מרזב מחיר

מרזבים מחיר

מרזב מחיר – מהם הגורמים המשפיעים על עלות ההתקנה?

תפקיד המרזבים הוא לנקז בצורה יעילה את המים הנמצאים על גגות המבנים ולהוביל אותם כלפי מטה. ללא המרזב לא יהיה ניקוז יעיל ומסודר של מי הגשמים מגגות המבנים, המים שעל הגג יצטברו, הם עלולים לעלות על גדותיהם, "ליפול" כלפי מטה ולגרום נזקים לגג, לקירות הבית ולחצר.

בכל מבנה חשוב להתקין מרזב כדי למנוע מהמים להצטבר על הגג, לחלחל כלפי מטה, לגרום רטיבות, לעובש, לטפטופים ולנזקים בלתי הפיכים נוספים.

מי אנחנו?

חברת איטום טל היא חברה מקצועית המתמחה בהתקנת מרזבים כולל ניקוי מרזבים, התקנת מרזבים. החברה פועלת בפריסה ארצית ועובדת עם המגזר העסקי והפרטי החברה נותנת שירות מקצועי ואדיב, ועובדת עם חומרים הכי איכותיים והמתקדמים הקיימים בשוק.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מהם סוגי המרזבים השונים ומהם ההבדלים ביניהם?

ישנם שני סוגים נפוצים של מרזבים, מרזב חיצוני ומרזב פנימי.

המרזב החיצוני מותקן על קירות הבניין, הוא כולל את תעלות המרזב שתפקידן לאסוף את המים ואת תעלות הניקוז אשר מוליכות את המים למטה אל אזורי ניקוז שאותם ממקמים באופן אסטרטגי.

מרזב פנימי הוא מרזב אשר מוטמע בתוך מעטפת הבטון של הבניין. מרזבים פנימיים מותקנים בדרך כלל בבנייני מגורים חדשים, הם אינם חשופים לגשם, הם עשויים מחומרים אטומים המונעים חלחול של מים ורטיבות בתוך המבנה, הם לא מפתחים קורוזיה וחלודה ובעיות נוספות המאפיינות את המרזבים החיצוניים.

מרזב מחיר – איך נקבע מחיר המרזב?

מחיר התקנת המרזב מורכב משלושה גורמים: האם המרזב הוא מרזב חיצוני או פנימי, מהו אורך המרזב, מהו החומר שממנו עשוי המרזב ומהם תנאי השטח בהתקנה.

במאמר זה לא נדון במחיר של התקנת מרזב פנימי מאחר ומרזבים אלו נכללים בתכנית הבנייה של המבנה ואם חלה בו תקלה, מתקינים, ברוב המקרים, מרזב חיצוני חלופי.

אורך המרזב – עלות התקנת המרזב, מכל סוג של חומר, נקבעת בהתאם למספר המטרים שהותקנו. מחיר המרזב נקבע לפי מטרים, אך כל זווית מוסיפה מחיר של עוד מטר להתקנה. לדוגמה אם התקנתם מרזב באורך של ארבעה מטרים בעלות של מאה שקלים למטר והוספתם שתי זוויות, מחיר התקנת המרזב יעמוד על שש מאות שקלים.

חומר הגלם החומר שממנו עשוי המרזב משפיע על המחיר שלו. ככל שמחיר המתכת שממנו מותקן המרזב יהיה יקר יותר, כך גם עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

מרזב אלומיניום נחשב למרזב הנפוץ ביותר הודות ליתרונות הבאים: מתכת האלומיניום זולה יחסית לסוגים שונים של מתכות אחרות, עמידות בפני תנאי מזג אוויר שונים, משקל קל וגמישות גורמים המאפשרים ליצור מרזבים בצורות ובגדלים שונים, ועיצובאפשר לצבוע את האלומיניום בצבעים שונים ולהתאים אותו למראה העיצובי של המבנה.

מרזב מפח מגולוון – מרזבים מפח מגולוון נפוצים פחות ממרזבים העשויים מאלומיניום, אך עדיין נפוצים בשל המשקל הנמוך, עמידות לאורך שנים, בלאי ויזואלי וטכני נמוך ומחיר זול. מבחינת יחס מחיר ותועלת, מרזב העשוי מפח מגולוון נחשב לבחירה משתלמת.

מרזב נחושת נחשב למרזב יוקרתי יותר בשל המראה הייחודי שלו. בעבר מרזב מנחושת היה אחד המרזבים הנפוצים, אך בשל המחיר היקר, רבים מעדיפים מרזבים אחרים.

מרזב אבץאבץ הוא חומר עמיד מאוד, חומר גלם שיכול לעמוד בפני קורוזיה, בפני תנאי מזג אוויר קשים ופגעי סביבה. אבץ הוא חומר יפהפה שאפשר לצבוע או לעצב בצורה אסתטית ולהוסיף למראה של הבית. מרזבים מאבץ נפוצים פחות בשל העלות הגבוהה שלהם, יחסית לחומרי גלם אחרים.

תנאי השטח אחד הפרמטרים החשובים המשפיעים על מחיר התקנת המרזב הוא תנאי השטח שבו יעבוד המתקין. כאשר הגישה אל גג הבניין או אל הקירות קשה ולא נוחה, המחיר יהיה יקר יותר. גם כאשר צורך בסנפלינג כדי להתקין את המרזב, המחיר יהיה יקר יותר. בנוסף, גגות רעפים וגגות בשיפוע מקשים גם הם על תהליך העבודה, קושי הבא לידי ביטוי במחיר ההתקנה.

מחפשים התקנת מרזבים איכותיים, באחריות מלאה ובמחיר הוגן! צרו קשר עם "איטום טל", שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

תוכן עניינים

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן