איטום מבנים

רטיבות בקיר, ריח עובש, שינוי צבע של הקיר, התרוממות של אריחי ריצוף, טפטוף מים מן הגג- כל אלו עשויים להעיד על כשלי איטום במבנה וצורך מידי בחיזוק האיטום.

מדוע נדרש איטום מבנים

ענף הבנייה מקדיש פרק נרחב בתקנות הבנייה לנושא האיטום, מתוך הבנה כי מים הם כוח טבע אימתני אשר בכוחו לפגוע בקונסטרוקציה ולהביא להיחלשות משמעותית של המבנה ולנזקים מורכבים ויקרים לשיקום.

בין אם מדובר במבנים אשר מיועדים למסחר, תעשיה או למגורים- על כל מבנה לעמוד בסטנדרטים מחמירים של איטום שנועדו להגן עליו ועל השוהים בתוכו מפני נזקי רטיבות ומים.

איטום מבנים מקצועי מתבצע כחלק משלבי הבינוי, באמצעות קבלן איטום מקצועי אשר נותן מענה לכל צרכי האיטום של המבנה.

קצת עלינו

איטום מבנים, חיזוק איטום, טיפול בליקויי איטום ופתרונות איטום מתקדמים

על ידי חברת טל איטום – החברה המובילה בישראל לעבודות איטום:

  • הקפדה על איכות בלתי מתפשרת
  • שימוש בחומרי איטום מעולים
  • שירות זמין, מהיר ונגיש
  • פתרונות בהתאמה אישית לכל צרכי האיטום
  • מחירים הוגנים
  • 10 שנות אחריות לכל עבודות האיטום

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

בין פתרונות האיטום הנדרשים למבנה:

איטום קירות חיצוניים

הקירות החיצוניים של המבנה חשופים לתנאי מזג האוויר, לרבות משקעי גשם ורטיבות. קירות חיצוניים עשויים להיות חשופים או לעמוד תחת שכבת חיפוי באמצעות אריחי חיפוי דקורטיביים המשמשים גם כשכבת הגנה נוספת מפני רטיבות. איטום קירות חיצוניים מתבצע במספר שלבים תוך יישום שכבות של חומרי איטום גמישים, שקופים או אקריליים, לרבות שימוש בצבעים דוחי מים ורטיבות.

איטום קירות פנימיים

הקירות הפנימיים בבית עשויים להיות חשופים לרטיבות בשל מעברי תשתיות וצנרת, לנזילות ולפיצוצי צנרת, ודורשים פתרונות איטום פנימיים וחיצוניים. איטום קיר פנימי מתבצע בהתאמה לסוג הקיר: קירות גבס, קירות בטון, קירות אבן, כמו גם למיקום הקיר במבנה ולסיכונים אליו הוא חשוף. האיטום מתבצע באופן פנימי וחיצוני וכולל יישום של צבע איכותי ועמיד בפני רטיבות ולחות, למראה דקורטיבי ולהגנה מרבית.

איטום תפרים

איטום תפרים הוא פתרון איטום מתקדם שנולד כמענה לבעיה של תזוזת מבנים כתוצאה מתנועות קרקע ומסיבות אחרות. איטום תפרים הוא איטום של רווחים אשר נוצרים בכוונה תחילה על מנת לספק למבנה מקום לתנודה מבוקרת, ללא פגיעה במבנה עצמו או במבנה הצמוד אליו. איטום תפרים דורש יישום של פתרונות איטום מתקדמים לצד מתן מענה לבעיות נגישות, ומתבצע בשלבי הבינוי, אולם גם כמענה לליקויי איטום בתפרים.

איטום מבנים

איטום גגות

גג המבנה חשוף למשקעים ולרטיבות, ואף נוטה לצבור מים עומדים אשר ללא איטום איכותי עשויים לחדור את קונסטרוקציית הגג ולחדור למבנה. איטום גגות דורש עבודת הכנה של הגג, התאמת פתרון האיטום המיטבי בהתאם לפתרון האיטום המקורי הקיים על הגג, גם כאר זה נשחק ודורש חידוש. חומרי איטום נצמדים היטב לחומרים השייכים לאותה משפחה, והיכרות עם חומרים לצד מיפוי כשלי איטום קיימים חשובה במיוחד לצורך קביעה ויישום של תכנית איטום מתאימה ויעילה לסוג הגג.

איטום חדרים רטובים

חדרים רטבים הם חדרים הכוללים מעברי צנרת ומים כמו גם התזה ישירה: חדרי אמבטיה, חדרי שירותים, מטבחים, בתי מלאכה ועוד. איטום שלחדרים רטובים מתבצע על פי פרוטוקול שונה ומחמיר, דורש התייחסות לאלמנטים רבים, מקירות, ריצוף וחיפויים, ויישום מקצועי במספר רב של שלבים לאיטום מלא ואופטימלי.

חברת איטום טל מלווה לקוחות במעמד שיפוץ, בינוי או טיפול בליקויי איטום, ומבצעת איטום מבנים יסודי ומקצועי, הכולל את כל צרכי האיטום וחללי המבנה, בעמידות גבוהה ואחריות רחבת היקף.

מכון התקנים הישראלי קובע תקנים מחמירים הן לעבודות האיטום והן לחומרים בהם נעשה שימוש, באמצעות ת"י 2752- המפרט סוגי איטום במיקומים ובקונסטרוקציות שונות. תקן מחייב לקבלנים ובעלי מקצוע העוסקים בעבודות איטום.

עלויות האיטום נקבעות על פי פרמטרים רבים בניהם היקף השטח, מיקום, קונסטרוקציה, פעולות משלימות ואחרות. העלויות נקבעות על פי מ"ר ונעות בין 50-90 ₪ למ"ר.

עם השלמת פעולת האיטום בהתאמה לחלל ולקונסטרוקציה, ובמצב של ייבוש מוחלט, יש לבצע בדיקה המכונה: בדיקת הצפה: בדיקה הכוללת הזרמת מים בלחץ מסוים ובמינון מוגדר על המשטח, ובחינת אופן חלחול המים, האידוי והייבוש, תוך ביצוע בדיקות רטיבות פנימית לבחינת איכות האיטום ואיתור צורך במקצה שיפורים.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן