איטום לפני ריצוף

איטום לפני ריצוף הוא אחת מפעולות האיטום החשובות ביותר, שכן ליקויי איטום שיתגלו לאחר הריצוף יצריכו הרמה והסרה של אריחי ריצוף לצורך תיקון, וריצוף לרבות רובה מחדש לאחר התיקון, מה שיוצר תיקון ארוך, מורכב ויקר במיוחד.

איטום לפני ריצוף מתבצע במעמד הבנייה, או במעמד של שיפוץ הבית/המבנה, אשר כולל החלפת אריחי ריצוף.

לאיטום במעמד הבניה אחראי הקבלן המבצע, בעוד שבזמן עבודות שיפוץ האחריות על האיטום היא בידי בעל הנכס ישירות או באמצעות קבלן השיפוצים המנהל את האירוע.

קצת עלינו

איטום טל – חברת איטום מקצועית, מובילה ובעלת ניסיון רב

עומדת לרשות לקוחותיה ומנגישה מגוון פתרונות איטום מתקדמים באחריות מלאה ל-10 שנים!

חברת איטום טל בעלת מוניטין והמלצות רבות מלקוחות פרטיים, לצד חברות וארגונים, קבלני בינוי, רשויות מקומיות ומוסדות- שמעידים על:

  • שירות ברמה גבוהה במיוחד
  • זמינות
  • עמידה בזמנים
  • פתרונות מקצועיים
  • מחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

עבודות איטום לפני ריצוף מתבצעות באופן שונה בהתאם למשטח הריצוף ומיקומו. בין עבודות האיטום הנדרשות:

  • איטום גג לפני ריצוף וחיפוי שלו.
  • איטום לפני ריצוף של מרפסת, חצר, גינה או כל שטח חיצוני.
  • איטום לפני ריצוף של דירות מגורים, משרדים, חנויות, מתחמי אירוח וחללים סגורים.
  • איטום לפני ריצוף בחדרים רטובים.

כל אחת מן העבודות האמורות מתייחסת לקונסטרוקציה שונה ולסיכוני רטיבות וחדירת מים בהיקף שונה, ועל כן גם מצריכה תכנית איטום מקצועית ומותאמת ועבודת הכנה כנדרש.

פתרונות איטום לפני ריצוף מתבססים על טכניקות איטום מתקדמות ושימוש בחומרי איטום באיכות גבוהה ועמידות ארוכת שנים. לצד הללו, חשוב במיוחד לבצע עבודת הכנה למשטח האיטום, במטרה להבטיח את יישום חומרי האיטום, היצמדות טובה של החומר למשטח ויעילות גבוהה.

איטום לפני ריצוף

איטום לפני ריצוף גגות

ריצוף של גג מיועד לספק מתחם בילוי ואירוח פתוח ולנצל את שטח הגג שלרוב נחשב לשטח "מת" או שטח תפעולי להנחת דוודים. רבים בוחרים כיום להניח את הדוודים על גבי מסתורים מיועדים ולהותיר את שטח הגג, פתוח או מקורה, לרבות הצבת מעקה בטיחות, לשימוש דיירי המבנה.

ריצוף הגג מספק שטח אסתטי ונעים לעין, את ניקיון הגג בקלות, אפשרות להצבת ריהוט ופריטים שימושיים מבלי לפגוע בשכבת ההגנה שעל הגג ועוד. חשוב לבצע איטום לפני ריצוף הגג, למניעת חדירת מי גשמים ולחות. 

איטום לפני ריצוף הגג יכלול תכנון ויישום של מרזבים ושיפועים, במטרה לאפשר ניקוז וסילוק נוזלים מן הגג, יציקת שכבת בידוד תרמי ובידוד אקוסטי ושימוש בחומרי איטום בהתאם לתשתית הגג. חומר האיטום המוביל לאיטום גגות הן היריעות הביטומניות, המספקות רמת הגנה גבוהה במיוחד, עמידות ארוכת שנים ויישום מקצועי ומלא באמצעות הלחמת היריעות ויצירת שכבת איטום הרמטית. ניתן לבצע איטום לפני ריצוף לגג גם באמצעות משיחה ומריחה של חומרי איטום אקריליים. קיימת חשיבות לשיטת האיטום המקורית בבחירת שיטת איטום לפני ריצוף, שכן חומי איטום נצמדים טוב יותר לחומרים מאותה משפחה.

איטום מרפסות לפני ריצוף מתבצע בצורה דומה לאיטום הגג, כאשר מדובר גם כאן במשטח חיצוני וחשוף. 

איטום מורכב יותר הוא איטום לפני ריצוף בחדרים רטובים: חדרי אמבטיה, שירותים, מטבח, בתי מלאכה וחללים נוספים הכוללים מעברי צנרת וזרימת מים וחשיפה גדולה לרטיבות גלויה.

האיטום יתבצע במספר שכבות, תוך איטום נקודתי ועמוק ויצירת מעטפת איטום סביב מעברי צנרת וחיבורי מים, באמצעות שילוב בין חומרי איטום בדגש על חומרים ביטומניים בשילוב עם חומרים פולימריים בעלי נטייה להתגבשות ומוצקות, אשר מיושמים במריחה.

חברת איטום טל מלווה קבלנים, בעלי מקצוע ולקוחות פרטיים, מספקת תכנית איטום בהתאמה אישית לכל פרויקט ולכל צורך, ומבצעת עבודות איטום באיכות שאין שניה לה ותוך מתן שירות מצוין.

מכון התקנים הישראלי קובע תקנים מחמירים הן לעבודות האיטום והן לחומרים בהם נעשה שימוש, באמצעות ת"י 2752- המפרט סוגי איטום במיקומים ובקונסטרוקציות שונות. תקן מחייב לקבלנים ובעלי מקצוע העוסקים בעבודות איטום.

עלויות האיטום נקבעות על פי פרמטרים רבים בניהם היקף השטח, מיקום, קונסטרוקציה, פעולות משלימות ואחרות. העלויות נקבעות על פי מ"ר ונעות בין 50-90 ₪ למ"ר.

עם השלמת פעולת האיטום בהתאמה לחלל ולקונסטרוקציה, ובמצב של ייבוש מוחלט, יש לבצע בדיקה המכונה: בדיקת הצפה: בדיקה הכוללת הזרמת מים בלחץ מסוים ובמינון מוגדר על המשטח, ובחינת אופן חלחול המים, האידוי והייבוש, תוך ביצוע בדיקות רטיבות פנימית לבחינת איכות האיטום ואיתור צורך במקצה שיפורים.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן