איטום גגות ביריעות ביטומניות

ענף האיטום מנגיש מגוון רחב של חומרי איטום, אשר מיועדים להיצמד היטב למשטחים, ללא יצירת כיסי אוויר וחללים מהם עשויים לחדור מים, ולהוות חוצץ עמיד במיוחד בפני מים, משקעים ותנאי לחות.

לאחר שנים ארוכות בהן נהוג היה לאטום גגות ומשטחים באמצעות זפת שחורה, סמיכה ודביקה. הזפת עברה תהליך חימום בטרם יציקתה על גבי הגג, מה שיצר מפגעי ריח וזיהום קשים. הצבע השחור של הזפת היווה מוקד משיכה לקרינה ולחום ולא תרם לבידוד המבנה, מה שחייב מריחת שכבה נוספת של סיד להלבנת הגג.

שיטה זו על חסרונותיה סיפקה יעילות, אולם חייבה גם תחזוקה שוטפת מרובה וחידוש שנתי של האיטום.

שיטות איטום חדשניות הולידו את אפשרויות האיטום ביריעות, איטום באמצעות חומרים אקריליים, איטום בסיליקון, בחומרים פולימריים ועוד. בין חומרי האיטום הללו ניתן למצוא חומרים מעולים המספקים מענה איכותי לבעיות איטום שונות, אולם גולת הכותרת של פתרונות האיטום היא שיטת האיטום ביריעות ביטומניות.

חברת איטום טל מביאה את פסגת פתרונות האיטום ומבצעת

איטום ביריעות ביטומניות ביד מנוסה ובטכניקה מקצועית

שמבטיחה איטום באיכות גבוהה עמידות ארוכת שנים ופתרונות למגוון צרכי איטום

בניהם:

איטום גגות

איטום מרתפים

איטום תפרים

וצרכי איטום רבים נוספים.

צוות איטום טל- תו תקן למקצועיות, מחיר והוגנות.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מהן יריעות ביטומניות? 

יריעות ביטומניות הן יריעות איטום חזקות, גמישות ועמידות במיוחד. בסיס היריעות הוא התרכובת חומרים פולימריים וגומי, בצפיפות גבוהה במיוחד, כאשר היריעות הביטומניות זוכות לשכבת איטום והגנה נוספת, באמצעות טבילה של היריעה בביטומן מרוכז- נוזל שנוצר בתהליך זיקוק נפט, ויישום שכבה צמנטית ושכבת פיברגלאס- שבבי זכוכית זעירים. היריעות הביטומניות יוצרות רמת איטום גבוהה במיוחד ועמידות ארוכת טווח, ביחס לכלל חומרי האיטום הקיימים בשוק.

כיצד מתבצע איטום ביריעות ביטומניות

איטום ביריעות ביטומניות, בשונה מיריעות PCV או אחרות, אינו מתבסס על הנחת היריעות על הגג והידוק שלהם באמצעות כובד משקל, כי אם מביא למיצוי תכונות החומר ולתגובתו לחום. יריעות ביטומניות מוצמדות למשטח האיטום באמצעות הלחמה, מה שיוצר היצמדות אופטימלית ללא תלות בחומרים אחרים. היריעות הביטומניות מגיעות בגלילים ומאפשרות יישום ואיטום של מגוון סוגי משטחים.

לאילו סוגי איטום משמשות יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות מוכרות מתחום איטום הגגות, שזהו ענף פעילות מרכזי ומוביל בשימוש בהן. יחד עם זאת, איכות ויעילות האיטום ביריעות ביטומניות מביא לניצול של שלהן גם בעבודות איטום אחרות דוגמת: איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום תפרים, איטום מסתור כביסה וצרכי איטום נוספים. חשוב לציין כי יריעות ביטומניות מיוצרות על ידי מספר יצרנים וכוללות מספר סוגי יריעות השונות זו מזו בעובי היריעה, ברמת הגמישות שלה, בצבע, ולעתים בשכבת הציפוי החיצונית. יריעות ביטומניות המיועדות לאיטום גג אינן זהות ליריעות ביטומניות המיועדות לאיטום מרתף או סוגי איטום אחרים. בבחירת קבלן איטום לביצוע עבודת איטום ביריעות ביטומניות, יש לוודא כי מדובר בקבלן מקצועי, המתאים את סוג האיטום והיריעות לצרכי העבודה ולקונסטרוקציה.  

האם קיימים חסרונות לאיטום ביריעות ביטומניות

כפי שצוין, יריעות ביטומניות מהוות את שיטת האיטום המתקדמת והיעילה ביותר. יחד עם זאת חשוב לזכור כי עבודות איטום מצריכות התאמה מלאה לצרכי הלקוח ולמשטח האיטום. יריעות ביטומניות אינן מתאימות ליישום על פני כל משטח, ובמקרה של משטח הכולל שאריות איטום של חומרי איטום אקריליים או פולימריים היריעות לא ייצמדו למשטח בצורה מיטבית. נוסף לזאת מדובר בשיטת איטום יקרה יותר מהאחרות מה שאינו מתאים לכל כיס, ונדרש קבלן איטום מקצועי ובעל ניסיון ביישום השיטה, שאינה מבוצעת על ידי כל בעל מקצוע. חברת איטום טל מציגה מיומנות וניסיון רב בעבודות איטום באמצעות יריעות ביטומניות, ומביאה מספר סוגי יריעות בהתאמה לעל עבודה, ממיטב היצרנים המובילים בענף, באחריות מלאה ל-10 שנים.

בהחלט. שיטת איטום בזפת מתבססת על חומרים ממשפחת הביטומן, מה שמבטיח היצמדות טובה של היריעות הביטומניות למשטח הזפת.

איטום אקרילי עשוי לספק מענה מצוין, אולם במקרים מסוימים, בהתאמה לקונסטרוקציה ולרמת החשיפה למים עלול להוות פתרון לא מספק. במקרה כזה ניתן יהיה להסיר לחלוטין את שכבת האיטום האקרילי, לבצע ניקוי לגג ואיטום מחדש ביריעות ביטומניות.

חומרי איטום ביטומניים משחתיים הם חומרים מעולים המספקים רמת איטום גבוהה במיוחד, אולם פחות מתאימים ליישום על גבי משטחים גדולים, ועל כן אינם מחליפים את השימוש ביריעות. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן