רטיבות בקיר

רטיבות בקיר

רטיבות בקיר יכולה להיגרם ממגוון רחב של סיבות. הסיבות יכולות להיות בשל בעיות איטום או אפילו בעיות בצנרת. כאשר מופיעה רטיבות בקיר מי שסובל הוא אתם, ומי שצריך לפעול מהר הוא גם אתם. רטיבות בקיר היא סימן מקדים לפני שייווצר לכם עובש ואפילו הקיר יתחיל להתקלף, לכן כבר כאשר אתם רואים רטיבות בקיר זה הזמן שלכם לקרוא לבעל מקצוע לאיטום הקיר/גג

למה יש לכם רטיבות בקיר?

יש מספר סיבות שיכולות להסביר את הופעתן של רטיבויות בקיר:

  1. נזילה אחת הבעיות העיקריות והמוכרות להופעת רטיבות בקיר היא כאשר יש נזילה בצנרת הוא פיצוץ. נזילה יכולה להיות בולטת לעין או נזילה סמויה בה יש לאתר את אזור הנזילה באמצעות מצלמה תרמית. הנזילה יכולה להיות גם מקווי הביוב.

  1. חדירה של מים הרטיבות מופיעה לאחר ימי גשם קשים? ייתכן ויש לכם חדירה של מים מהגג או מקירות חיצוניים. חדירה של מים היא נפוצה כאשר לא בוצעה עבודת איטום מתאימה לקירות או לגג המבנה. החדירה נפוצה בימי גשם וגם בימים בהם יש לחות גבוהה.

אודות חברת איטום טל

למה כדאי לכם לבחור בחברת איטום טל? חברת איטום טל הינה חברה המתנהלת על ידי קבלן איטום מקצועי עתיר ניסיון. החברה ביצעה פרויקטים קטנים וגדולים כאחד במהלך שנות פעילותה, ועונה על פתרונות איטום שונים גם במקומות בהם הגישה לקויה. החברה נותנת שירות מקיף של איתור ליקויי איטום, תכנון והכנת התשתית וביצוע איטום.

רוצים להתייעץ איתנו? חייגו לטל איטום לקבלת שירות 052-8602009

מהם הסימנים המקדימים לבעיות איטום?

רטיבות בקיר היא סימן כבר ברור שיש בעיה שצריך לפתור, אבל יש עוד מספר סימנים שיכולים להאיר לכם את המצב. אם חשבון המים שלכם גבוה מהרגיל זה אחד הסימנים הבולטים ביותר לכך שייתכן ויש נזילה סמויה. נזילה סמויה לרוב לא תופיע עם רטיבות בקיר, אלא רק לאחר זמן ממושך כאשר מאגר המים מצטבר. כמו כן, אם מופיעים סדקים בקירות או שהקיר מתחיל להתקלף זה גם סימן שהקיר בא במגע עם מים, בין אם מדובר על קילופים ובין אם מדובר על התנפחות של הצבע. ולבסוף, יש לנו גם סימני עובש המעידים על כך שקיימת רטיבות בקיר. העובש יכול לנבוע מחוסר אוורור ולא רק מרטיבות

איך מאתרים את מקור הבעיה?

איתור מקור הרטיבות יכול להיות מבוצע במגוון רחב של שיטות. השיטה הפופולרית ביותר היא תחילה לבדוק את מערכת האיטום, ניתן לבדוק בבדיקה חיצונית האם ישנם סדקים או חיבור לקוי בין הקירות או הרצפות. בדרך הזאת נוכל להבין מהיכן חודרים המים. אם לא ניתן לאתר את הבעיה במבט חיצוני, ייתכן ומדובר על תקלה שנובעת מהצנרת ובמקרים כאלה הבחירה שלנו היא בין שיטות איתור נזילות שונות כמו מצלמה תרמית או סיב אופטי. בעבר מה שנהוג היה לעשות הוא לשבור את הקיר כדי לאתר את מקור הנזילה, אך כמובן שזאת טכניקה מיותרת בזמננו. שימו לב, המחיר של איתור נזילה אינו קשור למחיר איטום. המחיר של איתור הנזילה בלבד מתחיל מכ-400 ש"ח. אם מדובר על תקלת איטום קלה המחיר עשוי להגיע להחל מ-550 ש"ח ועד 900 ש"ח

כאשר מדובר על תקלה מורכבת המחירים כבר גבוהים יותר. לדוגמא, כאשר יש פיצוץ בצנרת יש להסיר את כל הרצפות והבלטות ולאתר את הצינור. לאחר מכן, יש להחליף את החלק בצינור עם הלקות ולבסוף יש לרצף מחדש. לכן, ככל שהתקלה מורכבת יותר המחירים יהיו בהתאם. כאשר מדובר על רטיבות בקיר סמוך לתקרה לרוב יהיה מדובר על בעיית איטום בגג. במקרה כזה בעל המקצוע יכול לטפל בבעיה באופן נקודתי או לחדש את האיטום הכולל של הגג. מי שמבצע את פתרון התקלה הוא קבלן איטום, הוא יוכל לסייע לכם בכל השלבים מהאיתור ועד לפתרון הבעיה

האם מדובר על תקלת איטום או חור בצנרת? בשביל לזהות את הבעיה עליכם לקרוא לקבלן איטום לצורך איתור מקור הנזילה זה חלק מהתפקיד שלו. אם בעל המקצוע רואה שמדובר על נזילה סמויה יש לקרוא למומחה בתחום האינסטלציה.

המחיר של עבודות איטום משתנות גם הן בהתאם להיקף העבודה. המחיר נקבע ברוב המקרים לפי מ"ר, המחירים יכולים לנוע בין מאות שקלים בודדים לאלפי שקלים כאשר המשפיע העיקרי הוא החומר בו משתמש בעל המקצוע.

כאשר אתם רואים רטיבות בקיר, כבר אז אתם צריכים לקרוא לבעל מקצוע. כפי שציינו, יש סימנים המעידים על חדירת מים כמו עובש, צבע מתקלף וסימנים אחרים. ככל שתקראו לבעל מקצוע מוקדם יותר כך התוצאה תהיה מהירה ופחות יקרה.

תוכן עניינים

יוסף טל

יוסף טל

מנכ"ל חברת איטום טל חברתנו הינה חברה בעלת וותק וניסיון רב בתחום האיטום ומספקת את כל פתרונות האיטום המתקדמים צוות מקצועי ומנוסה מאפשר ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר המקנה לחברתנו מוניטין ושם של חברה מובילה בתחום! אנו מתמחים במגוון עבודות שיקום ואיטום מבנים. חברתינו מעניקה תעודת אחריות מלאה בסיום כל עבודה וזמינה עבורכם לכל שאלה.מחירים הוגנים לכל סוגי העבודות!

השאירו פרטים
שירותים נוספים

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן