעבודות איטום הדורשות פתרונות נגישות, תוך שימוש בחומרי איטום מעולים מחברות מובילות ובעלות מוניטין בלבד.

סיד אינו חומר איטום אלא חומר מלבין, שיועד בעבר ליישום על גבי גגות בעלי שכבת איטום שחורה דוגמת זפת. כיום קיימים מגוון חומרי איטום שקופים ולבנים, דוגמת יריעות ביטומניות המגיעות במגוון צבעים לרבות לבן, חומרי איטום אקריליים לבנים בבסיסם ואחרים, החוסכים את הצורך בסיוד הגג.

מגוון חומרי האיטום הנהוגים כיום בטוחים לשימוש, אינם פולטים רעלנים וכימיקליים גם אל מול חשיפה לקרינה. מומלץ להיוועץ במומחה האיטום בנוגע לאיכות כל חומר, יתרונותיו ומאפייניו, גם בהיבט של שמירה על הסביבה.

אינטרגלאס היא רשת צפופה העשויה מסיבי זכוכית ומשלבת בין חומרים ביטומניים, אקריליים או צמנטים. רשת אינטרגלאס אינה מהווה חומר איטום בפני עצמה, כי אם מיושמת בין שכבות האיטום להבטיח היצמדות טובה יותר ועמידות ארוכת שנים. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן