איטום בית

כחלק ממענה למצוקת הנדל"ן ולקושי שבאיתור נכסי מגורים במחיר בר השגה, רבים בוחרים כיום לרכוש מגרש ולצאת לפרויקט של בניה עצמאית, בליווי קבלן מפתח ואנשי מקצוע, החל משלב ההיתרים, ועד לשלבי הבינוי, האיטום והעיצוב, וכלה בקבלת המפתח.

אחד הגורמים החשובים ביותר בבניה של נכס עצמאי, בית פרטי, הוא הליך האיטום. איטום של בית הוא הליך ועבודה שלא תמיד ניתן לראות את תוצאותיה באופן מידי. האיטום אינו נראה לעין, אינו משפיע על העיצוב והנראות וכשלים באיטום יבואו לידי ביטוי בנזקי מצטברים לעתים לאחר חודשים ארוכים ואף שנים.

האיטום הוא חלק בלתי נפרד מפרוטוקול הבינוי ומחייב תכנון ויישום של תכנית איטום מותאמת, על פי סוג המבנה וצרכיו.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

אחד הפתרונות היעילים לאיטום בגובה הוא איטום בסנפלינג. המונח אינו מתייחס לספורט האתגרי אולם לקוח ממנו, כאשר למעשה עובדי האיטום משתלשלים מן הגובה באמצעות שיטות שונות, רתומים וחגורים היטב, וידיהן פנויות לביצוע עבודות האיטום הנדרשות.

קצת עלינו

חברת איטום טל מספקת פתרונות איטום מעולים לכל צרכי האיטום

באמצעות צוותי איטום מקצועיים הפועלים בפריסה ארצית רחבה 

ולצד עבודה מקצועית, ניסיון רב שנים ושימוש בחומרי איטום מן השורה הראשונה

מציגים גם פתרונות נגישות ואיטום חללים ומשטחים בעלי מגבלת נגישות

פתרונות איטום בגובה באמצעות איטום בסנפלינג

איטום חללים צרים ואיטום תפרים ופתרונות רבים נוספים.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום בית נחלק למספר חלקים וכולל:

איטום קירות חיצוניים

איטום מלא של המבנה מבחוץ, לצורך מניעה של חדירת מים וחלחול רטיבות דרך הקירות. האיטום מיושם כבר בשלב הבינוי, בתכנון החומרים לבנייה, ותוך החדרה של חומרי איטום וחיזוק לעומק התשתית, סגירה של סדקים וחללים למניעת הצטברות מים ולחות, יישום שכבות של חומר איטום עמיד בתנאי חוץ על גבי קירות חיצוניים, חיפוי באמצעות אריחי אבן או באמצעות צביעה חלקה בצבע דוחה מים.

איטום פנימי

האיטום הפנימי כולל הגנה על הקירות והמשטחים הפנימיים בבית מפני רטיבות, שמקורה במעברי צנרת או בשימוש במים זורמים ולמעשה מכל מקור אחר. האיטום הפנימי יכלול גם איטום של הריצוף, למניעת חלחול מים מן הרצפה כלפי מטה, איטום קירות פנימיים והגנה על משטחים.

איטום חדרים רטובים

חדרים רטובים הם שם מקצועי כולל לחללים בבית בהם קיימת זרימה של מים ומעברים שלצנרת. חדר רטוב עשוי לחלוק קיר עם חדר שינה או חדר "יבש" אחר, כאשר איטום של חללים כאלה מצריך ידע רב והיכרות עם צרכי האיטום ונקודות התורפה, מתבסס על חומרי איטום מעולים אשר עמידים בלחץ מים וברטיבות בהיקף גבוה, יצירת מעטפת והתגבשות של חומרי איטום סביב צנרת פנימית וסביב חיבורים בין תשתיות לכלים סניטריים, שכבות איטום, חיפויי קיר באמצעות אריחים דוחי מים ואלמנטים נוספים.

איטום בית

איטום גגות

גג הבית הוא משטח ישיר אשר חשוף למפגעים, לקרינת UV ולמשקעים, כמו גם להצטברות של נוזלים ומים וחדירתם למבנה. תכנון הגג מחייב יצירת שיפועים ופתרונות לניקוז מי גשמים, וזאת לצד מערך איטום נרחב ומלא, בהתאמה לסוג הגג ולקונסטרוקציה. בעוד שבעבר איטום גגות הסתמך על זפת- חומר אשר יישומו גרם למפגעי ריח וזיהום אוויר, והצריך פתרונות הלבנה למניעת התחממות ולצרכים אסתטיים, כיום ניתן לבצע איטום גגות באמצעות חומרי איטום מתקדמים, ירוקים ועמידים הרבה יותר. בין חומרי האיטום המיועדים לאיטום גגות נמצא בראש ובראשונה את היריעות הביטומניות, המיושמות בהלחמה ומספקות איטום מעולה ארוך מועד, כמו גם חומרי איטום אקריליים למריחה או להתזה, יריעות זפת אטומות להלחמה ללא חימום וסכנת זיהום, חומרים פולימריים ועוד.

חברת איטום טל מלווה קבלני מפתח ויזמים בהליך הבינוי, תוך מתן מענה לכל צרכי איטום הבית והמבנה, בשיטות איטום מתקדמות ותוך שימוש בחומרי איטום לא פחות ממעולים. צוותי איטום טל פועלים בפריסה ארצית ומביאים עמם את כל הציוד הנדרש, לנגישות וליישום פתרונות האיטום, במקצועיות ובאחריות.

בכל פרויקט בניה הקבלן המבצע אחראי על כלל עבודות הבניה על פי התקנות ותוך עמידה בפרוטוקולים מחמירים ותחת פיקוח הבנייה. הקבלן המבצע יעמיד קבלן איטום במיקור חוץ, שילווה את תהליך הבניה ויהיה אמון על כלל עבודות האיטום הנדרשות למבנה.

ככלל, האחריות הניתנת על ידי הקבלן למבנה חדש נחלקת לשניים: שנת בדק- שנה בה בעלי הנכס יוכלו לאתר ולהתריע על כשלי בינוי ותקלות, ושבע שנות אחריות כוללת. יחד עם זאת,  כשלי איטום עשויים להתפתח ולהיווצר לאורך שנים ארוכות, ועל כן מומלץ לעבוד עם קבלן איטום שמספק אחריות לעשר שנים לפחות.

טיפול ברטיבות בקיר בו מועברים צינורות פנימיים מעידה הן על ליקוי איטום והן על בעיה בצנרת. לצד איתור מיקום הנזילה וטיפול בצינור הפגוע יש לטפל בכשלי האיטום, לבצע מעטפת באמצעות הזרקת חומרי איטום סביב הצינור ולהביא לסגירה מיטבית ואסתטית של הקיר.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן