איטום חיובי

איטום חיובי

מה תרצו לדעת?

איטום חיובי הוא איטום המתבצע בחלקו החיצוני של מבנה, זאת בניגוד לאיטום שלילי שמבוצע בחלקו הפנימי של המבנה. איטום חיובי נחשב לאיטום עמיד וחזק לטווח הארוך מכיוון שאינו חשוף באופן גלוי למקורות מים ולכן תוכלו למצוא שימוש רב בו לרוב ללא קשר באיטום שלילי.

חברת איטום טל חברת איטום בפריסה ארצית

חברת איטום טל היא חברה מובילה בתחום האיטום בארץ. החברה פועלת בפריסה ארצית ובעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום האיטום. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומשתנה, גם החברה דואגת להביא את המוצרים, הטכניקות וחומרי האיטום החדשים ביותר כדי להבטיח תוצאות טובות שישרתו אתכם לטווח הארוך. חברת איטום טל פועלת בשקיפות מלאה מול הלקוח ובוחנת כל מקרה לגופו.

איטום חיובי לעומת איטום שלילי

איטום חיובי היא הבחירה שנרצה ליישם בכל המקרים. עם זאת, לא תמיד מתאפשר לנו לאטום באיטום חיובי עקב צורת המבנה. איטום חיובי הוא איטום לקירות החיצוניים של המבנה, בין אם מדובר על קירות חיצוניים ובין אם מדובר על גג המבנה. מנגד, איטום שלילי הוא איטום שנעשה מחלקו הפנימי של המבנה כמו איטום בהזרקה. איטום שלילי יבוצע במרתפים, חניונים וכד' – כאשר אין לנו גישה לקיר החיצוני של אותו אזור.

איטום חיובי יכול להגיע בהרבה צורות, בין אם מדובר על בחירת חומרי איטום כמו יריעות ביטומניות, זיפות גגות, איטום בחומרים אקריליים, ובין אם מדובר על טכניקות שונות: איטום בסנפלינג, איטום בהזרקה, איטום בהתזה, איטום במריחה וכן הלאה.

מהו תהליך איטום חיובי?

תהליך איטום חיובי עשוי להשתנות בהתאם לחומרי האיטום, אך השלבים הראשונים והאחרונים כמעט תמיד יהיו זהים:

  1. ניקוי הדבר הראשון שנרצה לבצע לפני שאנחנו מתחילים ביישום שכבות האיטום הוא ניקיון יסודי של המשטח שנדרש באיטום. לשלב זה חשיבות גדולה מכיוון שללא ניקיון יסודי חומרי האיטום לא ידבקו למשטח בצורה מתאימה.

  2. הסרת אובייקטים במיוחד כשמדובר על איטום גגות יכולים להיות אובייקטים שיפריעו לנו לבצע את העבודה בצורה מושלמת. אם קיימים אובייקטים שניתן להסיר כמו דודי שמש ומזגנים רצוי לעשות זאת צריך לדאוג שהמשטח יהיה נקי ומוכן לעבודה.

  3. יישום שכבת איטום כעת ניתן ליישם את שכבת האיטום כאשר המשטח נקי לחלוטין וכמובן יבש. לעיתים יש ליישם יותר משכבת איטום אחת כדי להבטיח איטום מלא.

  4. בדיקה הדבר האחרון בתהליך שקבלן איטום מקצועי יעשה הוא בדיקת איטום. בדיקת איטום בעלת חשיבות רבה ותפקידה לראות איך מתפקדת שכבת האיטום לאחר שהיא מוכנה. בדרך כלל הבדיקה נעשית באמצעות בדיקת הצפה שאורכת כ-72 שעות ולאחריה ניתן לראות אם נדרשים תיקונים או לא.

איטום שלילי לא מהווה תחליף לאיטום חיובי. ללא איטום חיובי המים יחלחלו לחלקים הפנימיים של התשתית ויפגעו בה. איטום שלילי נועד לתת מענה נקודתי ברוב המקרים או לחזק מקרים בהם לא ניתן לבצע איטום חיובי

איטום חיובי הוא איטום שנמצא בחלקו החיצוני של מבנה, אך יש מקרים בהם אין אפשרות לאטום בחלק החיצוני. לדוגמא, כאשר אנחנו מבצעים איטום מרתף אנחנו חייבים להשתמש באיטום שלילי או איטום רצפות. לכן, במקרים כאלה ניעזר בטכניקת איטום שלילי

הטכניקה המומלצת לאיטום חיובי היא באמצעות יריעות ביטומניות. טכניקה זו נחשבת ליעילה לטווח הארוך, היא עמידה בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים וקיימת אחריות של מעל 10 שנים ברוב המקרים ליריעות ביטומניות

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן