זפת קר לאיטום

השימוש בזפת לצרכי איטום גגות היה נפוץ במיוחד בעבר. חומר הזפת מיוצר בתהליך זיקוק נפט ומעניק פתרון איטום עמיד, כאשר היישום של החומר בוצע בתהליך חימום, יציקה ומריחה, ונדרשה פעולת צביעה וסיוד של שכבת האיטום והזיפות, בכדי למנוע חדירת קרינה, התחממות של המשטח והמבנה ולהגנה על שכבת האיטום. חיסרון נוסף לשיטה זו היה בפליטת רעלנים וריחות חריפים בעת הפעולה, אשר יצרה פגיעה באיכות הסביבה. 

כל הללו הביאו להפסקת השימוש בזפת חמה ומעבר לשיטות איטום אחרות, כאשר כיום ניתן למצוא חומרי איטום אשר מבוססים על זפת, ללא צורך בחימום, בתהליך יישום שוט וידידותי לסביבה.

איטום טל החברה המובילה בתחום איטום מבנים בישראל

מספקת שירותי איטום למבנים בכל שיטות האיטום באמצעות חומרי האיטום המובילים

בניהם איטום זפת קר באמצעות חומרי זפת משחתיים ויריעות זפת

לאיטום גגות שטוחים, לכיסוי ולאיטום משטחים קטנים, לתיקון ליקויי איטום ביטומני ולמגוון פתרונות איטום נוספים

שירות בפריסה ארצית

זמינות גבוהה

אחריות ומחירים הוגנים

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מהו חומר האיטום זפת קר?

זפת קרה היא חומר איטום ממשפחת חומרי האיטום הביטומניים, אשר מגיע במרקם נוזלי ואינו נדרש לחמום לצורך יישום שלו.

החומר המשחתי נוצר באמצעות תהליך זיקוק כימי ייחודי, אשר מנוע את הצורך בחימום הזפת לצורך הצמדה למשטח הנדרש לצרכי איטום.

איטום זפת קר

לאילו סוגי שימושים ניתן לנצל זפת קרה?

זפת קרה משמשת למספר סוגי עבודות ופתרונות בתחום האיטום:

איטום משטחים קטנים – איטום מקומי למשטחים קטנים, איטום חלונות, איטום מסתורי כביסה וכדומה.

תיקון ליקויי איטום – תיקון ליקויי איטום על גבי גגות, קירות חיצוניים ומשטחי איטום נוספים, המבוססים על איטום באמצעות חומרים ממשפחת חומרי האיטום הביטומניים.

איטום חיבורים – איטום בין חיבורים בין משטל האיטום לקונסטרוקציה, חיבור לפנלים, רולקה, איטום סביב חלקי צנרת, איטום חיבורי מרזבים.

יצירת בסיס לאיטום – משחת זפת קרה משמשת ליצירת משטח בסיס לביצוע איטום במגוון חומרים ביטומניים. שכבה זו יכולה לשמש בסיס לאיטום ביריעות זפת, איטום ביריעות ביטומניות ולפתרונות איטום נוספים.

יישום ועבודה עם זפת קרה

עבודות איטום באמצעות זפת קרה יכולים לספק פתרון איטום איכותי ועמיד במיוחד, אולם גם דורשים היכרות עם החומר ומיומנות גבוהה בביצוע העבודה על ידי עובדי איטום מנוסים ומיומנים.

שלבי שיטת האיטום בזפת קרה:

  1. ניקיון והכנת המשטח – יש לנקות את משטח האיטום באופן יסודי, להסיר חלקי בטון ואלמנטים בולטים, אבק ומפגעים, ולהביא לייבוש מלא של המשטח בטרם תחילת העבודה.
  2. שימוש בזפת קרה לצרכי יצירת שכבת בסיס לאיטום תתבצע באמצעות מריחה של שכפת זפת דקה ואחידה על גבי המשטח. את החומר יש למרוח באמצעות מברשת מתאימה ובאופן ידני, תוך יציקת כמות קטנה של חומר על גבי כל אזור, מריחה והמשך עבודה לשאר המשטח.
  3. במקרה של יישום לצרכי תיקון ליקויי איטום יש ליישם כמות קטנה של חומר באזור הליקוי, למרוח בעדינות, למלא את הסדק/החלל במספר שכבות ולהביא לייבוש שלו.
  4. ייבוש מלא של הזפת. להימנע מדריכה או ממגע עד לייבוש המשטח.
  5. מריחת חומר ביטומני שקוף לחיזוק האיטום ולהגנה על שכבת הזפת.

איטום בזפת קרה אינו מיועד לאיטום גגות באמצעות החומר המשחתי בלבד, ומחייב שילוב עם יריעות איטום או חומר איטום ביטומני נוסף.

חברת האיטום טל מספקת ייעוץ וליווי לוועדי בתים משותפים, בעלי בתים פרטיים, עבקים וארגונים, בהתאמת פתרונות איטום מתקדמים, ביצוע ויישום באמצעות קבלן איטום מוסמך, באחריות מלאה. מומחי החברה מבצעים איטום בזפת קרה למגוון קונסטרוקציות ובהתאמה לצרכים שונים, במיומנות ובמקצועיות.

זפת היא חומר איטום ממשפחת החומרים הביטומניים. להגנה על שכבת הזפת הקרה ניתן למרוח חומרים דוגמת פלינקוט, ביטום ופזקר, או באמצעות איטום ביריעות זפת ויריעות ביטומניות. 

ניתן לרכוש חומרי איטום בניהם זפת קרה בכל חנות לחומרי בניין, אולם פעולת האיטום בזפת קרה דורשת מיומנות, תנועות קטנות ודיוק במריחה, ליצירת שכבה אחידה ולהחדרת החומר אל הסדקים וליקויי האיטום בצורה מיטבית. מי שאינו מביא את המיומנות והידע הללו, מוטב להיעזר באיש מקצוע בתחום האיטום. 

עלויות האיטום משתנות בהתאם לצרכי האיטום, גודל המשטח, אתגרי נגישות ופרמטרים נוספים. ככלל, ניתן לומר שזפת קרה היא בין שיטות האיטום המשתלמות והנגישות לכל כיס. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן