איטום קירות פנימיים

האיטום החיצוני של המבנה מהווה את בסיס האיטום, ונועד למנוע חדירה של מים חיצוניים למבנה. יחד עם זאת, אלמנטים דוגמת מעברי צנרת פנימית בתוך הקירות הפנימיים וחשיפה לרטיבות בחללים מסוימים בבית, מצריכים גם איטום קירות פנימיים.

מהו איטום קיר פנימי בבית?

איטום קירות פנימיים מתבצע תוך יישום שכבת האיטום על גבי החלק הפנימי של הקיר, המצוי בתוך המבנה ולמעשה אינו חשוף באופן ישיר אל מי גשמים ומשקעים. האיטום הפנימי מתבצע ממספר סיבות:

הגנה על הקיר מפני רטיבות העשויה להתרחש בתוך המבנה: עבודות ניקיון, התזה לא מכוונת.

הגנה על הקיר הפנימי מחדירת מים חיצונית במקרה של כשלים באיטום הקירות החיצוני.

הגנה על הקיר מפני חדירת מים שמקורם בנזילות צנרת סמויה המועברת בעומק הקירות והתשתיות.

הגנה על הקיר מפני רטיבות קפילרית שעשויה להיווצר כתוצאה ממים כלואים בין שכבת הבסיס של המבנה למשטח הריצוף.

למעשה, איטום הקירות הפנימיים, נועד להוות חיזוק למערך האיטום הכולל בבית. 

איטום קירות פנימיים קל יותר ליישום מאחר והוא לרוב אינו כולל מגבלות נגישות, ניתן לחידוש על פי צורך ומתבצע באמצעות חומרים המשתלבים בבית הן ברמת הנראות והן בהיבט העיצובי.

איטום טל חברה מקצועית ומובילה בישראל

המספקת מעטפת שירותים נרחבת לכל צרכי האיטום לבית ולמבנים תחת קורת גג אחת.

מומחי איטום טל מבצעים

איתור ליקויים ומפגעים המביאים לחדירת מים למבנה

טיפול מקצועי ויסודי 

וביצוע עבודות איטום נרחבות בהאמה לכל צורך וקונסטרוקציה באמצעות צוות מומחים מוביל

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מתי נבצע איטום קירות פנימיים?

כבר בשלבי הבינוי ובטרם מסירת הנכס, יתבצע איטום קירות פנימיים כחלק ממערך האיטום הכולל למבנה. יחד עם זאת, לאחר מספר שנים, עשוי להידרש חידוש לאיטום, בין אם בשל חשיפה לרטיבות מאסיבית שחדרה את שכבות האיטום הבסיסי, בלאי וליקויים באיטום.

בין הסימנים המעידים על צורך בחידוש שכבות האיטום הפנימי:

שינויי צבע בקירות

הופעת כתמי רטיבות בקירות

הופעת כתמי עובש ופטריות

ריח של טחב ורטיבות בבית

חשוב לציין כי כל הללו מעידים אמנם על רטיבות שמצריכה את איטום הקיר הפנימי, אולם עשויים גם להעיד על קיום נזילה פנימית או ליקויי איטום בקירות החיצוניים, מה שמחייב טיפול נוסף.

איטום של הקירות הפנימיים בלבד ללא טיפול במקור הבעיה יביא להמשך חלחול של מים אל עומק התשתית, התנפחות של אלמנטים בתשתית, התפוררות ונזק לקונסטרוקציה, ובסופו של דבר, כוחם של המים יגבר על שכבות האיטום ויביא לבעיות חוזרות ונשנות.

איטום קירות פנימיים ביעילות ובמקצועיות

כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים

איטום הקירות הפנימיים עשוי להשתנות בהתאם למיקום ומאפייני הקיר, בדגש על קירות משותפים עם חדר רטוב (חלל בו מתקיימים מעברי מים וצנרת דוגמת מטבח, חדרי אמבטיה וחדרי שירותים), לעומת קירות פנימיים משותפים עם קיר חיצוני.

האיטום מתבסס על מספר שלבים:

  • איתור מקור חדירת המים וטיפול בבעיה, בין אם באמצעות איתור נזילה פנימית וטיפול בה ובין אם באמצעות איתור ליקויי איטום חיצוניים וחידוש שלהם. 
  • הסרת שכבת הצבע והאיטום הראשוניים, טיוח מלא של הקיר וייבוש שלו.
  • מילוי סדקים וחריצים באמצעות חומר איטום מתאים לסוג התשתית.
  • יישום שכבת פריימר- חומר שקוף המהווה את הבסיס לאיטום, מספק איטום ראשוני ומאפשר לחומר האיטום הנבחר היצמדות טובה יותר לפריימר ולקיר.
  • יישום שכבת איטום במריחה אחידה, תוך שימוש בחומרי איטום שקופים או לבנים, ממשפחות החומרים האקריליים, חומרי האיטום הפוליאוריטנים או בשילוב חומרי סיליקון.  
  • ייבוש מלא של חומרי האיטום.
  • יישום שכבת צבע דקורטיבי בהתאם להעדפת הלקוח, תוך שימוש בצבעים בעלי עמידות גבוהה בפני מים ורטיבות.

חברת איטום טל מספקת מענה מקצועי, נרחב ומדויק לכל צרכי האיטום למבנים, לרבות איטום קירות פנימיים בבית ולצד מעטפת שירותים מקיפה הכוללת אבחון למקור הבעיה וטיפול מקצועי ומלא בה.

יריעות ביטומניות מיועדות לאיטום חיצוני, אינן מיועדות לשימוש פנימי וסיכון הרטיבות בקירות פנימיים אינו מצדיק את מחיר ומורכבות הטיפול באמצעות יריעות ביטומניות.

צבעי שמן מגלים עמידות טובה בפני מים או רטיבות, אולם במקרה של חדירה מתמשכת של מים לא יהוו חלופה לאיטום המקצועי הנדרש.

חדר האמבטיה הוא בבחינת חדר רטוב ואיטום הקיר מצריך עמידה בתקנים מחמירים הכוללים מספר שלבי ביצוע, שכבות איטום וחיפויים ושימוש בחומרים ייעודיים בלבד.  

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן