עבודות איטום

ענף הבנייה מקדיש חלק ניכר מן התקנות והנחיות העבודה לתחום האיטום, מתוך הכרה בחשיבות האיטום לכל סוגי המבנים והקונסטרוקציות.

מים זורמים או עומדים, מי גשמים טבעיים, תנאי לחות או מים אשר חודרים מן הצנרת – עשויים להוות כוח עוצמתי ומזיק למבנים ולתשתיות, לגרום לפגיעה של ממש באיכות החיים ובתברואה של השוהים במבנה.

קבלן איטום הוא הגורם המקצועי המלווה את תהליך הבניה ומספק פתרונות איטום ממגוון סוגים לצרכים שונים במבנה, והוא גם הגורם אליו פונים בפרויקטים מסוגים שונים הדורשים עבודות איטום יסודיות, תיקוני איטום ולטיפול בליקויי איטום במבנה.

קצת עלינו

איטום טל- חברת איטום מקצועית ומובילה

מעמידה לרשות לקוחותיה:

 • מגוון שירותי איטום בסטנדרטים גבוהים במיוחד.
 • עבודה עם חומרי איכות מתקדמים
 • צוות עובדים בעל ניסיון רב בכל סוגי עבודות האיטום
 • מענה לעבודות איטום מורכבות, בעיות נגישות, עבודה בגובה.
 • שירות מעולה, זמינות גבוהה, עמידה בזמנים.
 • אחריות בת 10 שנים לעבודות איטום.
 • מחירים הוגנים.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

כיצד נבחר קבלן איטום

בעוד שעבודות האיטום בעת הבינוי מצויים באחריות הקבלן/חברת הבניה, רבים המקרים בהם גם הלקוח הפרטי זקוק לשירותי איטום. עבודות איטום נדרשות בעת זיהוי של ליקוי באיטום: נזילה מן הגג אל תוך המבנה, רטיבות המופיעה על קירות או חיפויים, התרוממות רצפות כתוצאה מחדירת מים, תלונה של שכנים בבניין משותף על מעבר מים בין דירות. צורך נוסף בשירותי קבלן איטום עשוי לעלות בעת שיפוץ ושינויים במבנה: סגירת יחידה או מרפסת, שינויים בקירות פנימיים ואחרים. 

בבחירה של קבלן איטום לכל צורך יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

ניסיון – ענף האיטום מתבסס על מקצועיות, היכרות עם סיכונים, תשתיות וקונסטרוקציות, ידע מעשי ביישום של שיטות איטום שונות על התועלות שבהן, היכרות עם חומרי איטום מתקדמים וכלים נוספים. קבלן עבודות איטום בעל ניסיון רב ידע לאתר את צרכי האיטום בכל פרויקט ו/או ליקויי איטום, ולספק מענה מדויק, יעיל, מהיר ומקצועי.

מעטפת שירותים נרחבת – במקרים רבים הצורך בעבודות איטום אינו נקודתי ומצריך מספר סוגי עבודות ושירותים, החל מאבחון ראשוני של המפגע והצורך, התאמה של שיטת האיטום על פי הקונסטרוקציה, התנאים הסביבתיים, סוג המשטח, פתרונות איטום קודמים ו/או קיימים, ביצוע העבודה ולעתים צורך בסגירה וגימורים אסתטיים. חשוב להניח את העבודה בידי קבלן עבודות איטום אשר מספק את כל מעטפת השירותים תחת קורת גג אחת.

חומרי איטום – תעשיית הבנייה מציעה מגוון רחב של חומרי איטום מתקדמים, החל מחומרי איטום אקריליים המיושמים במריחה או בהתזה וכלה באיטום באמצעות הלחמת יריעות איטום. שיטת האיטום וחומרי האיטום יותאמו לצורך, למשטח ולקונסטרוקציה, אולם חשוב לבחור באיש מקצוע המבצע שירותי איטום באמצעות חומרי איטום איכותיים, בעלי תו תקן, מבית מיטב היצרנים בעלי המוניטין בישראל ובעולם.

אחריות – את תוצאות עבודת האיטום לרוב לא ניתן לבחון בזמן אמת, שכן חדירת מים ולחות עשויים להתרחש לאורך זמן, בעונת החורף ותחת גשמים, עד להופעה של נזק מצטבר וגלוי. בביצוע עבודות איטום למבנה חשוב לעבוד אל מול קבלן איטום מקצועי המספק אחריות רחבת טווח על עבודתו. קבלן איטום מקצועי אשר מספק עבודה יסודית באמצעות חומרי איטום איכותיים לא יחשוש ממתן אחריות לשנים ארוכות קדימה.

שירות- בבחירה של כל איש מקצוע, לצד המקצועיות, חשוב לוודא כי מדובר באיש מקצוע הוגן, נגיש וזמין ללקוח, מחויב לעמידה בזמנים ושירותי. באמצעות השיטה הישנה והטובה מפה לאוזן- ככל שניתן להסתמך על המלצות אישיות של בני משפחה וחברים, ובמקרה שאין המלצה כזאת בנמצא ניתן למצוא ברשת, בקבוצות רלוונטיות ברשתות חברתיות ובאתרי דירוג בעלי מקצוע-חוות דעת והמלצות רלוונטיות.

עבודות איטום

בין שירותי האיטום הנפוצים:

 • איטום גגות
 • איטום יחידות חוץ ומסתורי כביסה
 • איטום קירות חיצוניים
 • איטום בריכות
 • איטום לפני ריצוף
 • איטום תפרים
 • איטום מקלטים, מרתפים וחדרי ביטחון- איטום בטון
 • איטום חלונות וסדקי רוח
 • איטום מקלחות וחדרים רטובים
 • איטום מרפסת

חברת איטום טל מציעה מגוון רחב של שירותי איטום מתקדמים, באמצעות מיטב החומרים וטכנולוגיות האיטום המתקדמות בעולם, למעלה מעשר שנות ניסיון, וצוות עובדים מקצועי, מסור ושירותי, המבצע כל פרויקט, מקטן ועד גדול, במקצועיות שאין שניה לה, בשירותיות ובהוגנות.

טווח האחריות משתנה בהתאם לבעלי המקצוע ולסוג האיטום המתבצע. עבודות איטום מקצועיות המבוצעות ביד אמונה ובשיטת איטום וחומרים מתקדמים צפויה לעמוד על תילה שנים ארוכות. בעלי מקצוע המציעים אחריות בת שנה עד שלוש שנים אינם מביעים אמון בעבודתם, ומדובר באחריות שאינה מספקת ביחס לפרויקט ולעלויות. מומלץ לדרוש אחריות בת חמש ועד עשר שנים לעבודות איטום.

איטום מתבצע לרוב באמצעות חומרים הנדרשים להתגבש ולהתייבש, ומזג אוויר סגרירי ורטוב עשוי להקשות על התהליך. יחד עם זאת, טיפול בנזילות ובנזקים מידיים לא יוכל לחכות חודשים ארוכים למזג אוויר מתאים ונוח, וקבלן איטום מקצועי ידע להתאים את הפתרונות ושיטות העבודה לכל עת על פי צורך.

גם בניינים רבי קומות, פנטהאוזים ומבנים אחרים המצויים בגובה רב דורשים לא אחת עבודות איטום מקצועיות. קיימות שיטות עבודה מתקדמות המאפשרות עבודות איטום בסנפלינג או באמצעות שיטות נגישות אחרות, להגעה לכל משטח בכל גובה, בבטיחות מלאה ותוך ביצוע עבודה יעילה. בעבודות מסוג זה יש לוודא כי לקבלן המבצע ישנו רישיון לעבודה בגובה. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן