סיוד גגות בית משותף

סיוד גגות מוכר משיטת האיטום הישנה שהייתה נהוגה בישראל, באמצעות זיפות הגג – יציקת זפת חמה על הגג שמספקת שכבת איטום, וסיוד הזפת לאחר התייבשותה, במטרה לסנן קרינה ישירה והתחממות של הגג והמבנה, כמו גם להעניק לגג מראה אסתטי יותר.

שיטות האיטום המתקדמות כיום מתבססות על שימוש בחומרי איטום יעילים יותר וידידותיים יותר לסביבה, ותהליך האיטום מראש מביא בחשבון את הנטייה של משטחים שחורים וכהים לספוג את עוצמת קרינת השמש ולקלוט חום, ומעדיף שימוש בחומרי איטום לבנים.

יחד עם זאת, סיוד גגות הוא צורך שעדיין עשוי להידרש, כחלק מתחזוקת גגות בנסיבות שונות.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום ושירותים נלווים

לוועדי בתים משותפים ולחברות אחזקת בתים משותפים

ומספקת את כל פתרונות האיטום ותחזוקת מערכות האיטום לבניין.

חברת איטום טל מבצעת עבודות סיוד גגות

לשימור ולהגנה על שכבת האיטום הקיימת לעמידות ארוכת שנים ולבידוד תרמי ומניעת התחממות.

השירות ניתן בפריסה ארצית

באמצעות צוותי איטום מקצועיים, באחריות, בחיוך ובמחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

סיוד גגות – מתי זה נדרש 

סיוד והלבנה של גגות עשוי להידרש במספר סיטואציות:

  • גגות של בתים משותפים וותיקים, אשר נאטמו בעבר באמצעות זפת, ושכבת האיטום עדיין מספקת מענה ועמידות ולא נדרשת להחלפת האיטום כולו. במקרה כזה מומלץ לבצע סיוד של הגג בתדירות שנתית, על מנת להגן על שכבת האיטום בזפת הקיימת, למנוע התכווצות והתרחבות של הזפת אל מול חום ויצירה של סדקים, ולהעמיד שכבה של חומר לבן, דוחה חום ומחזק את הבידוד התרמי במבנה.
  • הלבנת יריעות ביטומניות – בתים משותפים ופרטיים רבים בוחרים באיטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות, יריעות גמישות מחומרים עמידים המולחמות בשיטת התקנה ייחודית אל הגג ומספקות עמידות גבוהה במיוחד. יריעות ביטומניות מגיעות במספר גוונים, ובמקרים רבים קבלן האיטום ימליץ על יצירת שכבת הגנה נוספת לאיטום באמצעות צביעה והלבנה של היריעות. 
  • שכבת איטום שקופה – שימוש בחומרי איטום שקופים נפוץ אף הוא, ולמרות שחומרים אלו יכולים לספק רמת איטום גבוהה, שקיפות החומר מותירה את מראה הקונסטרוקציה חשוף וגלוי לעין, ואת משטחי הגג הכהים חשופים לקרינה ולספיחת חום. יישום שכבת הגנה נוספת בצבע לבן תביא לשימור שכבת האיטום ולדחייה של קרינת השמש בהיקף שעולה על 70%.

סיוד גגות בית משותף

כיצד מתבצע סיוד גג בית משותף

סיוד הגג הוא מונח שנשען על השיטה המיושנת ונולד בשל השימוש בסיד- חומר מליטה על בסיס אבן גיר, כחומר מלבין. כיום המונח סיוד גגות משמר את הצורך הראשוני בהלבנת הגג, אולם מיושם באמצעות שימוש בחומרים מלבינים מתקדמים ויעילים יותר, המספקים לצד הצורך בהלבנה גם חיזוק נוסף לשכבת האיטום.

החומר המוביל כיום להלבנת גגות הוא צבע אקרילי- תרכובת צבע ייחודית הכוללת מולקולות מים אקריליות היוצרות קשירה והיצמדות טובה של הצבע אל משטח האיטום, עמידות גבוהה בפני תנאי חוץ: קרינה, משקעים ומים, סחף, רוחות ועומסים, משקל כבד. 

בחירת הצבע מתבצעת על ידי מומחי איטום בהתאמה מלאה לסוג המשטח, הקונסטרוקציה ושכבת האיטום הקיימת, כאשר במקרים מסוימים נדרש טיפול מוקדם בגג, סגירה של סדקים אשר נוצרו בשכבת האיטום הקיימת וניקוי והחלקה של הגג.

יישום החומר מתבצע על ידי צוות איטום מקצועי, במריחה אחידה ומדויקת, בהחדרת החומר גם תחת דוודים, קולטי שמש ואלמנטים אחרים המותקנים על הגג, ותוך יצירת מספר שכבות צבע כנדרש.

מומחי האיטום בחברת איטום טל, מספקים שירותי סיוד גגות לבתים משותפים פרטיים, לגגות שטוחים, ולגגות בעלי אתגרי נגישות, במקצועיות שאין שניה לה ותוך שימוש בצבעי איטום מעולים וחומרים ידידותיים לסביבה ובטוחים.

בעלי יכולת עבודה עצמאית והיכרות עם צבעי איטום, קונסטרוקציות וחומרים, יוכלו לבצע צביעה של הגג בצבעי איטום לבנים ללא חובה בהזמנת בעל מקצוע. חשוב לזכור שמדובר בעבודה מקצועית, המתבצעת בגובה ותוך מגבלות נגישות וסיכון, וללא כלים ומיומנות מתאימים עשויה להיות מסוכנת.

צבע איטום אקרילי נועד להלבנה, בידוד וחיזוק שכבת איטום יעילה קיימת, ולא מהווה חלופה לחומרי איטום גגות מקצועיים.

יריעות ביטומניות לבנות יספקו מענה גם לנושא הבידוד התרמי ואינן מחויבות בשכבה נוספת להלבנה, יחד עם זאת שכבה כזאת תעניק מסה נוספת ומשקל מעל היריעות, חיזוק לאיטום והגנה על היריעות עצמן. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן