איטום גגות בהרצליה

 הייעוד המרכזי של איטום גגות הוא הגנה על הגג והמבנה כולו מפני חדירת מים ורטיבות. מים הם בין איתני הטבע העוצמתיים ביותר, ולאורך זמן בכוחם לגרום נזק משמעותי למבנים ולקונסטרוקציה, ואף לפגוע בתנאי התברואה של השוהים במבנה, בשל יצירת תנאי לחות, עובש ופטריות. פתרונות איטום למבנים הם בין האתגרים הגדולים של הקבלן בעת הבינוי, ולמעשה הצורך בפתרונות איטום לגגות ולקירות אינו מסתיים, שכן מערך האיטום חווה בלאי טבעי, נסדק ונפגע לאורך השנים.

חברת איטום טל החברה המובילה בישראל בתחום האיטום

מפעילה צוות איטום מקצועי בהרצליה ובשרון

המבצע את כל סוגי עבודות האיטום: איטום גגות בהרצליה

לבתים משותפים, לבתים פרטיים, למבנים תעשייתיים ומסחריים

איטום מרפסות וגגות מרוצפים

טיפול בליקויי איטום

פתרונות נגישות לכל סוגי העבודות והקונסטרוקציות

עבודה בגובה ובאמצעות סנפלינג צוות עבודה מקצועי, מאובזר ומנוסה

שירות מעולה, מהיר וזמין במחירים הוגנים

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

בעת יישום של פתרונות איטום לגג, יש להביא בחשבון פרמטרים רבים:

בידוד תרמי

לצד הצורך באיטום יציב ועמיד לאורך זמן, חשוב לזכור כי הגג עומד חשוף אל מול תנאי מזג האוויר לאורך כל ימות השנה, סופג קרינה, חום ומשקעים, כאשר אלה עשויים לחדור אל תוך המבנה ולהשפיע על הטמפרטורה, תנאי האוורור והלחות ואיכות החיים של השוהים בו. כל שכבת איטום לגג תכלול גם יסודות וחומרים היוצרים בידוד תרמי, תמנע קליטה וספיגה של שמש יוקדת ותנאי חום ותכלול שכבת הגנה מפני קרינה שתבטיח את עמידות האיטום לאורך זמן.

בעבר נהוג היה לאטום גגות באמצעות יישום של שכבת זפת חמה על הגג. הזפת השחורה קלטה כמות גדולה של שמש וגרמה להתחממות של מבנים, מה שחייב לשכבה נוספת של סיד לצורך הלבנת המשטח. 

פתרונות האיטום כיום מתמקדים בחומרים לבנים, בין אם מדובר בחומרי איטום אקריליים המיועדים למריחה ולהתזה, והם חומרים לבנים מיסודם, ובין אם ביריעות ביטומניות העוברות תהליך של צביעה ומגיעות בקשת של צבעים, בדגש על צבעים בהירים ודוחי קרינה וחום.

איטום גגות המביא בחשבון את הבידוד התרמי במבנה ותומך בו הוא איטום ירוק המביא לחיסכון בצריכת האנרגיה במבנה.

נקודות תורפה באיטום

כל גג בכל מבנה כולל מאפיינים ואלמנטים שונים, העשויים להוות אתגר לאיטום וליצור נקודות תורפה. בתכנון של האיטום חשוב במיוחד לבצע מיפוי מוקדם, להכיר את הגג על מבנה הקונסטרוקציה, השיפועים הקיימים, אלמנטים מובנים על גביו דוגמת תעלות ומרזבים, חיבורי הרולקה – החיבורים בין משטח הגג לקירות, הצבה של דודי שמש, קולטים, מערכות ויחידות מיזוג על גבי הגג – אלמנטים המחוברים אל הגג בהברגה לצורך יציבות ובטיחות, אולם עשויים לפגוע בשכבת האיטום ו/או להוות גורם מגביל נגישות למשטח הגג בניסיון לבצע איטום מחדש.

עבודת איטום גגות מקצועית תכלול היכרות וניסיון בטיפול באתגרי איטום ונקודות תורפה, תוך מתן  מענה  והקדמת תרופה למכה – ויצירת מערך איטום מלא ומושלם לרבות אזורי איטום מאתגרים וברי סיכון.

בחירת חומרי איטום

ניתן לקרוא וללמוד ברשת על חומרי איטום שונים, לרבות קבלת המלצות וחוות דעת על יעילותם, אולם במבחן המציאות לא יהיה נכון לקבוע כי שיטת איטום אחת עדיפה על האחרת, ללא בחינה של הגג ומצבו, שיטת האיטום שיושמה על גביו בעבר, הקונסטרוקציה ואחרים. חשוב לבצע איטום בחומרים בעלי יכולת היצמדות לחומרי האיטום הקיימים, או לחילופין, במקרה של מערכך איטום לקוי ומלא בכשלי איטום, לבצע הסרה מוחלטת של האיטום הקיים, ביד מקצועית ומבלי לפגוע בתשתיות, ניקוי של הגג, ויישום שכבת איטום חדשה.

איטום גגות בהרצליה

צוות המומחים של איטום טל מביא מקצועיות שאין שניה לה והיכרות עם כל סוגי התשתיות וצרכי האיטום, לצד ביצוע כל סוגי העבודות בשיטות איטום מתקדמות ובאמצעות חומרי איטום מעולים.

ככלל, את איטום הגג הראשוני מומלץ לבצע בטרם התקנת אלמנטים חיצוניים על הגג, לנגישות מלאה ולאיטום יסודי של כל משטח הגג. במקרה של איטום גג קיים בעל אלמנטים וציוד על גבי הגג, אין הכרח להסרה ולהתקנה מחדש של הציוד, וניתן לעשות שימוש בשיטות איטום ייחודיות בהתזה במטרה להגיע לכל משטח וחלל על גבי הגג.

ציפוי אגרגט הוא ציפוי מעל משטח האיטום, היוצר שכבת הגנה אפקטיבית במיוחד בפני קרינה מסוג UV. ציפוי אגרגט מגיע כחלק בלתי נפרד מסוגים רבים של יריעות ביטומניות וניתן גם ליישום עצמאי. 

איטום גגות או איטום קירות חיצוניים נועד למנוע חדירה של מים ותנאי לחות מן החוץ אל תוך המבנה. איטום כזה לא ימנע חדירת לחות כתוצאה מנזילות בצנרת העוברת דרך התשתית. איטום קירות פנימיים עשוי לספק מענה ולעכב את חדירת המים והלחות, אולם במקרה כזה חשוב לבצע טיפול בצנרת ובמקור הנזילה, לצד פתרונות האיטום. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן