איטום גגות בירושלים

עיר הבירה ירושלים היא העיר הגדולה בישראל בהיקף האוכלוסייה המתגוררת בה, ומהווה עיר קודש, תיירות מקומית ותיירות חוץ, ואת ביתם של קרוב למיליון תושבים.

בתי האבן הירושלמית הוותיקים שנבנו בעיר עוד בטרם קום המדינה מהווים סימן היכר שלה, ובמקום בו נוהגים בתרבות של פינוי ובינוי, בירושלים נוהגים במדיניות של שימור מבנים, תוך חידוש וחיזוק של תשתיות ושמירה על המראה האותנטי האורבני הייחודי של העיר.

פתרונות איטום גגות בירושלים מביאים בחשבון את האקלים הייחודי של העיר, החום הכבד השורר בה בימות הקיץ, הלחות הנמוכה במיוחד- תוצר של ריחוק העיר מכל רצועת חוף וים, וצניחת הטמפרטורות עם רדת ערב. בימות החורף ירושלים מתאפיינת בקור עז ומשקעים כבדים, לרבות הצטברות של שלג על גגות העיר, מה שהופך בתוך ימים אחדים למים עומדים וניגרים אל עומק התשתית- ללא תשתית איטום איתנה ועמידה.

איטום גגות בירושלים מבצעים עם חברת איטום טל

החברה המקצועית והמובילה בישראל בתחום איטום גגות

ופתרונות איטום מתקדמים לכל צורך.

צוות איטום טל בירושלים מספק

  • היכרות עם תשתיות, מבנים ואתגרי איטום

הנובעים מתנאי אקלים ומזג האוויר

ומשיטות איטום מסורתיות שהיו נהוגות בעבר.

  • מענה מהיר, ביצוע כל עבודות האיטום בטווח זמן קצר

ביעילות ובמקצועיות.

  • הוגנות, אמינות ומחירים נוחים

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

כיצד נבצע איטום של גגות בירושלים?

בבואנו לספק מענה לאיטום של גג בירושלים יש לתת מענה למספר שאלות: האם מדובר בגג חדש ובביצוע איטום ראשוני, או בגג קיים שעבר בעבר הליך של איטום שזקוק לחידוש? מהו אופי המבנה, בית פרטי או בניין משותף? האם מדובר בגג שטוח, משופע או גג רעפים? האם  מדובר במבנה וותיק בבניה מסורתית או במבנה מודרני? האם הגג מהווה שטח אחסון למערכות חיצוניות דוגמת מזגנים ודודי שמש? איטום גגות מקצועי יביא בחשבון את כל הללו, ויכלול מיפוי של התנאים והקונסטרוקציה, במטרה ליישם את פתרון האיטום הטוב ביותר והמותאם ביותר לגג האמור.

איטום גגות חדשים

איטום של גג חדש יכלול התייחסות הן לשאלת האיטום של הגג ומניעת מעבר וחלחול של מים, והן לשאלת הבידוד. הגג הוא המשטח החיצוני אשר עומד חשוף אל מול פגעי מזג האוויר, סופג קרינה וחום, ממטרים ומשקעים ומפגעים חיצוניים אחרים. 

הליך האיטום יכלול:

  • ניקוי של הגג להסרת שאריות בטון וחומרי בנייה ולהמסת חומרים שהתגבשו על גבי הגג בתהליך הבינוי.
  • מריחת שכבת איטום ראשונית מחומר יסוד אפוקסי שנצמד היטב למשטח בטון.
  • יישום שכבת פריימר שקופה שתביא להיצמדות טובה יותר של חומר האיטום הנבחר לגג.
  • יישום שכבת איטום במריחה אחידה ובעובי מותאם, ליצירת שכבת איטום עמידה מחד גיסא ובעלת יכולת עמידות בפני דריכה על הגג או נשיאת משקל חורג מבלי לבקוע את שכבת האיטום. 
  • הזרקת חומרי איטום לנקודות שעשויות להוות נקודות תורפה באיטום, דוגמת אזור הרולקה (נקודות החיבור שבין משטח הגג לקירות). 
  • ייבוש מלא של כלל שכבות האיטום וביצוע בדיקת הצפה- הזרמת כמות גדולה של מים בלחץ ובחינת מערך האיטום לאורך מספר ימים, עד לייבוש המים המוחלט ללא חלחול אל עומק התשתית.
במקרה של איטום גג קיים שנאטם בעבר, הליך האיטום יביא בחשבון את שכבת האיטום הקיימת, ליקויי האיטום הקיימים והצורך ביישום איטום חדש ומלא או לחילופין טיפול נקודתי בכשלים. בבחירה באיטום חדש תתבצע בחירה בין שימוש ויישום של חומרי איטום מאותה משפחה של האיטום הקיים, להבטיח היצמדות טובה יותר, או קילוף מלא וניקוי של שכבת האיטום, לצורך ביצוע איטום חדש ללא מגבלות. חברת איטום טל מביאה מקצועיות שאין שניה לה בענף האיטום, ומביאה את כלל פתרונות האיטום, בפריסה ארצית נרחבת, תוך שימוש בשיטות איטום מתקדמות ובחומרי איטום מעולים בלבד.

הבידוד התרמי הנדרש למבנה מיושם כבר בשלבי הבינוי באמצעות מגוון חומרים ושיטות. איטום הגג יכלול שכבת חומר מבודד המתבסס על חומרים אקריליים או חומרים צמנטים, לחיזוק הבידוד התרמי ולדחייה של חדירת קור או חום קיצוניים למבנה. 

מרזב הוא צינור חיצוני המעביר מים מתעלות על גבי הגג אל מקור ניקוז בתחתית המבנה. הצבת מרזב במבנים הוא חלק בלתי נפרד מחובות הבינוי על פי תקנות הבניה, אולם אינו מחליף את הצורך במערך איטום מלא ויסודי לגג, שחשוף למי גשמים ומשקעים שאינם עוברים דרך תעלות המרזב.

האחראית הראשונית לאיטום בבניין משותף חלה על קבלן הבינוי וכלולה באחריות הקבלנית הניתנת למבנה לאורך שבע שנים. ביצוע בדיקות איטום, טיפול בכשלי איטום וצורך בחידוש האיטום לאחר מכן הם באחריות כלל הדיירים, ובסמכות וניהול של וועד הבית המשותף. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן