איטום תפרים

מבנים מושפעים מאלמנטים חיצוניים רבים אשר גורמים לתזוזה, מה שעשוי לאורך השנים להביא לפגיעה בשלד ובתשתיות, ליצור סדקים בקירות, התפוצצות והתפוררות של משטחי בטון והיחלשות של הקונסטרוקציה במבנה.

ענף הבניה בא לספק מענה לביות תזוזת המבנים באמצעות מספר רב של כלים, חומרים ושיטות עבודה, במטרה להגן על המבנים ולשמר אותם לאורך שנים.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

בשונה מאיטום מבנים אשר חשופים לרטיבות וללחות בהיקף נמוך, ולרוב בשל תנאי מזג האוויר, בריכת שחייה נדרשת לרמת איטום גבוהה במיוחד, תוך חשיפה למים עומדים ומעברי צנרת כחלק בלתי נפרד מקיומה.

אחד הפתרונות היעילים לאיטום בגובה הוא איטום בסנפלינג. המונח אינו מתייחס לספורט האתגרי אולם לקוח ממנו, כאשר למעשה עובדי האיטום משתלשלים מן הגובה באמצעות שיטות שונות, רתומים וחגורים היטב, וידיהן פנויות לביצוע עבודות האיטום הנדרשות.

קצת עלינו

 איטום טל – חברת איטום מקצועית אשר מספקת מגוון פתרונות איטום ייחודיים

  • ומורכבים, לרבות:
  • איטום תפרים
  • איטום בריכות שחיה ומאגרי מים
  • איטום משטחים לפני ריצוף
  • איטום חדרים רטובים
  • טיפול בליקויי איטום במבנים קיימים
  • ופתרונות איטום נוספים.
  • איטום טל פועלת בפריסה ארצית, באמצעות צוותי עבודה מקצועיים ומנוסים
  • עבודה מוקפדת תוך שימוש בחומרי איכות מובילים בלבד.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מה הסיבה לתזוזת מבנים

על פניו, מבנים בנויים הם נייחים ויציבים, ולא מצופה מהם לתזוזה עצמאית. יחד עם זאת, חשוב לזכור שעבודת הבנייה מתבססת על שימוש בחומרים רבים בניהם אבן טבעית או מתועשת, חומרי מילוי, חיזוק, בידוד, איטום ואחרים- אשר רובם ככולם מציגים תכונות ומאפיינים, לרבות הרכב כימי, המושפעים מגורמים חיצוניים. בין הגורמים שעשויים להביא תזוזת המבנה:

טמפרטורה – שינויי טמפרטורה, קור או חום, מביאים להתכווצות ולהתרחבות של קירות, מה שעשוי להוליד סדקים ופגיעה בתשתיות.

תזוזת קרקע – לא רק רעידות אדמה מעידות על תנודתיות הקרקע על פני כדור הארץ, וגם תזוזות קטנות בהרבה ולא מורגשות מתרחשות לאורך השנים ומשפיעות על עמידות המבנה.

תנאי לחות – תנאי לחות וחדירת לחות למבנה גם בהיקף נמוך, משפיע על העומס המוטל על הקונסטרוקציה ועל יציבות המבנה ועשויה לגרום לתזוזה לא רצונית, שקיעה או פגיעה ביסודות ובקירות החיצוניים והפנימיים.

איך מגנים על המבנה מפני תזוזת מבנים

לצד פתרונות רבים אשר קיימים בענף הבינוי לחיזוק של יסודות וקונסטרוקציה ולמנוע ככל הניתן תזוזה של מבנים ופגיעה בהם, אחת השיטות המובילות היא באמצעות יצירת מרווחים דקים באופן מכוון בין מבנים סמוכים וצמודים, כאשר המרווח מאפשר את התזוזה ללא פגיעה במבנה או בסביבתו, בזכות איטום של המרווח. שיטה זו יוצרת תפרי התפשטות:

מחד גיסא למבנה קיים מרחב תנועה מסוים בהתאם להשפעות גאולוגיות, סביבתיות ואחרות, ומאידך גיסא המרווח נאטם באמצעות פתרונות איטום תפרים מתקדמים ויעילים, סמויים מן הין ושומרים על מראה אחיד ורצף מבני, ומונעים חדירה של מים ולחות אל המרווח ואל קונסטרוקציית המבנה.

שיטות לביצוע איטום תפרים

איום תפרים נוצר באמצעות שיטות עבודה וחומרים שונים, בהתאם למיקום התפר ולייעודו, כמו גם לנגישות הקיימת או המוגבלת אל המרווח הנדרש לאיטום.

בין חומרי האיטום המובילים לצורך איטום תפרים:

יריעות ביטומניות- איטום תפרים באמצעות יריעות ביטומניות מתבצע באמצעות הלחמה של יריעות מחומרי איטום ביטומניים מעולים לקירות המבנים אשר יוצרים את המרווח, תוך איטום מלא ומניעת האפשרות לחדירת מים למרווח צר ובעל מגבלות נגישות.

חומרי איטום אקריליים- חומרי איטום אקריליים הם חומרים אשר מיושמים במריחה או בהתזה ומתגבשים לכדי שכבת איטום עמידה ויבשה, דוחה מים ותנאי לחות ומספקת גמישות ואלסטיות- תכונות חשובות בביצוע איטום תפרים, כמענה לתזוזת מבנים מבלי לסדוק ולפגוע בשכבת האיטום הקיימת.

חברת איטום טל מציגה ניסיון רב שנים ועבודה עם קבלני בינוי וחברות מובילות, ביישום פתרונות איטום כוללים ופתרונות איטום תפרים, במקצועיות שאין שניה לה. החברה מספקת מענה גם לוועדי בתים וללקוחות פרטיים, בתיקון וטיפול בליקויי איטום תפרים- איטום שנשחק או נפגע ומצריך חידוש וטיפול יסודי למניעת הפגיעה במבנה, בקונסטרוקציה וחדירת נוזלים ולחות למבנה, מן הגג או מן הקירות. 

איטום תפרים ועבודות איטום בכלל דורשות מענה בין היתר לבעיות של נגישות לכלל המעטפת של המבנה, לגובה, לחללים צרים ואחרים. בין הפתרונות ניתן למצוא שיטות ליישום איטום בסנפלינג, באמצעות פיגומים ובמות הרמה ושימוש בחומרי איטום תוך יישום בהתזה לחריצים עמוקים ומגבילים.

יישום מרווחים בגגות פחות נפוץ לצורך זה אולם עשוי להידרש במבנים ובקונסטרוקציות מסוימות. חברת איטום תפרים מקצועית תדע לספק מענה לאיטום גגות בהתאם לצורך לרבות איטום תפרים בגגות במקרה הצורך.

סדקים קלים אשר מתפתחים בקיר לאורך שנים לרוב יגיעו בשל תזוזת המבנה והיחלשות טבעית של הקונסטרוקציה ופתרונות האיטום. לא בהכרח מדובר בנזק מבני המצריך חיזוק וטיפול, אולם מומלץ לבחון את איטום התפרים ועמידותו ולבצע טיפול בליקויים על פי צורך.

תוכן עניינים
יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן