איטום גגות בראשון לציון

ראשון לציון היא מן הערים הוותיקות במדינת ישראל, ומתאפיינת בריבוי שכונות ותצורות מגורים: שכונות וותיקות ובנייני רכבת, בניינים שימור וחתירה להתחדשות עירונית, בתים פרטיים מעוטרים בגגות רעפי חרס אדומים ומטים ליפול, בניה חדשה של רבי קומות הנושקים לקו הרקיע עם גג שטוח ולבן אחרים. 

שירותי איטום גגות בראשון לציון יביאו בחשבון את כל הללו, תוך מתן פתרונות איטום כל סוגי הגגות, תיקון ליקויי איטום קיימים וחידוש מוחלט של איטום הגג.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום מקצועיים

איטום כל סוגי הגגות בפריסה ארצית ומפעילה צוות איטום גגות בראשון לציון

המספק מענה לוועדי בתים משותפים,

לבעלי בתים פרטיים

לרשויות ולמוסדות

וללקוחות פרטיים

איטום טל – מומחים באיטום, מומחים בשירות

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

סוגי גגות לאיטום

איטום גג רעפים – גג רעפים בנוי בטכניקה ייחודית בה הרעפים מודבקים זה על זה, תוך יצירת משולש מחודד אשר גורם למי הגשמים לרדת מטה מגג מבנה, לא להצטבר מעליו ולא לחלחל דרך הגג. מסיבה זו נהוג לחשוב שאין צורך לאטום את גג הרעפים, אולם מדובר בהנחה שגויה המסתמכת על תקינות הרעפים, כאשר רעפי החרס נוטים להיסדק ולהישבר בקלות. גם סדקים קלים ברעפים עשויים לגרום לחדירת רטיבות, וללא יישום של שכבת איטום על בסיס הגג בטרם הנחת הרעפים, להביא לחלחול מים לתוך הבית.

תיקוני סדקי איטום בגג רעפים יתבצעו באמצעות החלפת הרעפים הסדוקים והשבורים, או איטום של הסדקים באמצעות חומר איטום, לצד הזרקת חומרי איטום בין חרכי הרעפים. איטום מלא יכלול הסרה של הרעפים, יישום של שכבת איטום מלאה על הגג, באמצעות יריעות ביטומניות או חומרי איטום אחרים, וחיפוי של הגג מחדש.

איטום גג שטוח – גג שטוח מאפשר נגישות גבוהה יותר, בטיחות בעבודה ובטיפול בתקלות ומהווה שטח אחסון והצבה של קולטי שמש, דוודים, יחידות מנועיות של מזגנים ואחרים. כמו כן הגג השטוח יכלול פרופילים לחיזוק דוגמת יתדות אלומיניום וברזל, מעברי ניקוז: תעלות ומרזבים, ואלמנטים נוספים שעשויים להוות אתגרי איטום. איטום גג שטוח במעמד הבינוי ובטרם הצבת האלמנטים האחרים יבוצע בטכניקת שכבות, תוך החדרת חומרי איטום לעומק הקונסטרוקציה ויישום שכבות של פריימר, חומרי איטום ושכבת חומר מגן. במקרים בהם הגג מיועד להוות שטח פתוח המותאם לשהייה תיתכן גם שכבת ריצוף באמצעות אריחים.  איטום גג שטוח קיים, לחידוש האיטום ולטיפול בכשלי איטום, יתבצע תוך בחינה מדוקדקת של סוג האיטום הראשוני, איתור הליקויים ונקודות התורפה של הגג ויישום תכנית איטום מתאימה.

איטום גגות בראשון לציון

מהי התדירות הנדרשת לביצוע בדיקת איטום לגג

גג המבנה הוא האלמנט החשוף ביותר למי גשמים ומשקעים אחרים, לחדירת לחות ולהצטברות של מים עומדים כתוצאה מניקוז לקוי. סימני הרטיבות המופיעים בבית בשל חדירת מים מן הגג הם תוצר של רטיבות ממושכת אשר חדרה אל עומק הקונסטרוקציה, ובמטרה להימנע מנזק למבנה ומנזק מצטבר מומלץ לבצע בדיקת איטום תקופתית. 

תדירות הבדיקה משתנה בהתאם לסוג האיטום ולעמידותו.

בעבר נהוג היה לאטום גגות באמצעות זיפות, תוך סיוד של הגג בצבע סיד לבן למניעת קליטת חום על ידי הזפת השחורה. שיטת איטום זו היא שיטת איטום נוחה להתפתחות סדקים וחריצים, ומצריכה בדיקת איטום שנתית.

איטום באמצעות חומרים אקריליים הוא עמיד יותר ומספק מענה לתקופה בת כשלוש ועד חמש שנים, בהתאם לאיכות החומר ושכבות האיטום. במטרה לאתר כשלי איטום ובלאי בשלב מוקדם מומלץ לבצע בדיקת איטום מדי כשנתיים ועד שלוש שנים.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות הוא האיטום העמיד והאיכותי ביותר לגג, וצפוי לעמוד על תילו כעשר שנים. מומלץ לבצע בדיקת איטום לאחר כחמש שנים מיום התקנתו.

חברת איטום טל מספקת את כל שירותי האיטום, לרבות ביצוע בדיקות איטום לגגות, טיפול בסדקים ובפגעי איטום בטרם חדירה של מים ורטיבות לתשתית, ומסייעת ללקוחות החברה בראשון לציון ובפריסה ארצית בפתרונות איטום מתקדמים.

חומרי איטום ביטומניים משחתיים הם חומרי איטום מעולים, אולם מיועדים בעיקרם ליישום על גבי שטחים קטנים ופחות מתאימים לאיטום גג מלא. ניתן להסתייע בהם כשכבת יסוד ליריעות ביטומניות או לתיקון כשלי איטום בגגות בטון.

איטום סביב פרופילים ואלמנטים חיצוניים מתבצע תוך הזרקת חומר איטום מרוכז סביב האלמנט והחיבורים עד לייבוש שלו, ויצירת שכבת איטום חלקה בהתאם לשכבת האיטום של משטח הגג כולו.

כשם שחומרי איטום נוטים להיצמד לחומרים מאותה משפחה, כך הם נוטים להתנתק מחומרים זרים. שילוב בין חומרים שאינם בעי תכונות זהות עשוי לגרום לניתוק של החומר וליצירת חלל בין השכבות שיהווה מקור לחדירת מים. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן