איטום בסנפלינג

אחד האתגרים הגדולים בענף האיטום הוא חדירה ונגישות למקומות בעלי פוטנציאל לרטיבות ומפגעי מים, בעלי מגבלת הגעה, נגישות ויישום של פתרונות איטום. בין עבודות האיטום שמצריכות פתרונות נגישות הן עבודות איטום בגובה: עבודות איטום על גגות ועל קירות חיצוניים במבנים גבוהים.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

אחד הפתרונות היעילים לאיטום בגובה הוא איטום בסנפלינג. המונח אינו מתייחס לספורט האתגרי אולם לקוח ממנו, כאשר למעשה עובדי האיטום משתלשלים מן הגובה באמצעות שיטות שונות, רתומים וחגורים היטב, וידיהן פנויות לביצוע עבודות האיטום הנדרשות.

קצת עלינו

חברת איטום טל מספקת פתרונות איטום מעולים לכל צרכי האיטום

באמצעות צוותי איטום מקצועיים הפועלים בפריסה ארצית רחבה

ולצד עבודה מקצועית, ניסיון רב שנים ושימוש בחומרי איטום מן השורה הראשונה

מציגים גם פתרונות נגישות ואיטום חללים ומשטחים בעלי מגבלת נגישות

פתרונות איטום בגובה באמצעות איטום בסנפלינג

איטום חללים צרים ואיטום תפרים ופתרונות רבים נוספים.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מתי נדרשות עבודות איטום בסנפלינג?

איטום בסנפלינג אינו מתייחס לסוג האיטום הנדרש או לחומר, אלא לטכניקת היישום על ידי עובדי האיטום המקצועיים. הצורך בטכניקת העבודה האמורה מתאימה למספר סוגי עבודות איטום בגובה, בניהן: איטום קירות חיצוניים ואיטום חלונות.

עבודות איטום בסנפלינג – בבטיחות מלאה

על מנת לבצע עבודות איטום בסנפלינג נדרש קבלן האיטום לעמוד בדרישות מחמירות של הקפדה על בטיחות, לטובת עובדי האיטום המבצעים את העבודה בפועל, ולבטיחות השוהים בסביבת העבודה ו/או עוברי אורח.

בין הדרישות:

הסמכת עבודה בגובה

כל עובד, בכל ענף ותפקיד, אשר נדרש לבצע עבודה מעל לשני מטרים מעל פני הקרקע, נדרש לרישיון עבודה בגובה, הניתן בכפוף לעמידה בקורס עבודה בגובה מטעם משרד התעשייה והמסחר. הרישיון הניתן תקף לשנתיים ימים ויש צורך בחידושו מדי התקופה האמורה.

 

שימוש בציוד מיגון

עבודה בסנפלינג מתבצעת כאשר עובד האיטום ישוב על כסא מרחף, הקשור ונשלט על ידי מפעיל מגג המבנה. קיימת חשיבות גבוהה לשימוש בציוד סנפלינג איכותי ובטוח, שימוש ברתמה תומכת, קסדה וציוד מיגון אישי אחר על פי צורך.

אבחון מוקדם של הבעיה

בשל מגבלת הנגישות והצורך למקד את עובד האיטום בסנפלינג, בעבודות מסוג זה חשוב במיוחד לבצע אבחון מוקדם של ליקויי האיטום והצורך, במטרה להציב את העובד במקום נגיש לביצוע עבודת איטום מהירה ויעילה.

שימוש בחומרי איטום מעולים

כל עבודת איטום באשר היא מצריכה שימוש בחומרי איטום טובים שיספקו מענה לבעיה ולליקוי. יחד עם זאת, בשל מגבלת הנגישות והמורכבות שבביצוע עבודות איטום בגובה בכלל ועבודות איטום בסנפלינג בפרט, בעבודות מסוג זה נקפיד הקפדה יתרה על שימוש בחומרי האיטום הטובים ביותר, בכמות הנדרשת וביישום מקצועי ומוקפד- למניעת הצורך במקצה שיפורים נוסף.

סוגים של חומרי איטום המיועדים לאיטום חיצוני

עבודת איטום בסנפלינג מתייחסת לאיטום מבנים חיצוני, מה שמצריך שימוש בחומרי איטום בעלי יכולת היצמדות טובה אל קונסטרוקציית המבנה, עמידות במים, בתנאי לחות ובטמפרטורות נמוכות לאורך זמן, כמו גם עמידות בחום כבד, בקרינת UV ועמידות כנגד מזיקים.

ניתן למצוא מגוון חומרי איטום ממספר משפחות, בראשן:

חומרי איטום ביטומניים – חומרי איטום ביטומניים משחתיים או יריעות ביטומניות לאיטום איכותי ועמיד.

חומרי איטום אקריליים – חומרי איטום משחתיים או נוזליים, ליישום במריחה או בהתזה, מאפשרים נגישות לחללים צרים ומוגבלים.

חברת איטום טל מספקת שירותי איטום מקצועיים ומגוונים, מענה לכל ליקויי האיטום, כמו גם ביצוע עבודות איטום מיוחדות ומענה לבעיות נגישות, לרבות איטום בגובה ועבודות איטום בסנפלינג. כל עובדי החברה בעלי רישיון עבודה בגובה, מתמחים בשיטת העבודה ומביאים ניסיון ומיומנות ביישום עבודות איטום מורכבות

כאשר מדובר במבנה בתהליך בינוי או שיפוץ רחב ניתן לבצע עבודות איטום בעזרת הצבת פיגומים הסובבים אותו. טיפול נקודתי בליקויי איטום מבנה קיים יהיה נוח, מהיר ומשתלם יותר לבצע באמצעות שיטת העבודה איטום בסנפלינג.

חשוב להזמין קבלן איטום מוסמך, בעל רישיון עבודה בגובה (לכל עובד בנפרד) וכן ביטוח מתאים.

קבלן איטום מקצועי יבצע אבחון ומיפוי של ליקויי האיטום והתאמה מלאה בין חומרי האיטום הנדרשים לאיטום אופטימלי ומלא לשיטת העבודה.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן