טיפים בנושא איטום

Tips on sealing

החורף בישראל למזלנו הוא לא חורף קיצוני, מה שמאפשר לנו לקבל גם בימי החורף מספר ימים שמשיים. למרות שהחורף לא סוער כמו במדינות אחרות, עדיין אנחנו צפויים לנזילות ורטיבויות במבנה בו אנחנו גרים. איטום גגות וקירות יכול למנוע את ההרס הקיצוני שרטיבות יכולה להביא איתה, מחוסר נעימות ועד הרס רהיטים. הנה כל הטיפים שאתם צריכים לדעת על איטום הבית.

מתי נכון לאטום את הבית?

הזמן הנכון ביותר לאטום את הבית או כל חלק אחר בבית הוא בזמן הבנייה. עם זאת, אנחנו תמיד צריכים לחדש את האיטום. ברגע בו אתם רואים רטיבות זה הזמן הנכון לקרוא לבעל מקצוע, רטיבות או עובש הם השלבים הראשונים לאיתור נזילה. הסימנים המעידים על בעיית רטיבות מאזור הגג הם: עובש, טחב בחלק העליון של הקיר/תקרה, קילופי צבע, סדקים, כתמים חומים ועוד.

הזמן הנכון לאטום את הבית הוא כאשר מופיעים הסימנים אותם ציינו. יש שאומרים להמתין לימי הקיץ, אבל בסופו של דבר כאשר יש לכם נזילה מהגג אין לכם זמן לחכות. הזמן המומלץ הוא לפני החורף, אבל אפשר לאטום את הבית לאורך כל ימי השנה (כן נדרש לבחור בימים שאינם סוערים).

מי אנחנו?

חברת איטום טל היא חברה מקצועית המתמחה באיטום מבנים, איטום גגות, איטום קירות רטובים ועוד. החברה פועלת בפריסה ארצית ועובדת מול קבלני מפתח, יזמים בהליכי בנייה, לקוחות עסקיים ופרטיים. החברה נותנת שירות מקצועי ואדיב, עובדת עם חומרי האיטום המתקדמים ביותר ועתירה בניסיון במגוון רחב של שיטות איטום.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

איך בוחרים בעל מקצוע בצורה חכמה?

קיימות שיטות מגוונות לאיטום הבית. כיום השימוש הנפוץ ביותר לאיטום הן שימוש ביריעות ביטומניות וחומרי איטום פוליאוריטנים. התאמת שיטת העבודה היא קריטית כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר. מכיוון שבתור לקוחות אין לנו באמת ידע נרחב בנוגע להתאמת השיטות, הטיפ המרכזי שלנו לאיטום הגג או חדרים רטובים הוא לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון מתאים. לצערנו מדובר על מקצוע פרוץ יחסית, אין אכיפה מסודרת ולכן כל אחד יכול להציע את שירותיו. התפקיד של הלקוח הוא לערוך סקירה מקצועית לפני שהוא בוחר בעל מקצוע לאיטום קירות, רצפות וגגות

טיפים לאיטום הבית:

  1. מקור הבעיה אחד הטיפים החשובים ביותר בנושא איטום הוא מציאת מקור הבעיה. בעלי מקצוע רבים וגם אנשים פרטיים מטפלים בבעיה באופן נקודתי והפיתרון הוא זמני. לכן, כאשר ישנה רטיבות צריך לזהות את מקור הבעיה, בין אם מדובר על חוסר אטימות בגג או בכלל נזילה סמויה

  2. התאמה ישנן שיטות איטום שונות, לכל שיטה יש את הייעוד שלה והיא מתאימה למצב שונה. איטום באמצעות יריעות ביטומניות מתאים לגגות, אבל מצד שני יש עוד טכניקה של איטום גגות באמצעות חומרים אקריליים. התאמת השיטה היא ביחס לשיפוע הגג במקרה הזה. זאת רק דוגמא אחת מיני רבות לבחירת סוג האיטום ביחס למקום.

  3. חדרים רטובים חדרים רטובים אלו חדרים כמו המקלחת, השירותים, חדרים אשר חשופים יותר למקורות מים. גם חדרים חיצוניים (שאחת הדפנות או יותר נמצאת בחשיפה מלאה לחלק החיצוני של הבית) דורשים יחס אחר ויותר מחמיר של איטום. כאשר אנחנו רואים רטיבות על הקיר, יש לקרוא לבעל מקצוע מכיוון שמטבע הדברים אנחנו עשויים להשתמש בחומרי איטום לא מתאימים כמו סיליקון, או למרוח צבע ישירות על הקיר לעיתים זה עלול לגרום לנזק רב יותר.

  4. תשתיות הכנת תשתית לפני ביצוע איטום היא קריטית. רוב עבודות האיטום הן איטום גגות. כל איטום חייב להיות מבוצע באופן מקצועי שלב אחר שלב. במקרה בו הכנת המשטח לא נעשתה באופן מקצועי, אתם תמצאו את עצמכם אוטמים את הגג פעם נוספת בחורף הבא. תוכלו לבחון בעצמכם הכנת תשתית לקויה: שכבת איטום לא אחידה, חלקי בטון שנותרו על המשטח, חוסר המתנה לפני הוספת שכבת איטום נוספת ועוד.

הזמן הנכון ביותר לאטום את הבית הוא בימי הקיץ, עוד לפני שאנחנו מזהים רטיבות או כל סימן אחר. לדוגמא, אם זה עתה רכשתם את הבית מומלץ כבר לאטום אותו בשלבי שלד הבנייה. מה שבטוח הוא שבחורף יותר קשה להתמודד עם רטיבות ונזילות בגלל איטום לקוי.

המחיר של איטום נקבע לפי פרמטרים רבים, בין היתר סוג החומר והיקף הפרויקט. המחירים מתחילים מכ-120 ₪ למ"ר ויכולים להגיע ל-900 ₪ למ"ר ויותר.

בחירת קבלן איטום צריכה להיות בהתאם למוניטין של החברה אותה אתם סוקרים. התפשרות על חברת איטום תוביל להשלכות משמעותיות. בחנו האם החברה מעניקה אחריות, אילו עבודות ביצעה בעבר וקראו חוות דעת עליה.

תוכן עניינים

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן