איטום מרפסת איך עושים זאת

איטום מרפסת איך עושים זאת

המרפסת חשופה לתנאי מזג האוויר השונים ולכן הדגש באיטום המרפסת הוא קריטי. אנחנו מתייחסים לאיטום מרפסת כמו שאנחנו מתייחסים לאיטום חדרים רטובים. יש מגוון שיטות לשמירה על המרפסת מפני חדירה של מים לתוך מרפסת סגורה וכמו כן, מתוך המרפסת לבית. השוני בא לידי ביטוי בטכניקות השונות ובסוג המרפסת (עץ, בטון וכו'). כדי לבצע איטום מרפסת כמו שצריך ריכזנו עבורכם את כל המידע שאתם צריכים להכיר.

מהן שיטות האיטום?

  1. איטום כולל בשיטה זו אנחנו מפרקים את כל הריצוף הקיים במרפסת, מבצעים איטום מחדש ולבסוף יש לרצף מחדש את המרפסת. שיטה זו נחשבת ליקרה יחסית והיא דורשת יותר זמן עבודה, מצד שני אנחנו מקבלים כאן טיפול כולל של איטום. היתרון המרכזי הוא שהאיטום מחזיק למעל עשור (וגם טווח האחריות בהתאם). החיסרון הוא כפי שציינו המחיר אותו נשלם, המחיר כולל את כל התהליך של הסרת הריצוף, ריצוף מחודש, איטום ולכן הוא גבוה.

  2. איטום חלקי איטום חלקי מתחלק לשתי קטגוריות. הקטגוריה הראשונה היא איטום על גבי הריצוף שכבר יש במרפסת. קבלן האיטום מבצע עבודות איטום על רצפות קיימות ולאחר מכן, על גבי שכבת האיטום מרכיב מרצפות נוספות. יש לא מעט שיקולים שיש לקחת בחשבון בתהליך זה, כמו גובה הריצוף, אישור מהנדס ועוד. היתרון בא לידי ביטוי במחיר, אנחנו לא נשלם על פירוק רצפות אלא רק על התקנת הריצוף החדש. אנחנו פחות ממליצים על הטכניקה הזאת.

הקטגוריה השנייה היא איטום המרצפות במרפסת. למעשה, כל מה שצריך בעל המקצוע לעשות הוא ליצור חריצים במרצפות, לנקות את כל הלכלוך ולאחר מכן לאטום את המרווחים שנוצרו. מדובר על טכניקה טובה, אבל היא לא תקפה לזמן רב ונדרשת מקצועיות גבוהה

על חברת איטום טל

כדי לבחור חברת איטום בצורה חכמה עליכם לבחון את החברה מכמה זוויות, החל ממקצועיות החברה ועד לשירות אותו היא נותנת. חברת איטום טל נותנת שירות מקיף של פתרונות בעיות איטום לכל סוגי המבנים, מרתפים, חדרים רטובים ואחרים. החברה עבודות שיטות איטום שונות כמו איטום בהתזה, איטום שלילי, איטום חיובי, איטום יריעות ביטומניות ואחרות.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מה המחיר עבור איטום מרפסות?

המחיר משתנה בהתאם לסוג הטכניקה המבוקשת, כפי שציינו יש לא מעט טכניקות ולכן הבחירה היא ביחס לסוג הטכניקה, היקף העבודה ומורכבות העבודה. המחיר של איטום מרפסות מתחיל מכ-750 ש"ח ועד 1,200 ש"ח, המחיר מתייחס לאיטום כולל של המרפסת ופינוי פסולת, הרכבת ריצוף חדש, טיוח ואיטום. יש קבלנים שיחשיבו את מחיר הרצפות החדשות במחיר ויש כאלו שלא, יש לוודא זאת מול הקבלן. השיטות השניות הן זולות יותר והמחיר נע בין 160 ל-300 ש"ח למ"ר לא כולל ריצוף חדש

איך בוחרים בעל מקצוע מנוסה?

כדי שנקבל את התוצאה הטובה ביותר אנחנו צריכים לערוך השוואת מחירים והשוואה בין הקבלנים  השונים. כל קבלן יכול להציע לנו איכות עבודה אחרת ועלינו לבדוק את כל הפרמטרים ולהימנע מיצירת קשר עם קבלנים לא מומלצים. התחום הזה הוא מעט מבלבל, יש בעלי מקצוע שעובדים ללא הכשרה מתאימה, משתמשים ביריעות ביטומניות מזויפות או לא מציעים אחריות ללקוח. לכן, השוואה בין הקבלנים השונים היא קריטית ויש להתעכב עליה עד למציאת בעל המקצוע המתאים ביותר.

אנחנו נרצה לבחור בעל מקצוע לפי הניסיון שלו. נרצה למצוא קבלן איטום עם ניסיון באיטום מרפסות של לפחות 5 שנים. מעבר לכך, נרצה גם לוודא שהוא עובד עם חומרי גלם איכותיים ומקוריים, שבעל המקצוע כן מעניק לנו אחריות מתאימה (בין 5 ל-10 שנים) ושהוא מתקין נקז כפול בסיום העבודה. אל תתפשרו על איכות בעל המקצוע, אל תתפשרו על חומרי גלם לא מתאימים ותדעו, עדיף לשלם יותר וליהנות מבלאי נמוך מאשר לשלם פחות ולהזמין קבלן איטום חדש כבר לאחר חורף

בחירת החומר המומלץ ביותר לאיטום מרפסות תלוי במספר רב של גורמים, החל מהאזור בו אתם גרים בארץ ועד לתוכנית המהנדס כדי לבדוק התאמה. לרוב, החומר המומלץ ביותר על ידי המומחים הוא איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

לרוב מקובל לתת אחריות על איטום מרפסת בין 7 ל-10 שנות אחריות. עם זאת, כאשר מדובר על איטום מקומי בלבד ולא איטום כולל, לרוב לא תהיה אחריות.

איטום מרפסת כולל הוא תהליך שיכול לנוע בין 7 ל-14 ימים. התהליך כולל הסרה של רצפות, הכנת התשתיות, מריחת שכבות איטום, החזרת ריצוף, בדיקת הצפה ורק לבסוף נוכל לקבל את התוצאה השלמה.

תוכן עניינים

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן