איטום גגות באשדוד

העיר אשדוד היא עיר חוף ונמל, המהווה את אחת הבירות הדרומיות של מדינת ישראל ואתם ביתם של קרוב ל-25,0000 תושבים בישראל. רצועת החוף המרהיבה שמזמינה מטיילים ותיירים, והמסחר הפורח שמביא נמל אשדוד, מהווים גם מקור ללחות מוגברת ולריאקציה מזיקה שיוצר מלח הים למבנים בישראל, בדגש על צורך בהתאמת פתרונות איטום איכותיים.

חברת איטום טל החברה המובילה בפתרונות איטום מתקדמים

מספקת שירותי איטום בפריסה ארצית מצפון ועד דרום

מספקת שירותי איטום גגות באשדוד לקבלנים וחברות בניה, וועדי בתים משותפים, חברות ומוסדות ולבעלי נכסים פרטיים

אטום גגות בכל שיטות האיטום באמצעות חומרי איטום מעולים ובליווי קבלן איטום מוסמך וצוות עובדים מיומן ומקצועי

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום גגות באשדוד – שיטת האיטום המומלצת ביותר

אשדוד היא עיר גדולה, הכוללת עשרות אלפי מבנים, וותיקים וחדישים גם יחד.

המבנים הוותיקים באשדוד, זכו לאיטום המסורתי שהיה נהוג בישראל עד לפני כשני עשורים, איטום גגות באמצעות זפת. רבים מן הבניינים המשותפים בעלי הגגות השטוחים זכו ליציק ומריחה של זפת חמה, ומעליה שכבת סיד לבנה למניעת התחממות הגג, להגנה על שכבת האיטום ולמראה אסתטי יותר. שיטה זו לא נהוגה כיום, בשל הזיהום הסביבתי והמפגע התברואתי שהיא יוצרת, כמו גם בזכות פיתוח שיטות איטום מתקדמות, ידידותיות לסביבה ויעילות הרבה יותר.

גגות בעלי שכבת איטום זו, אשר מגלים בלאי וליקויי איטום, נדרשים לאיטום מחדש, באחת משתי דרכים:

  1. ניקוי הגג למשעי ויישום איטום חדש מחומרים ממשפחת הביטומניים- המשפחה אליה שייך חומר האיטום זפת. יישום שכבת איטום מחומרים ביטומניים יבטיח היצמדות טובה יותר של חומר האיטום החדש לשכבה הקיימת ויעילות איטום מקסימלית. ניתן לבצע איטום באמצעות חומרים ביטומניים משחתיים- איטום כזה יתאים בעיקר לטיפול בליקויי איטום נקודתיים, או לחילופין איטום מחודש ומלא של כלל הגג באמצעות יריעות ביטומניות.

איטן גגות באשדוד באמצעות יריעות ביטומניות הוא הנפוץ ביותר, מאחר ומדובר בחומר עמיד במיוחד בפני לחות הים והמלחים המופרשים בסביבת ערי חוף, אטימות מלאה בפני מים ומזחקים, ושיטת יישום ייחודית בלחמה של היריעות לגג וזו לזו, ללא יצירה של כשלי איטום ונקודות תורפה.

שיטה זו היא גם שיטת האיטום היקרה יותר מבין האפשרויות.

הסרת שכבת הזפת והאיטום הקיים לחלוטין, ניקוי שטח הגג והסרת מפגעים, יישום שכבת בסיס וחומר איטום חדש מבין מגוון חומרים אפשריים דוגמת: איטום ביריעות PVC, איטום ביריעות זפת(ללא חימום ופליטת רעלנים), איטום בחומרים אקריליים, איטום בסיליקון, איטום באמצעות חומרים פולימריים ו/או חומרים פוליאוריטניים, ושיטות נוספות. הסרת הזיפות מהווה מחד גיסא פתח לבחירת חומר ושיטת איטום ללא תלות, ומאידך גיסא, מאריכה ומייקרת את היקף ועלות העבודה הכוללת.

איטום גגות חדשים

איטום של גגות חדשים מתבצע כחלק בלתי נפרד מהליך הבינוי, ומצי באחריות קבלן המפתח/החברה היזמית של הפרויקט. איטום גג חדש באשדוד מתבצע באמצעות מילוי חומרי איטום בין סדקים, חריצים ופרופילים שונים המחוברים אל הגג, יישום שכבות בסיס לקליטת האיטום, פילוס וניקוי של הגג ויישום שכבת איטום חדשה מכל סוג וחומר, בצורה יסודית ומלאה.

איטום של מבנה חדש מצריך גם איטום חלונות מפני חדירת רטיבות ורוחות, איטום קירות פנימיים וחיצוניים, איטום חדרים רטובים ופתרונות איטום נוספים בהתאמה לצורך וקונסטרוקציה. 

לרוב קבלן הפרויקט ייעזר בקבלן איטום מוסמך כקבלן משנה לביצוע כלל עבודות האיטום ומתן אחריות מקיפה למבנה בהתאם.

חברת איטום טל פועלת בשיתוף פעולה עם קבלני בינוי מורשים וחברות בניה מוכרות באשדוד, ומהווה את הזרוע הביצועית לכל עבודות האיטום הנדרשות.

איטום גגות אקרילי עשוי לספק מענה מצוין, אולם עמידותו פחותה מזו של חומרי איטום אחרים (כשלוש שנים). איטום אקרילי מיושם במריחה ובהתזה ועשוי להיות מתאים לגג משותף המכיל דוודים ויחידות מיזוג וכולל אתגרי נגישות. 

בעבר נהגו להסתמך על התצורה הייחודית של גג הרעפים, שמגיר את המים כלפי מטה ומונע הצטברות, ולא לבצע איטום מלא לגג. לאורך השנים סדקים ברעפים וליקויי בלאי אחרים עשויים לגרום לחדירת מים גם למבנים בעלי גגות רעפים, ןלכן כיום ממליצים על יישום שכבת איטום לגג המבנה בטרם הצבת הרעפים.

האחריות לאיטום הגג חלה על בעליו בטאבו. במידה ובעלי דירות הפנטהאוז הם בעלי הזכויות בטאבו על הגג, האיטום יהיה באחריותם. במידה והגג מצוי ברישום ובבעלות כלל השכנים, האיטום יהיה באחריות כלל בעלי הבתים במבנה ובניהול של וועד הבית המשותף. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן