איטום גג מרוצף

זיהוי של כשלי איטום על גבי גג מרוצף עשוי לגרום לדאגה, ולחשש מן הצורך בהרמת הריצוף כולו לצורך איתור מקור הכשל והתיקון שלו, פעולה שעשויה להיות מורכבת ויקרה.

חדשנות טכנולוגית ופיתוח של חומרים חדשים בענף האיטום, מאפשרים טיפול בכשלי איטום בגגות, במרפסות ובמתחמי חוץ אחרים בעלי שטח מרוצף, ללא פגיעה בתשתית, באופן ממוקד ויעיל, ותוך יצירת שכבת הגנה נוספת על גבי הריצוף.

חברת איטום טל מציגה

איטום גג מרוצף ללא הרס של תשתיות

תוך מתן מענה כירורגי ומדויק לליקויי איטום

ויצירת מעטפת פתרונות איטום מתקדמים

באמצעות מיטב החומרים

המוכרים, היעילים ובעלי המוניטין

מחברות מובילות בישראל ובחו"ל

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

כיצד נאתר כשלי איטום בגג מרוצף?

משטח חיצוני אשר חשוף לפגעי מזג האוויר ואינו מקורה או אטום לחדירת מי גשמים, צפוי לספוג רטיבות ולחות. תכנון מקצועי של גג מרוצף יביא בחשבון את החשיפה האמורה והסיכונים שהיא טומנת בחובה, ויכלול שיפוע קל של הריצוף לצורך זרימה טבעית של המים כלפי מטה, הצבת תעלות וחיבור למרזב שיאפשרו את ניקוז המים בצורה בטוחה ואסתטית לעין. 

נוסף לאלה ישנה חשיבות רבה לאיכות האיטום ולסוג האיטום המתבצעים על גבי הגג בטרם הנחת אריחי הריצוף. פתרונות איטום יעילים מתבססים על שיטת השכבות, כאשר כל שכבת איטום מספקת הגנה נוספת למבנה ולקונסטרוקציה מפני חדירת מים. פגם קל באחד מן האלמנטים, במרבית המקרים יזכה לגיבוי של יתר שכבות וחומרי האיטום, ולא יביא לחדירת מים ולפגיעה בתשתיות המבנה. 

חדירה של מים למבנה דרך הגג המרוצף, תבוא לידי ביטוי בכתמי רטיבות ועובש, בריח לא נעים, בנזילה ישירה של מים, ובמקרים של חדירה ממושכת גם בהתפוררות של התשתית- על גבי תקרת החלל המצוי מתחת לגג המרוצף. כאשר מופיעים סימנים אלו, מומלץ להקדים ולבצע אבחון של כשלי האיטום הקיימים ומקורם, ולבצע איטום גג מרוצף מחדש.

כיצד מתבצע איטום גג מרוצף ללא הרמת ריצוף?

ביצוע האיטום של הגג ללא הרמה של אריחי הריצוף מתבצעת במספר שלבים, שנועדו לחזק את שכבות האיטום העליונות, ללא חדירה לתשתית ולתכנית האיטום המקורית.

איטום גג מרוצף

איטום כזה יתבצע במספר שלבים:

  • הסרת הרובה– חומר האיטום המיושם בין מרווחי הריצוף. הסרת הרובה תתבצע באמצעות דיסק יהלום חד, קשיח ומדויק לעבודה, ותביא לשבירה של החומר הקיים, הסרה מלאה שלו וחשיפת המרווחים.
  • ניקוי המרווחים בין האריחים וייבוש שלהם.
  • יישום מחדש של רובה באמצעות חומר מסוג רובה אפוקסית מעולה, מתאימה ליישום בתנאי חוץ ועמידה במיוחד הן בפני דירת מים והן בפני נזקים ופגיעות חיצוניות. חשוב ליישם את הרובה האפוקסית ביד מקצועית ומדויקת, לשמירה על קווים אסתטיים ואחידים, למילוי מלא של המרווחים ולאיטום מקצועי ויסודי שימנע חדירת מים בין מרווחי הריצוף בעתיד.
  • לאחר יישום הרובה מחדש, לעתים במספר שכבות ופעולות, ולאחר ייבוש מלא של הרובה, תבוצע שכבת איטום חדשה ונוספת על גבי הריצוף הקיים. שכבת האיטום תכלול מריחה של חומר בסיס פריימר שקוף המותאם לסוג האבן ממנה עשוי הריצוף, ומיועדת להיצמד אל הריצוף בצורה מיטבית מחד גיסא, ולהביא להיצמדות של חומר האיטום הנוסף לתשתית מאידך גיסא. 
  • יישום של חומר איטום שקוף מבוסס פוליאוריתן נקי, בשתי שכבות. חומרי איטום מבוססי פוליאוריתן מספקים רמת איטום גבוהה, עמידות בפני קרינת UV , גמישות וחוזק מכני היוצרים הגנה נוספת על הריצוף מפני פגיעות, שריטות ומפגעים אחרים.

חברת איטום טל פועלת בפריסה ארצית ומביאה מומחיות שאין שניה לה בתחום איטום גגות, תוך שימוש בחומרי איטום מעולים, טכניקות עבודה מתקדמות ורמת מקצועיות שאין שניה לה בישראל.

פוליאוריתן הוא חומר איטום המיושם במריחה, מה שיוצר שכבה אחידה ללא תפרים והלחמות המהווים את נקודת התורפה של האיטום. מלבד זאת מדובר בחומר שקוף שאינו נראה לעין ושומר על המראה העיצובי של הריצוף שנבחר, לצד רמת הגנה גבוהה ועמידות בפני מים.

במקרים בהם ליקויי איטום קשים בתכנית האיטום המקורית, חדירת מים שנלכדו תחת הריצוף, ליקויים הנוגעים לשיפוע של הגג וליקויים באלמנטים של הניקוז, לא ניתן יהיה להסתפק באיטום החיצוני של הגג ויהיה צורך בהסרת האריחים, יישום של תכנית איטום מותאמת וריצוף מחדש של הגג.   

בטון מוחלק מספק ריצוף בשכבה אחידה ללא אריחים, ועל כן גם אינו כולל מרווחים וחריצים. במידה וקיים כשל איטום על גבי רצפת בטון ניתן ליישם שכבת איטום נוספת בהתבסס על חומרים צמנטים. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן