איטום מקלחת

ליקויים באיטום חדר הרחצה בבית עשויים לגרום לנזק ולתופעות הניכרות ומשפיעות על כלל הבית, דוגמת רטיבות בקירות הבית הגובלים עם חדר האמבטיה, התרוממות של רצפות ואריחים, ריח רע והתפתחות תנאי עובש ופטריות ותופעות נוספות.

איטום מקלחת וחדרים רטובים בכלל, מתבצע תחת פרוטוקול ותקנות מחמירות ובאמצעות חומרי איטום ייחודיים, בעלי יכולת עמידות במים זורמים ומים עומדים, לאורך זמן ממושך.  

חברת איטום טל בניהול ובהובלת קבלן איטום מוסמך

בעל ניסיון בן למעלה מ-15 שנים מספקת פתרונות איטום מתקדמים לרבות איטום חדרים רטובים

איטום מקלחות

איטום מרתפים ועבודות המציבות אתגרי איטום מורכבים.

אחריות מלאה לכל עבודה

מתן שירות לקבלנים ולפרטיים

שירות מעולה במחיר הוגן

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איטום מקלחות באופן מלא יבוצע באחריות קבלן הבניה, באמצעות שירות במיקור חוץ של קבלן איטום מוסמך.

הליך האיטום של המקלחת יכלול:

  • איטום קירות פנימיים בשיטת איטום חיובי למניעת חדירת מים אל עומק התשתית
  • איטום סביב פתחי ניקוז, צינורות, חיבורים סניטריים ומעברי מים
  • איטום רצפה– יצירת איטום רב שכבתי הכולל יישום של יציקת בטון מעל הרצפה, בהתאמת גובה למניעת גלישת מים, תוך ייבוש והברשת המשטח בחומר איטום אפוקסי מתאים.
  • התקנת רולקות מתערובת מוכנה של חומר איטום בעל יכולת היצמדות טובה לתשתית
  • חיפוי, ריצוף ויישום רובה.

גם במקרה של איטום מקלחת ראשוני שבוצע בצורה טובה, לאורך השנים ייתכנו כשלי איטום, שמקורם בבלאי של חומרי האיטום הקיימים, פיצוץ צנרת שגרם לעומס ולחץ על תשתית האיטום והביא לפגיעה בה, או פגיעה חיצונית כתוצאה משינויים, שיפוץ, החלפת מוצרים סניטריים ואחרים.

איטום מקלחת

איך מטפלים בכשלי איטום במקלחת

חדר האמבטיה הוא החלל המורכב ביותר לאיטום, ומכיל מספר רב של גורמים ומקומות העשויים להוות את מקור חדירת המים. טיפול בכשלי איטום ורטיבות שמקורה בחדר האמבטיה דורשים לפני הכל אבחון מקצועי ומדויק של מקור הליקוי.

עם איתור ליקויי האיטום ומקורם, יספק קבלן האיטום תכנית איטום שתתייחס אל מקור הליקוי, לצד מצב האיטום הכללי, נקודות תורפה, מקומות בהם נדרשת הקדמת תרופה למכה וחידוש של האיטום.

בין הפעולות המיושמות באיטום חדר אמבטיה בנוי ומרוצף:

טיפול ברטיבות תת ריצפתית- כאשר מקור הרטיבות הוא ברצפת האמבטיה, כתוצאה מליקויים בשכבת האיטום התת ריצפתית, הבעיה עשויה להעמיק ולחלחל את תקרת השכנים בקומה שמתחת, ולגרום לנזקים ולעלויות תיקון, בנוסף לטיפול ברטיבות. בטרם יתבצע איטום מחודש של הרצפה חשוב לבצע ייבוש מוחלט ומלא של המים הכלואים תחת הרצפה, בין אם באמצעות ייבוש טבעי במידת הניתן ובין אם באמצעות מכונה ייעודית השואבת את המים תחת הריצוף באמצעות וואקום ותוך שימוש במוליכי חום.

יישום שכבת איטום ריצפתית – יישום מחודש של שכבת האיטום התת ריצפתית או לחילופין הסרת שכבת הרובה החיצונית הגורמת לחדירת מים בין מרווחי הריצוף, יישום רובה אפוקסית חדשה ברמת דיוק גבוהה ואיטום הרצפה באמצעות שכבת איטום שקופה ועמידה.

איטום סדקים, חיבורים ומעברי צנרת – שימוש בחומרי איטום המיושמים בהזרקה לצורך יצירת מעטפת איטום מיטבית בכל האזורים והנקודות הכוללים חיבור בין צנרת להעברת מי קולחין או מי שופכין, באמצעות חומרי איטום עמידים במיוחד הן למים עומדים והן ללחצי מים שונים.

איטום קירות פנימיים ותקרה באמצעות יישום שכבת איטום מעולה במריחה ושימוש בצבעים עמידים המותאמים ליישום בחדרים רטובים. 

חברת איטום טל מביאה ידע ומקצועיות, לצד מיומנות וניסיון נרחב, המיושמים על ידי צוותי החברה הפועלים בפריסה ארצית רחבה. מומחי האיטום של חברת איטום טל מבצעים את כל עבודות האיטום, לרבות המורכבות ביותר, באחריות ובמחיר הוגן. 

קיימים פתרונות איטום שונים הנותנים מענה למגוון ליקויים וצרכי איטום, כאשר בעיות מסוימות באיטום ניתן לפתור ללא הסרת אריחים במקלחת. יחד עם זאת, כל מקרה לגופו ונדרשת בדיקה פרטנית של מומחה איטום לקביעת מקור הליקוי ותכנית האיטום המיטבית.

איטום חדרים רטובים מתבצע בעיקרו באמצעות חומרים אפוקסיים הכוללים רכיבים וכימיקליים המגבירים את עוצמת ועמידות האיטום. כמענה נקודתי לאיטום סדקים או ליקויים קטנים ניתן לעשות שימוש בחומרים נוספים בניהם אקריליים או ביטומניים משחתיים.

ניתן לבצע איטום בכל אזור בו מתגלה רטיבות, אולם במידה וצינור נוזל ישירות אל תוך הקיר זהו רק עניין של זמן עד לחזרת בעיות הרטיבות, על אף שכבת האיטום. חשוב לבצע טיפול במקור הבעיה ותיקון של הצינור בטרם ביצוע האיטום. 

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן