איטום גג שטוח

בעוד שבעבר יישום של גג שטוח היה נהוג בבניינים משותפים בלבד, בעוד שהבתים הפרטיים התהדרו במראה הפסטורלי שמעניק גג רעפים, ריבוי יתרונות של הגגות השטוחים הביא קבלנים ויזמי בניה, בבניה פרטית ובבניית שכונות מגורים, לבחור במראה הנקי ובתועלות הרבות של גג שטוח.

פתרונות איטום גג שטוח לעומת גג רעפים

הבחירה בגג שטוח על פני גג רעפים נבחנת במספר רב של אלמנטים, בניהם נושא האיטום.

על פניו, גג רעפים מעניק יתרון על פני הגג השטוח, מאחר שהמבנה הייחודי והמשולש שלו מיועד לסילוק טבעי של מי גשמים, מה שלמעשה חוסך את הצורך באיטום. הגג השטוח לעומת זאת מעמיד משטח חלק וחשוף לפגעי מזג האוויר, לרבות משקעים וגשם, ומחייב תכנון ויישום קפדני של תכנית איטום שתותיר את המים האמורים מחוץ למבנה.

חשוב לדעת כי במבחן המציאות איטום גג שטוח ניתן ליישום בקלות, בהתאמה לקונסטרוקציית המבנה, תוך שימוש בחומרי איטום עמידים במיוחד אשר מספקים עמידות ארוכת שנים. גם בצורך בחידוש איטום גג שטוח, בין אם כתוצאה משחיקת האיטום ופגעי הזמן ובין אם בשל כשלי איטום שבוצעו באיטום המקורי, אינה מורכבת ומתבצעת בטכניקות איטום יעילות במיוחד, במהירות ובקלות.

גג הרעפים עומת זאת, למרות שבבסיסו אינו זקוק לאיטום, נוטה עם השנים להתבלות, לפתח סדקים ושברים ברעפים- מה שמביא לחדירת מים מהירה ולצורך בפתרונות איטום מורכבים יותר, כתוצאה ממבנה הגג ומהיעדר תשתית איטום ראשונית.  

בעבר לא נהוג היה לאטום גגות רעפים אלא להסתמך על מבנה הגג לסילוק של מי גשמים ומשקעים, אולם כיום מתייחסים לפתרונות איטום בראיה נרחבת יותר, כמענה לבידוד תרמי ובידוד אקוסטי, למניעת חדירת רוח, כמו גם לשיפור איכות האיטום ומניעת חדירה והצטברות של מים ומשקעים תחת הרעפים במקרה של פגם או ליקוי.

חברת האיטום המובילה בישראל איטום טל

מלווה יזמים, קבלני בניה ולקוחות פרטיים

ומספקת מענה לצרכי האיטום

בדגש על איטום גגות שטוחים מכל הסוגים

תוך יצירת תשתית איטום איתנה ועמידה 

המבטיחה הגנה על הבית/המבנה מפני חדירת מים, משקעים ותנאי לחות

לאורך שנים ארוכות.

חברת איטום טל- פתרון מקצועי, שירות מצוין, מחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גג שטוח – אתגרים

על פניו, הגג השטוח מהווה מצע נוח לביצוע עבודות איטום, בשל הנגישות אליו המתבצעת בבטחה מתוך המבנה עצמו, ובזכות המשטח הישר והיציב, הבטוח להליכה ולעבודה.

יחד עם זאת קיימים שני אתגרים ביישום של איטום גג שטוח:

  • תלות בחומרי האיטום הראשוניים שיושמו על הגג – קיימות מספר משפחות של חומרי איטום, בניהן: חומרים אקריליים, חומרים צמנטים, חומרים פוליאוריתניים וחומרים ביטומניים. בחירת חומר איטום לגג שטוח אינה מתבצעת רק על בסיס העדפה ויתרונות עצמאיים של החומר המבוקש, כי אם בהתאמה לחומר האיטום המקורי שיושם על הגג. התלות האמורה נובעת מאחר שלחומרי איטום ישנה נטייה להיצמד בצורה אופטימלית לחומרים מאותה משפחה. לצורך הדוגמה, כאשר האיטום המקורי נעשה באמצעות זיפות הגג- שיטה שהייתה נהוגה בעבר, נכון יהיה לבחור ביריעות ביטומניות לצורך חידוש האיטום, שכן הזפת שייכת למשפחת החומרים הביטומניים ותביא להיצמדות טובה יותר של יריעות האיטום הביטומניות.
  • הגג כמקום אחסון והצבת ציוד- מרבית הקבלנים בוחרים לנצל את שטח הגג לצורך הצבת דודי שמש, קולטים, יחידות מיזוג ומערכות שונות לבית, כפתרון אסתטי כאשר האלמנטים האמורים אינם נראים אל העין, וכפתרון פונקציונלי לחיסכון במקום. ציוד זה לרוב מקובע אל הגג לצרכי בטיחות ואינו ניתן להזזה, מה שיוצר אתגרי נגישות בעבודות איטום גג שטוח ומאובזר.

איטום גג שטוח

איטום טל – פתרונות מקצועיים לאיטום גג שטוח

חברת איטום טל היא חברת איטום מקצועית בעלת ניסיון והכרות עם כל סוגי הגגות וחומרי האיטום אשר יודעת לספק פתרונות לכל אתגר מקצועי, החל מפתרונות נגישות לכל משטח הדורש עבודת איטום, שימוש בחומרי איטום אשר מיושמים בהתזה ובמריחה באמצעות מכשירים מתקדמים, והן בתכנון של תכנית איטום נרחבת ומלאה, בהתאמה לצורך, לאיטום הקיים, או להסרתו ובניית יסודות איטום מחודשים על פי צורך.

בעבר נהוג היה לעשות שימוש בזפת חמה כחומר איטום, מה שהיווה פתרון קל ליישום וזול, אולם גם יצר מפגע סביבתי וגרם להתחממות של המבנה. מסיבה זו נהוג היה לסייד את הזפת בשכבת סיד לבנה, אולם אין מדובר בחומר איטום ולא ניתן באמצעותו לטפל בכשלי איטום.

קיימים מגוון חומרי איטום אקריליים מעולים המתאימים לאיטום גג שטוח הן בזכות האפשרות ליישם חומרים אלו בהתזה ולהגיע לחללים צרים ובעלי מגבלת נגישות, והן בזכות התגבשות החומר לכדי שכבת איטום יציבה, גמישה ועמידה לאורך זמן.

קיימים פתרונות מקצועיים לאיטום גגות מרוצפים שאינם מצריכים את הסרת הריצוף במקרים רבים. כאשר מדובר במשטח שטרם רוצף מומלץ לבצע איטום יסודי ובדיקת הצפה בטרם הריצוף, למניעת כשלי איטום בהמשך. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן