איטום חלונות נגד רוח

מפתחי החלונות הן נקודת תורפה במערך האיטום במבנים, אשר עשויה לגרום למפגעי רטיבות, רעש, רוחות ויעילות אנרגטית של המבנה. בשלב הבינוי נותרים מפתחי חלונות חשופים, כאשר סגירתם מתבצעת עם התקנת החלון בפועל. מסגרת החלון, המסילות והמשקוף מותקנים באמצעות הברגה לעומק הקונסטרוקציה, ועליהם מולבשים החלונות עצמם. במקרים רבים משקיע הלקוח בבחירה בחלונות איכותיים, עבים ואטומים במיוחד, אולם למרות זאת סובל מליקויים וממפגעים. בטרם נפנה אצבע מאשימה לאיכות החלון, מומלץ לבחון את רמת האיטום של החלון, שעשויה להוות את מקור הבעיה.

איטום טל חברת איטום מקצועית המביאה מגוון שיטות איטום

טכנולוגיות מתקדמות וחומרי איטום מעולים

ביצוע עבודות איטום ייחודיות ומורכבות

איטום חלונות נגד רוח לבידוד תרמי ולהגנה על הבית

לחיסכון באנרגיה

איטום חלונות חיצוני או פנימי בכל גובה באמצעות פתרונות נגישות מקצועיים ובבטיחות מלאה

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

כיצד נזהה כשלי איטום חלונות

ליקויים באיטום החלון, בין אם נוצרו כתוצאה מעבודת איטום לא מקצועית ובין אן כתוצאה מבלאי, פגיעה במנגנון האיטום הקיים, או החלפת חלון ללא הקפדה על חידוש האיטום,  ניתן יהיה לזהות במספר דרכים:

רטיבות בקיר סביב החלון – רטיבות על גבי הקיר מעידה על חדירת מים אל המבנה, וכאשר זאת מתרכזת בסביבת החלון בלבד, ניתן להניח כי מדובר בכשל איטום הגורם לחדירה איטית של מים ולהצטברות הרטיבות. מדובר בליקוי הגורם נזק לתשתית ולמסגרת החלון לעתים, כאשר במרבית המקרים מדובר בנזק איטי ומצטבר אשר נדרש זמן רב בטרם ניתן יהיה לראות את סימני הנזק.

איטום חלונות נגד רוח

רעש – אחד האלמנטים המחייבים את הקבלנים ואנשי המקצוע בענף הבנייה והשיפוצים, הוא יצירת בידוד אקוסטי להפרדת רעשים סביבתיים בין המבנה אל החוץ. תחושה של חדירת רעשים סביבתיים שאינם חריגים (דוגמת מכוניות נוסעות, קולות שיח) מן הרחוב אל הבית, עשויים להעיד על ליקוי באיטום שמאפשר את מעבר הדציבלים המיותרים. ניתן להשוות בין רמת הרעש בחללים שונים של הבית במטרה לאתר את קיום הליקוי ומיקומו. רעש נוסף שעשוי לבוא לידי ביטוי במקרה של ליקויי איטום בחלון הוא שריקה קבועה הנוצרת כתוצאה ממעבר אוויר בסדק דק במיוחד.

רוח – מפגעי רוח יגרמו הן לרעש האמור, שריקה קבועה, מתגברת ונחלשת על פי עוצמת הרוחות בחוץ, כתוצאה מחדירת לחץ אוויר במהירות ובמעבר צר. מפגע נוסף שיוצרת חדירת הרוח מחלון שאינו אטום, הוא פגיעה בבידוד התרמי: חדירת אוויר חם בקיץ ורוח קרה בחורף, המקשים על השליטה בטמפרטורת החדר ועל היכולת להנות מבידוד טבעי, ומחייבים שימוש מרובה במזגן, תנורי חימום או אמצעים מתועשים אחרים לשליטה בטמפרטורה בבית. השימוש במוצרים אלו יוצר בזבוז אנרגיה ועלויות גבוהות לתחזוקת המבנה/הבית.

כיצד ניתן לטפל במפגעי איטום בחלון

איטום חלונות נגד רוח ונגד מפגעים אחרים, מתבצע באמצעות מילוי החלל שבין הקונסטרוקציה למסגרת החלון. מילוי זה ניתן לבצע באמצעות הזרקת חומרי איטום עמידים ומתאימים לסוג הקונסטרוקציה, בצורה מדויקת ותוך מילוי כלל הסדקים והמרווחים שנוצרו, לרבות מעטפת של ברגים ואלמנטים אחרים הנוגעים להתקנת החלון.

אפשרות נוספת לביצוע האיטום או לחיזוק שלו היא באמצעות הדבקת רצועות איטום מחומר דביק ונצמד בצורה מיטבית, סביב מסגרת החלון, תוך דחיקת הרצועות בין הקונסטרוקציה למסגרת החלון, באמצעות רצועות שקופות שאינן פוגעות במראה האסתטי של הקיר ו/או החלון.

שיטת האיטום, החומרים וטכניקת האיטום נקבעות לאחר איתור הליקוי באיטום ומקור חדירת הרוח למבנה, במקצועיות, רמת דיוק גבוהה ותוך שימור המראה הנקי.

חברת איטום טל מביאה ידע, מקצועיות וניסיון רב בטיפול במפגעי וליקויי איטום, איטום חלונות נגד רוח ונגד מפגעים אחרים, ופתרונות איטום מתקדמים לאיטום חוץ ואיטום פנים כאחד.

בענף האיטום קיימים פתרונות רבים המאפשרים איטום חלונות וטיפול במפגעי רוח ומפגעים אחרים ללא צורך בפירוק של החלון. 

כאשר נדרשת נגישות לחלקו החיצוני של החלון לצורך עבודות איטום, חשוב לבחור בקבלן איטום בעל רישיון לעבודה בגובה המספק פתרונות נגישות, בניהם: איטום חלונות בסנפלינג, פיגומים ופתרונות נוספים.

חדירת רוחות ורעשים לבית מעיד על כשל איטום, בין אם בחלונות ובין אם ממקור אחר. מומלץ להזמין קבלן איטום לאבחון, איתור המפגע ומתן פתרון מתאים. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן