איטום רצפה

איטום רצפה הוא שם כולל למספר עבודות איטום הנוגעות למשטח התחתון ובסיס המבנה- משטח הרצפה. קיימות מספר סיטואציות בהן נדרש איטום רצפה:

 • איטום משטח הרצפה לפני ריצוף בתהליך הבנייה.
 • איטום משטח הרצפה בעת שיפוץ הכולל החלפת ריצוף לצורך חידוש וחיזוק האיטום.
 • תיקון ליקויי איטום בעת איתור תקלות: נזילות מן הרצפה הגורמות לרטיבות בקומה שמתחת, הופעת כתמי עובש ושינוי צבע.
 • איטום על גבי רצפות קיימות- יצירת שכבת הגנה נוספת על גבי האריחים.
 • איטום חדרים רטובים
 • איטום רצפת מרפסת, חצר, גג או כל חלל פתוח אחר.

חברת איטום טל מבצעת עבודות נרחבות בתחום האיטום בפריסה ארצית

מספקת שירותי איטום מתקדמים 

באמצעות שילוב בין:

 • צוותי עבודה מיומנים ומנוסים
 • חומרי איטום מעולים
 • עדכנות מקצועית ושימוש בטכניקות איטום ויישום חומרים חדשניות
 • אחריות ארוכת שנים
 • שירות נגיש ומהיר
 • מחירים הוגנים

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

כיצד מטפלים בליקויי איטום ברצפה בעלת חיפוי וריצוף?

איתור רטיבות ברצפה ולמעשה בכל משטח וקונסטרוקציה, מחייבת בטרם תכנון של סוג האיטום והיישום שלו, איתור של מקור הרטיבות וטיפול בו על פי צורך.

רצפת גג, מרפסת פתוחה או גינה, היא תשתית אשר חשופה באופן טבעי לרטיבות, בשל תנאי לחות ומשקעים. רצפת חדרים רטובים (חדרים הכוללים מעבר וזרימה של מים דוגמת חדרי אמבטיה, שירותים ומטבחים) אף היא נוטה להיחשף למים זורמים בכמות גבוהה. לעומת זאת, במקרה של רטיבות המתגלה ברצפה בחדרי הבית, חדרי השינה או הסלון, חשוב ללמוד ולהבין את מקור הרטיבות ולטפל בו בטרם הטיפול בליקויי האיטום.

איטום רצפה מרוצפת לטיפול בליקויי איטום יוכל להתבצע במספר דרכים ושלבים, ביחד או בנפרד:

איטום חריצים בין הרצפות המהווים נקודת תורפה ועשויים להביא לחדירת מים אל התשתית והקונסטרוקציה. איטום כזה דורש הסרה של חומרי האיטום המקוריים: הרובה בין הרצפות, שכבת סילר שקופה על גבי הרצפות. את ההסרה יש לבצע בעדינות באמצעות מכשיר דיסק ייחודי, להסרת החומר ולכלוך במידה וקיים, ללא פגיעה במיקום הרצפות או ברצפות עצמן. 

לאחר ניקוי יסודי של המרווחים והצפות ניתן ליישם שכבת רובה חדשה, בשילוב עם חומר איטום אפוקסי חזק במיוחד וביד מיומנת לסגירת המרווחים בצורה אחידה, נקיה ואסתטית לעין.

מעל הרצפות ניתן ליישם שכבת הגנה נוספת באמצעות יציקת סילר ו/או חומר איטום במצב צבירה נוזלי, שקוף ובעל תכנת הצמדות טובה לאבן. לאחר הייבוש החומר יהווה שכבת מיגון לרצפות הן מפני חדירת נוזלים והן מפני שריטות ופגיעות חיצוניות.

איטום רצפה

בדיקת יעילות ועמידות האיטום

לאחר ביצוע עבודת איטום על גבי ריצוף קיים, נדרשת בחינה ליעילות האיטום, ולמעשה לבחון האם נפתרה הבעיה. כאשר ליקוי האיטום בא לידי ביטוי ברטיבות ביחידה שמתחת לרצפה, יש לטפל בניקוי וייבוש הרטיבות בתקרה האמורה ולבחון אם זו חוזרת לאחר חשיפת הרצפה למים.. כאשר מדובר בנזילה ישירה ניתן לבצע בדיקה מידית באמצעות הצפת הרצפה במים ובחינת מיקוד הבעיה.

חשוב לדעת כי חומרי איטום זקוקים לזמן לצורך היצמדות טובה וייבוש על גבי המשטח, כאשר זמן ההמתנה והייבוש הנדרש משתנה בין חומרי האיטום השונים על פי משפחת חומר האיטום (חומרים אקריליים, חומרים צמנטים, חומרים ביטומניים), סוג החומר ומצב הצבירה שלו, ועל פי עובי שכבת האיטום המיושמת. 

חברת איטום מציגה מומחיות שאין שניה לה בתחום איטום רצפה, עבודה מול קבלנים וחברות יזמות בענף הבניה, ביצוע עבודות איטום יסודיות בשלבי בינוי וביצוע עבודות איטום ותיקון ליקויי איטום ללקוחות פרטיים, מסחריים ומוסדיים. כל עבודות האיטום המתבצעות על ידי החברה כוללות 10 שנות אחריות.

קיימים מספר סוגי חומרים לאיטום בטון, המספקים היצמדות טובה לחומר ורמת יעילות גבוהה. משפחת החומרים המומלצת לאיטום משטחי בטון היא משפחת החומרים הביטומניים. את סוג החומר המדויק יש לקבוע בהתאמה אישית למשטח, גודלו ומיקומו.

נזילה בצנרת פנימית תגרום נוטה להגביר קצב וללא טיפול מקצועי עשויה להגיע לכדי פיצוץ צנרת ושחרור מים בלחץ גבוה אל עומק התשתית. כאשר הנזילה בתחילתה חומר האיטום יוכל לספק מענה ולדחות את חלחול המים, אולם לאורך זמן עוצמת לחץ המים ותנאי הרטיבות יגרמו לנזק לתשתית ויבקעו את שכבת האיטום. חשוב לטפל בבעיית הנזילה בטרם ביצוע האיטום.  

איטום מקורי בשלב הבינוי של רצפת המרפסת מומלץ ליישם באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות מתחת לשכבת הריצוף. חשוב להקפיד על הלחמה מקצועית שתביא בחשבון שיפועים, מרזבים ומעברי ניקוז ותיצור איטום איכותי ועמיד למשקעים ולרטיבות בהיקף גבוה. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן