איטום מרפסת

איטום מרפסת עשוי להתבצע באחת משתי סיטואציות:

איטום מרפסת בשלב הבינוי – יצירת שכבות איטום הכוללת החדרת חומרי איטום לתשתית, יציקה ופילוס של חומרים דוגמת מלט ובטון ויישום שכבת איטום עליונה מחומרים מתאימים ותחת עמידה בתקנות האיטום למרפסות וחללים פתוחים המצויות בחוק הבינוי, לרבות יישום משטח ריצוף ורובה לאיטום מוחלט.

האחריות לאיטום מסוג זה מצויה בידי קבלן הבינוי, כאשר רוכשי הדירות במבנה זוכים לאחריות קבלן על מגוון אלמנטים, בניהם איכות האיטום במבנה.

איטום מרפסת מרוצפת – מרפסת מרוצפת עומדת חשופה אל מול תנאי מזג האוויר, כאשר כבר בשלב התכנון היא מחויבת ביצירת פתרון ניקוז מי גשמים, יצירת שיפוע ומערך איטום מלא שימנע חדירת מים אל התשתית. יחד עם זאת, לאורך השנים תשתית האיטום עשויה להיפגע, כתוצאה מבלאי, איטום מחומרים בעלי עמידות מופחתת, או פגיעה בתשתית האיטום החיצונית.

במקרה כזה חדירת המים אל התשתית תגרום לרטיבות מתמשכת, לפגיעה ביחידת הדיור המצויה תחת המרפסת ולפגיעה בתשתית המבנה כולו.

האחריות על איטום מרפסת בשלב זה, מצויה בידי בעל הנכס.

איטום טל - חברה מובילה בפריסה ארצית המספקת

חברת איטום טל מספקת מענה מקצועי ללקוחותיה בעבור מגוון צרכים ופתרונות איטום

בניהם:

איטום מרפסת בשלב הבינוי

איטום מרפסת מרוצפת

איטום מסתור כביסה

איטום גגות מרוצפים, בנויים, שטוחים וגגות רעפים

כל עבודות האיטום מתבצעות באמצעות  חומרי איטום מעולים מבית יצרניות בעלות מוניטין טכניקות ושיטות איטום מתקדמות מקצועיות ללא פשרות

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום מרפסת ללא צורך בהרמת ריצוף

 ליקויי איטום במרפסת מרוצפת מעלים חשש טבעי לעבודת איטום מורכבת ויקרה, שתתבצע באמצעות הרמת אריחי הריצוף, ביצוע האיטום הנדרש וריצוף המרפסת מחדש. פתרון זה אכן מורכב לביצוע, מצריך הקמת אתר בניה על כל המשתמע מכך ויקר ליישום. אלא שבמקרים רבים לא מדובר בפתרון מחייב, וניתן לבצע איטום מרפסת על גבי הרצוף הקיים וללא פגיעה בתשתית.

איטום מרפסת מרוצפת מתבצע במספר שלבים:

הסרה וניקוי של שכבת הרובה הקיימת בין אריחי הריצוף, ואוטמת את המרווחים. 

ניקוי מלא של המרווחים וייבוש שלהם.

יישום רובה מחדש- באמצעות רובה אפוקסית מעולה המיועדת ליישום בתנאי חוץ ועמידה למשקעים ולמפגעים.

ייבוש מלא של הרובה, תוך בדיקת הצמדות הרובה היטב מכל צדי המרווח, השלמות ותיקונים על פי צורך.

לאחר התייבשות הרובה יבוצע ניקוי יסודי של המרפסת וייבוש, לצורך יישום שכבת איטום שקופה, דקה ועמידה במיוחד, מחומרים בעלי יכולת הצמדות טובה לריצוף אבן. שכבת האיטום השקופה משמרת את מראה הריצוף הקיים, לצד הגנה מלאה עליו מפני חדירת מים, מזיקים ושריטות.

מדובר בפתרון הניתן ליישום בקלות, מביא לחיסכון ניכר בעלויות ועמיד לשנים ארוכות.

חשוב לציין: ייתכנו מקרים בהם שיטה זו לא תתאים לתשתית ו/או לאופי הליקוי, ואיטום המרפסת ידרוש עבודה מורכבת ופולשנית יותר. בין המקרים בהם לא ניתן לבצע איטום חיצוני:

חדירת מים לתשתית כתוצאה ממעבר של צנרת פגועה תחת הריצוף- מצב שיחייב הן טיפול בנזילה ובצנרת והן חידוש של האיטום הפנימי.

הצטברות מרובה של מים כלואים בתשתית, שמחייבת הסרה של ריצוף לצורך ייבוש ואוורור בטרם יישום תכנית איטום חדשה.

למעשה, בחירת תכנית איטום המרפסת על המשמעויות הכרוכות בה, נתונה להמלצת קבלן האיטום. חשוב במיוחד לפנות אל קבלן איטום מקצועי ובעל כלים מתאימים לטיפול בכל בעיות רטיבות וליקויי איטום, אולם חשוב לא פחות מכך לבחור בקבלן איטום מוכר ובעל מוניטין, שיספק אבחון הוגן ולא ימהר להעמיס עלויות מיותרות על כתפי הלקוח.

חברת איטום טל – חברה מובילה לפתרונות איטום בפריסה ארצית אשר חרטה על דגלה אמינות, שירות והוגנות, וזוכה לאמון לקוחות פרטיים, מסחריים וקבלנים מכל רחבי הארץ.

ככלל, כל אחד יכול לרכוש חומרי איטום ולפעול על פי הוראות היצרן לשימוש בהם. יחד עם זאת, איטום מקצועי ועמיד תלוי באבחון אופי והיקף הבעיה, בחירת חומר מתאים ויישום מקצועי שמביא בחשבון אלמנטים מבניים וקונסטרוקציה, אתגרי איטום ועוד. מומלץ להותיר את העבודה והאחריות בידי אנשי מקצוע.

הופעת סימני רטיבות הם רק סימן אחד המעיד על צורך באיטום המרפסת, ואינם מהווים את הבעיה כולה. הזנחה של רטיבות תגרום לפגיעה בתשתית, היחלשות של המבנה וסכנות תברואתיות ובטיחותיות לאורך זמן.

האחריות על התיקון בתקופת האחריות מצויה בידי קבלן המפתח או החברה היזמית ממנה נרכש הנכס. חשוב לוודא שאלה מספקים מענה מלא ואיכותי באמצעות קבלן איטום ולא תיקון מקומי באמצעות פועלי הבינוי. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן