זיפות גגות

אחת השיטות המסורתיות שהיו נהוגות בעבר לאיטום גגות הייתה באמצעות זיפות הגג. איטום באמצעות זפת נתן מענה לגגות שטוחים, ויושם באמצעות מריחת זפת שחורה וחמה על גבי הגג. הזפת היא תוצר זיקוק של פחם או נפט, היוצר חומר צמיגי וסמיך, אשר בטמפרטורה גבוהה הופך לנוזלי ומבעבע, ולאחר התקררות למשטח אטום וגמיש.

עמידות הזפת בפני טמפרטורה גבוהה מוגבלת (עמידה עד 75 מעלות בלבד, כאשר בקיץ הישראלי החם טמפרטורת הגג עשויה לעלות על הטמפרטורה האמורה), נוטה להתכווץ ולהתרחב בשינויי טמפרטורה מה שמביא לסדקים באיטום, וסופחת חום באופן שפוגם באיכות הבידוד במבנה. 

יתרונות השיטה היו טמונים במחיר הזול של הזפת וקלות היישום, ובעיקר בהעדר אפשרויות אחרות לאיטום הגג.

איזה שירות תקבלו מאיטום טל

חברת איטום טל מספקת מענה ופתרונות איטום לגגות שעברו זיפות בעבר במטרה לשדרג ולחזק את רמת האיטום והבידוד של הגג

בשיטות איטום מתקדמות ויעילות ללא סכנת זיהום ופגיעה בסביבה.

מומחי איטום טל מבצעים:

איטום ביריעות זפת

איטום ביריעות ביטומניות

איטום בחומרים אקריליים ופולימריים

בעמידות ארוכת שנים

ובאחריות מלאה

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

קדמה טכנולוגית שהביאה לפיתוח חומרי איטום מעולים אחרים, לצד מודעות לאיכות הסביבה והמפגע הסביבתי והתברואתי שיוצר השימוש בזפת, דחקו את השיטה מחוץ לענף האיטום, כאשר גגות שנאטמו בעבר בזפת זוכים למספר פתרונות איטום מתאימים:

איטום ביריעות זפת

יריעות זפת הן יריעות אשר עשויות מחומרים ביטומניים המהווים את יסוד הזפת, ובשילוב חומרים פולימריים גמישים וציפוי חול סליקה או אבני אגרינט. יריעות זפת מיושמות בהלחמה, באמצעות חימום נקודתי של החלק התחתון ביריעות ובסיס המשטח, להיצמדות מיטבית. יריעות זפת מתאימות ליישום על פני שכבת זפת קיימת, מספקות רמת איטום טובה ועמידות בתנאי חום וקור, בידוד תרמי, ואינן מהוות מפגע סביבתי.

 איטום ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות משתייכות למשפחת הביטומניים, אליה משתייכת גם זפת, מה שהופך את המשטח הקיים לבסיס איטום מתאים לאיטום באמצעות יריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות הן יריעות המשלבות חומרי גומי ופולימריים, וזיקוק של נפט שיוצר יריעות איטום גמישות, חזקות ועמידות. היריעות הביטומניות מיושמות באמצעות הלחמה והצמדה מיטבית של היריעות למשטח האיטום, עמידות במיוחד בתנאי האקלים הישראלי ומתאימות לאיטום כל סוגי הגגות.

איטום בחומרים פוליאורטניים או חומרים אקריליים

חומרי איטום אקריליים הם חומרי איטום לבנים על בסיס מים ופולימריים, ידידותיים לסביבה, דוחים חום ויוצרים שכבת איטום טובה ועמידה ביישום נכון ובבחירת חומר מתאים למשטח.

חומרי האיטום הפוליאוריטנים הם חומרי איטום המשלבים בסיס פולימרי ותערובת דבקים, היוצרים שכבת איטום ובידוד בצפיפות גבוהה ובהיצמדות מעולה למשטחים.

שני סוגי החומרים הללו מיושמים במריחה או בהתזה ומספקים מענה איכותי למגוון פתרונות איטום ומשטחים.

חומרים אלה אינם שייכים למשפחת החומרים הביטומניים מהם עשויה הזפת, ועל כן יישומם על גבי  שכבת איטום בזפת עשויה להביא להיפרדות השכבות וליצירת כיסים שיגרמו לחדירה וחלחול של מים.

שימוש בחומרים אלו על גבי גג זפת מצריך הסרה עדינה של שכבת הזפת מן הגג, ניקוי יסודי של הגג ויישום שכבת בסיס לאיטום (פריימר).

 

איטום גגות חדשים

איטום גגות חדשים עליהם לא יושמה בעבר שכבת איטום מאפשר בחירה בין חומרי האיטום השונים, תוך התייחסות לסוגיות של עמידות, אחריות, נגישות ויישום ותקציב. בכל הבחירה תהיה בין איטום ביריעות ביטומניות, יריעות זפת או אחרות לחומרי איטום משחתיים, כאשר שיטת זיפות גגות אינה מהווה חלק מפתרונות האיטום המתקדמים הנהוגים כיום.

שכבת האיטום מלבד מטרתה להרחיק מים ותנאי לחות מן הקונסטרוקציה, גם מיועדת לספק בבידוד למבנה. גג זפת קולט חום רב, ויוצר פגיעה בבידוד התרמי של המבנה ומבנים בזבזני אנרגיה. מומלץ לבצע בדיקת איטום ולבחון את הבלאי הטבעי בקבלת החלטה על צורך באיטום מחדש, ובכל מקרה עד לביצוע איטום כזה חשוב להקפיד ולצבוע את שכבת הזפת בסיד לבן מדי שנה, להרחקת חום וקרינה.

יריעות ביטומניות מהוות את פסגת יעילות ועמידות האיטום, ומספקות מענה איטום איכותי לשנים ארוכות יותר. יחד עם זאת, מחירן גבוה יותר ובמקרים רבים ניתן יהיה להסתפק בהלחמת יריעות זפת, שמספקות פתרון איטום יעיל למגוון סוגי גגות ומשטחים.

בעיה נקודתית ניתן לפתור באמצעות טיפול נקודתי, מריחה או הזרקה של חומר איטום מתאים לאזור הליקוי. חומרי איטום ביטומניים משחתיים יספקו מענה לליקויי איטום בזפת. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן