איטום קירות חיצוניים

איטום מיטבי של מבנה יכלול מערך איטום מקיף המביא בחשבון את כלל האזורים החשופים למעבר של מים, ואת פתרונות האיטום היעילים ביותר המותאמים להם.

איטום קירות חיצוניים הוא למעשה ביצוע פעולות איטום מן הצד החיצוני של המבנה, החשוף לתנאי מזג האוויר, לרטיבות ולמשקעים. איטום קירות חיצוניים נקרא גם איטום חיובי- פעולת איטום המתייחסת ליישום של שכבת איטום בצד המבנה החשוף למגע ישיר עם מים.

איטום טל חברת איטום המציגה ניסיון רב שנים

עבודה באמצעות מגוון טכניקות איטום ומכשירי איטום מתקדמים

שימוש בחומרי האיטום החדישים בעלי יעילות מוכחת בלבד.

ביצוע עבודות איטום מורכבות

איטום קירות חיצוניים

עבודות איטום בגובה ומתן פתרונות לכל אתגרי הנגישות באיטום

מתן אחריות נרחבת לכל עבודות האיטום 

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מתי נדרש איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים מתבצע לראשונה כחלק מהליך הבנייה, ומספק מענה למספר שנים. עם השנים שכבות האיטום המקורי עשויות להיסדק ולהיפגע, מה שיביא לחדירת מים אל עומק התשתית ולהופעת כתמי רטיבות על גבי החלק הפנימי של המבנה. 

חידוש שכבת האיטום החיצונית של המבנה מתבצע במספר שלבים:

  • בחינת מצב האיטום, מקור הכשלים וסוג האיטום המקורי שבוצע במבנה.
  • קביעת תכנית איטום שמספקת מענה מותאם אישית על פי המיפוי הראשוני שבוצע, תוך החלטה הנוגעת לסוג חומר האיטום הנדרש, אתגרי הנגישות, הגובה והבטיחות ואופן היישום.
  • העבודה תיושם באמצעות צוות עובדי איטום בעלי הסמכה לעבודה בגובה, בשיטות שונות בניהן: איטום בסנפלינג, איטום באמצעות פיגומים, איטום באמצעות במת הרמה ופתרונות אחרים, באמצעות כלל ציוד הבטיחות והמיגון הנדרש ותחת ביטוח מקצועי מתאים.
  • ניקוי המבנה החיצוני- ניקוי יסודי של המבנה החיצוני, הסרת שאריות טיח, בטון, צמחיה ולכלוך, וקילוף עדין של שכבת האיטום הקיימת על פי צורך.
  • ביצוע איטום מקומי לסדקים ולחריצים באמצעות הזרקת חומרי איטום מתאימים לעומק המרווחים, במטרה למנוע הצטברות נקודתית של מים ולחסום נקודות תורפה, כמו גם במטרה ליצור תשתית איטום חלקה ואחידה.
  • יישום שכבת בסיס המותאמת לחומר האיטום.
  • יישום שכבת איטום מלאה על גבי חומר הבסיס, במריחה או בהתזה. איטום קירות חיצוניים לרוב יכלול שימוש בחומרי איטום אקריליים לבנים או בחומרי איטום פוליאורטניים המתבססים על פולימריים איכותיים.
  • צביעת המבנה למראה דקורטיבי באמצעות צבעים אטומים לחדירת מים או לחילופין חיפוי חיצוני של המבנה.

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים במבנים צמודים

במקרים רבים מבני מגורים נבנים בצמידות זה לזה, ותוך יצירת מרווחים צרים במיוחד בין המבנים, המיועדים לספק הגנה ולמנוע תזוזות של המבנים בעת רעידת אדמה.

שיטת בניה זו מספקת יתרונות רבים, חסכונית במקום ומחזקת את יציבות המבנים, אולם לוקה בחסר כאשר היא יוצרת קירות שנוטים לרטיבות בשל דחיסות האוויר בניהם. כאשר קירות חיצוניים המצויים בסמיכות ובצמידות זה לזה דורשים איטום חיצוני, מגבלת הנגישות מחייבת פתרונות יצירתיים ומתן מענה בכלים מקצועיים. פתרון האיטום הנוח והישים ביותר הוא איטום בהתזה- המתבצע באמצעות מכשיר ייחודי הכולל מיכל אליו מוחדר חומר האיטום, משאבה וצינור המוחדר אל הרווח שבין הקירות ויוצר התזת רסס בלחץ גבוה של חומר האיטום עד היצמדותו המיטבית אל הקיר. איטום קירות חיצוניים מסוג זה נקרא גם איטום תפרים.

החומרים המשמשים לצורך איטום קירות חיצוניים מצריכים רמת עמידות גבוהה לא רק בפני מים ורטיבות, אלא נוסף על כך גם תכונות של בידוד תרמי ודחיית חום וקור, עמידות בקרינת UV גם בחשיפה ממושכת לשמש ועמידות בפני מפגעים ומזיקים.

חברת איטום טל מבצעת איטום קירות חיצוניים לכל סוגי המבנים, ביעילות, במקצועיות ותוך התאמת פתרונות לכל צורך ומורכבות.

ניתן לבצע הלחמת יריעות ביטומניות על קיר חיצוני לצורך איטום מלא ומוחלט. עבודה זו מתבצעת בעיקר בעבודות איטום תפרים.

איטום קירות מתבצע תוך התייחסות לכלל האלמנטים, והתאמת תכנית האיטום להבטחת נגישות מלאה גם תחת צינורות מרזב וחיבורים אחרים.

האיטום החיצוני מיועד להרחיק מים הבאים במגע ישיר עם המבנה, בעוד שהאיטום הפנימי מהווה שכבת איטום לחיזוק תשתיות האיטום בכלל, וחשוב במיוחד ליישום בחדרים רטובים.  

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן