איטום גג רעפים

גגות רעפים הם גגות משופעים בעלי חיפוי של יחידות רעפים, העשויים מחרס, צפחה, שינגלס או בטון. מבנה הרעפים והשיפוע של הגג מיועדים לספק מענה לבעיית חדירת מים דרך הגג, כאשר המים מיועדים לרדת כלפי מטה באופן טבעי והרעפים מגנים זה על זה מפני חדירת מים. איתור נזילות ורטיבות מן הגג במקרה של גג רעפים יעידו על ליקוי במבנה הגג, רעפים שבורים או סדוקים.

בעבר לא נהוג היה לאטום גגות רעפים אלא להסתמך על מבנה הגג לסילוק של מי גשמים ומשקעים, אולם כיום מתייחסים לפתרונות איטום בראיה נרחבת יותר, כמענה לבידוד תרמי ובידוד אקוסטי, למניעת חדירת רוח, כמו גם לשיפור איכות האיטום ומניעת חדירה והצטברות של מים ומשקעים תחת הרעפים במקרה של פגם או ליקוי.

איטום טל - חברה מובילה בפריסה ארצית המספקת

פתרונות לכל צרכי וליקויי האיטום במבנים

אחריות ל-10 שנים על כל עבודות האיטום 

מחירים הוגנים ותחרותיים לשוק

נגישות וזמינות

ביצוע עבודות איטום מורכבות תוך מתן מענה לקשיי נגישות

צוותי עבודה מקצועיים

שימוש בחומרי איטום מעולים 

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גג רעפים מלא

איטום מלא של גג רעפים מתבצע בשלבי הבינוי, באמצעות יישום שכבת איטום על משטח הגג ובטרם הצבת הרעפים. מומלץ להתאים את שכבת האיטום לסוג הרעפים הנבחר, תוך התייחסות לשיקולי עומס ומשקל וליציבות הרעפים על גבי חומר האיטום.

בין האפשרויות ליישום חומר איטום על גבי גג רעפים:

יריעות ביטומניות – כיסוי מלא של הגג באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות איכותיות ואטומות באופן מוחלט למים. שיטת ההלחמה בין החיבורים תתבצע בטכניקה ייעודית ותוך התייחסות לאלמנטים שונים על גבבי הגג המהווים נקודות תורפה, דוגמת מעברי מרזבים, חיבורי ברזל ואחרים. איטום גג רעפים באמצעות יריעות ביטומניות מתאים לכל סוגי הרעפים, אולם במיוחד לרעפים מסוג שינגלס שעשויים מיציקה ביטומנית יתחברו ויידבקו ליריעות בצורה מיטבית.

חומרים אקריליים – ציפוי ומריחה של הגג בחומרים אקריליים לבנים ויצירה של שכבת איטום ראשונית שתהווה שכבה תומכת להנחת הרעפים בטכניקה שנועדה לסילוק מים. חומרים אקריליים מספקים עמידות טובה ויישום קל ונוח לעבודה.

חומרים פולימריים – שימוש בחומרי איטום פולימריים המתבססים על גומי, מספקים גמישות גבוהה, אלסטיות ואפשרות חדירה למקומות בעלי קשיי נגישות.

תיקון ליקויי איטום בגג רעפים

ליקויי איטום בגג רעפים קיים ובנוי נדרשים לטיפול באמצעות איתור כשלי האיטום, חדרת חומר איטום דרך הרעפים לאזור הליקוי וטיפול ברעפים הפגועים שדרכם חדרו המים למבנה.

תיקון ליקויי איטום יתבצע באמצעות חומרי איטום אשר מיושמים בהזרקה או בהתזה, במטרה לחדור תחת הרעפים עם כמות מספקת של חומר איטום, ייבוש מיטבי ויצירת שכבת הגנה אופטימלית.

איטום גג רעפים

איטום רוכבים

איטום רוכבים בגג רעפים מתייחס לאיטום של רעפי החיבור העליונים שיוצרים את החיבור ואת המראה המחודד של הגג. הרוכבים חשופים יותר לפגעי מזג האוויר, מצויים בחלק הגבוה ביותר של הגג ולמעשה ליקויי איטום ברוכבים יבא לחדירת מים דרך הגג כולו. איטום הרוכבים נדרש לביצוע באופן מדויק ובאמצעות חומרי איטום מעולים, ביישום מקצועי.

צביעת גג רעפים

גג רעפים נועד מלבד להביא לירידה טבעית של מים ולהגנה על המבנה מפני חדירת מים ומזיקים, גם ליצור מראה אסתטי ופסטורלי. עם איטום הגג וקיבוע הרעפים חשוב גם לצבוע את הגג בחומר דוחה מים ולחות ועמיד בפני קרינה וחום השמש לאורך זמן. צבע לגג רעפים משמש כשכבת איטום נוספת להגנה על המבנה.

חברת איטום טל מתמחה באיטום כל סוגי הגגות, ומיישמת תכניות איטום מורכבות ונקודתיות על פי צורך, לרבות פתרונות איטום לגגות רעפים מכל הסוגים. חברת איטום טל מספקת עבודות איטום ברמה הגבוהה ביותר שניתן, מטפלת בכל דרישות האיטום במבנים, ומעניקה שירות לקבלנים ויזמים בתחום הבניה, לרשויות מקומיות ומוסדות, ללקוחות עסקיים ומסחריים, לוועדי בתים משותפים וללקוחות פרטיים.

עלות האיטום נקבעת לפי פרמטרים רבים בניהם סוג הגג וחומרי האיטום, אתגרי נגישות וצורך בפתרונות הרמה ועבודה, גודל הגג ועוד. 

חומרי איטום מגיעים ברובם המצב צבירה נוזלי או משחתי ונדרשים לייבוש לאחר היישום הראשוני ובין השכבות. מומלץ לבצע בדיקות איטום לגג בעונת הקיץ ולטפל בכשלים בשעה בה האיטום יכול להתייבש בצורה מיטבית, אולם גם במקרה של נזילות מן הגג בעונות הגשומות ניתן לטפל ולמצוא פתרונות לצרכי הייבוש של החומר.

במקרה של רעפים סדוקים שגורמים לחדירת מים ולחות אל המבנה ניתן למלא את הסדקים בחומרי איטום ומילוי שיחסמו את מעבר המים דרך הסדקים. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן