מרזב לגג רעפים

מרזב לגג רעפים

מרזב לגג רעפים – הפתרון היעיל למניעת נזקי מים לגג!

גגות רעפים הם מראה נפוץ בבתים פרטיים רבים ולא בכדי, הם יוצרים אווירה כפרית, מעניקים לבית הגנה ובידוד ולא סתם הם הפכו לבחירה המועדפת על ידי בעלי בתים פרטיים. אך לגגות הרעפים יש חיסרון, המים שמצטברים על הגג נוזלים לאורך הרעפים, הם גורמים לרטיבות, לעובש ולנזקים נוספים לבית ולמבנה.

הפתרון הוא בניית מרזב לגג רעפים, מרזב שיהיה אחראי על ניקוז מי הגשם, הברד והשלגים מהגג אל נקודה קבועה ומוגדרת.

מרזב לגג רעפים מגיע במגוון צורות, במגוון גדלים וצבעים ומתאים לסגנונות עיצוב שונים.

מחפשים קבלן אמין להתקנת מרזבים, ב"איטום טל" מציעים שירות אמין ומקצועי, ברמה אחרת ועם ותק וניסיון רב בתחום.

מי אנחנו?

חברת איטום טל היא חברה מקצועית המתמחה בהתקנת מרזבים כולל ניקוי מרזבים, התקנת מרזבים. החברה פועלת בפריסה ארצית ועובדת עם המגזר העסקי והפרטי החברה נותנת שירות מקצועי ואדיב, ועובדת עם חומרים הכי איכותיים והמתקדמים הקיימים בשוק.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מה החשיבות של מרזב לגג רעפים

גג רעפים עשוי מרעפים שהם אריחי חימר, בטון או אבן. הרעפים הם חומר גלם עמיד בפני תנאי מזג אוויר שונים, אך הם אינם עמידים בפני מים. לכן, חשוב להתקין מרזב מתחת לגג רעפים כדי לנקז את מי הגשם והשלג מהגג.

הנה כמה סיבות מדוע חשוב להתקין מרזב מתחת לגג רעפים:

מניעת רטיבות: מים עומדים על גג רעפים עלולים לגרום לרטיבות, לעובש ולקילופים. הרטיבות עלולה לפגוע במבנה הגג ובשלד המבנה.

מניעת הצפה: אם המים לא ינוקזו מהגג, הם עלולים לגרום להצפה בשטחים סמוכים כמו חצרות, גינות, דרכים ומעברים.

מניעת נזק לרכוש: מים עומדים על גג רעפים עלולים לגרום נזק לתשתיות שונות בבית ולרכוש הנמצא מתחת לגג כמו רהיטים, מכונות ומכשירים חשמליים.

מהם הסוגים השונים של מרזבים לגג רעפים

ישנם מספר סוגים עיקריים של מרזבים כאשר ההבדלים בניהם הם בחומר הגלם שממנו הם מיוצרים ובעלות ההתקנה.

מרזב אלומיניום – האלומיניום נחשב לחומר זול ועמיד מאוד בפני נזקי מזג האוויר, הוא עשוי להחזיק שנים רבות מאחר וקצב הבלאי שלו הוא איטי והוא חומר נוח לעבודה.

מרזב פח מגולוון: פח מגולוון הוא סוג של מתכת שעברה תהליכים תעשייתיים שהפכו אותה לחומר חזק ועמיד, אך היא עלולה להחליד עם הזמן.

נחושת – הנחושת נחשבת לחומר גלם עמיד, חזק ואסתטי. התקנה מקצועית של מרזב נחושת עשויה להחזיק שנים ארוכות ללא תקלות משמעותיות. החיסרון: מרזבי הנחושת יקרים בהרבה מסוגי המרזבים האחרים.

מרזב פלסטיק: מרזב זה עשוי מפלסטיק PVC. הוא קל משקל, עמיד בפני קורוזיה ותנאי מזג אוויר קיצוניים, הוא קל לתחזוקה ועלות ההתקנה שלו נמוכה.

מרזב סמוי זהו מרזב שמעליו מותקנת מעטפת מיוחדת אשר מסווה אותו וגורמת לו להיראות כחלק אינטגרלי מהבית. מרזבים סמויים הם מרזבים יקרים וזמן ההתקנה שלהם ארוך ממשך הזמן של מרזבים מסוגים אחרים.

איך לבחור מרזב לגג רעפים?

כאשר בוחרים מרזב לגג רעפים, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

גודל המרזב: גודל המרזב צריך להיות מותאם לגודל הגג. מרזב גדול מדי עלול לגרום לנזילות בעוד שמרזב קטן מדי עלול לגרום להצטברות מים על הגג.

חומר המרזב: חומר המרזב צריך להיות עמיד בפני קורוזיה ותנאי מזג אוויר קיצוניים.

צורת המרזב: צורת המרזב צריכה להתאים לעיצוב הגג.

התקנת המרזב: חשוב להתקין את המרזב בצורה נכונה כדי להבטיח את תקינותו.

5 טיפים לתחזוקה נכונה של מרזב לגג רעפים

תחזוקת גג רעפים היא פעולה חשובה שיכולה לעזור להאריך את חיי הגג ולהגן עליו מפני נזקים.

מומלץ לבצע ביקורת תקופתית של הגג לפחות פעם בשנה, לפני תחילת עונת הגשמים. במהלך הביקורת, יש לבדוק את הרעפים ולוודא שהם שלמים ולא שבורים. אם מתגלים רעפים שבורים, יש להחליף אותם בהקדם האפשרי.

חשוב לבדוק גם את המרזבים כדי לוודא שהם תקינים ולא סתומים. אם יש סתימות, יש לנקות אותן בהקדם האפשרי.

יש לבדוק את הצנרת שמחברת את המרזבים לבורות הניקוז כדי לוודא שהיא תקינה ולא סדוקה. אם יש סדקים, חשוב לתקן אותם בהקדם האפשרי.

יש לנקות את הגג באופן קבוע כדי להסיר לכלוך, אבק, עלים וענפים. לכלוך עלול לגרום לבעיות שונות כמו שחיקה של הרעפים, הצטברות של מים וסתימות במרזבים.

אם הגג דהה, מומלץ לצבוע אותו מחדש. צבע חדש יגן על הרעפים מפני פגעי מזג האוויר.

תוכן עניינים

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן